55-60 hp traktor secimi

Sayin trakkulup uyeleri sizlere birsey danismak istiyorum. Yaklasik 40 donum yer islemekteyiz.Elimizde 84 model 480s8 traktor var. Bu traktoru yenilemek amaci ile degistirmek istiyoruz dusundugumuz modeller:
- 55-56s (karakafa)
- 60-56s (karakafa)
- 60-66s (karakafa)
Bu uc traktor traktor arasinda en az yakan en cok ceken hangisidir.
Bize bu konu hakkindaki dusuncelerinizi soylerseniz cok sevinirim. :)

Üçüde yakıt ve çekiş olarak birbirine denk sayılır. Kullanan olarak birinden inip diğerine binseniz traktörün bakım durumu hariç fazla fark edeceğinizi sanmam.
8+2 vites 55-56s ve 60-56s olarak hangisini alırsanız fazla fark edeceğini sanmam. Piyasa fiyatlarıda aynı diyebilirim.
60-66s ise daha gelişmiş asansör arka çeki ve 12+12 vites seçeneği ile listede her türlü önde. Fiyat olarak diğer seçeneklerden en az 5 bin lira fark edecektir.

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
Kardes o kadar yer icin traktorunu degisme kimse yogurdum eksi demez lafa bakma 55 56 da 60 56 da senin 480s8 in kadar is yapar daha fazla yakar. 60 66 ise bende var genel olarak nakliye yada yolda kullancaksan tavsiye etmem cunki agir kaliyor yolda. Fakat benim icin guclu olsun saglam olsun diyorsan sana sunuda soyleyebilirim piyasadaki en ideal traktorde 60 66 dir yani. Ciftte senin traktorundende diger 55 56 60 56 dan da daha az yakar is konusunda cok cimri bi traktor

55-56 ile 6056 arasında 5 beygir güç var bizim burda 6056 ile 6066 ya 4 lü havalı mibzer ve sıkıştıkları yerde patoz takıyorlar ama 5556 ya takanı görmedim benim düşüncem önce 6066 o olmazsa 6056

Yıl 2016 Konyalı mücahit, ismini bilmiyoruz bu yüzden öyle hitab edeyim bu sitede yaşınızıbelirtmemek ilginç.480 S8 56 hp bir traktör.56 hp yi satıp 60 hp bir traktör alcak sın. Seninkisinin üstüne 10 lira en az isterler alım satım derken ikinci elde 3 lira da masraf çıkar.en az senin cebinden 15 bin gider 60hp-56hp=4 hp için değermi? İller kuyruğu kaldırdım ben dersin git deutz 3 silindir 65 veya 75 bir traktör al.480 kadar yaksın. 285 kadar iş yapsın.illaki turuncu olsun diyorsan,tümosan da olabilir 65 lik veya 70 lik 3 silindir.

Yıl 2016 Konyalı mücahit, ismini bilmiyoruz bu yüzden öyle hitab edeyim bu sitede yaşınızıbelirtmemek ilginç.480 S8 56 hp bir traktör.56 hp yi satıp 60 hp bir traktör alcak sın. Seninkisinin üstüne 10 lira en az isterler alım satım derken ikinci elde 3 lira da masraf çıkar.en az senin cebinden 15 bin gider 60hp-56hp=4 hp için değermi? İller kuyruğu kaldırdım ben dersin git deutz 3 silindir 65 veya 75 bir traktör al.480 kadar yaksın. 285 kadar iş yapsın.illaki turuncu olsun diyorsan,tümosan da olabilir 65 lik veya 70 lik 3 silindir.

Hocam bizdeki traktor 84 model bu traktoru yenilemek amaci icin degistirecegiz. Degilse bende biliyorum 56-60=4 oldugunu bizim amacimiz model yukselsin :)
Ama yinede onerilerinizi dikkate alacagim.

Hocam bizdeki traktor 84 model bu traktoru yenilemek amaci icin degistirecegiz. Degilse bende biliyorum 56-60=4 oldugunu bizim amacimiz model yukselsin :)
Ama yinede onerilerinizi dikkate alacagim.

Model yükseltmek için fena fikir sayılmaz, Sadece arkadaşlara 3 silindir 48 hp traktörü verip yine 3 silindirli 55 ya da 60 hp traktör almak fikri mantıksız geldi sanırım.
Madalyonun diğer yüzüne bakarsak: Düşündüğünüz traktörlerin tamamı daha ağır ve uzun şaseli. Model hariç şase ve hidrolik kaldırma kapasitesi olarak 480s8'den üstün. elinizdeki 480s8 yerine üstüne biraz ekleyip düşündüğünüz traktörlerden birisini alabilirsiniz. Lakin şahsi kanaatimce 480'den hissedilir derecede fark görmesini istiyorsanız 60-66s fiyatına yakın karakafa 4 silindirli 70-56s düşünmelisiniz. 480'den Yakıt olarak belki biraz fazla gelebilir ama aldığınıza değecektir.
480s8.jpg

Model yükseltmek için fena fikir sayılmaz, Sadece arkadaşlara 3 silindir 48 hp traktörü verip yine 3 silindirli 55 ya da 60 hp traktör almak fikri mantıksız geldi sanırım.
Madalyonun diğer yüzüne bakarsak: Düşündüğünüz traktörlerin tamamı daha ağır ve uzun şaseli. Model hariç şase ve hidrolik kaldırma kapasitesi olarak 480s8'den üstün. elinizdeki 480s8 yerine üstüne biraz ekleyip düşündüğünüz traktörlerden birisini alabilirsiniz. Lakin şahsi kanaatimce 480'den hissedilir derecede fark görmesini istiyorsanız 60-66s fiyatına yakın karakafa 4 silindirli 70-56s düşünmelisiniz. 480'den Yakıt olarak belki biraz fazla gelebilir ama aldığınıza değecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 9445

Bence hic gerek yok 60 66 s gerek cift surumu gerek kullanim rahatligi ceki gucu olarak 70 56 dan daha guzel bence. Yakit olarakda tasarruflu traktor. K.milimde agir makinalar calistirilmayacaksa gerek yok 70 56 ya

5 7 inc pullugu 480s8 cekiyorsa diger fiat modelleri daha rahatlikla ceker dostum omurluk traktor ariyosan sana tavsiyelerim sunlar olur 60 66s mf 3060 260G olur sahsen isimi buyutmedikce 60 beygir sekmentinde bu favori 3 luyu her zaman tutarim cunki piyasa kabul etti bu traktorleri saglam dayanikli yakitlari az bir ciftcinin isteyebilecegi hersey mevcut alimi satimi piyasadaki en rahat makinalar

5 7 inc pullugu 480s8 cekiyorsa diger fiat modelleri daha rahatlikla ceker dostum omurluk traktor ariyosan sana tavsiyelerim sunlar olur 60 66s mf 3060 260G olur sahsen isimi buyutmedikce 60 beygir sekmentinde bu favori 3 luyu her zaman tutarim cunki piyasa kabul etti bu traktorleri saglam dayanikli yakitlari az bir ciftcinin isteyebilecegi hersey mevcut alimi satimi piyasadaki en rahat makinalar

Hocam bizimki cok zorlanarak cekiyor sorun orda. Bide hattatin a50 4×4 u nasildir bizim isimizi gorurmu?

Hattat A50 4x4 yanasmagüç olarak 4x4 olmasının artıları var ama satışta problem olur. zaten ben kullanmaya alıyorum satmam desekte zaman ne getireceği bilinmez. ama ikinci el temiz lastikleri yeni ayarında 23 -24 bulursan al. ucuz alırsan zarar etmen. ben 2011 model sıfır almıştım.35 sattım 23,500 galeride takasa gitti ben kullandığıma saydım lastikleri yarım motor 1300 saatteydi. 50 HP 4 Piston hattat motoru var pompası markası aklımda değil ama ne koysan yakıyor sıkıntısız.

Hattat A50 4x4 yanasmagüç olarak 4x4 olmasının artıları var ama satışta problem olur. zaten ben kullanmaya alıyorum satmam desekte zaman ne getireceği bilinmez. ama ikinci el temiz lastikleri yeni ayarında 23 -24 bulursan al. ucuz alırsan zarar etmen. ben 2011 model sıfır almıştım.35 sattım 23,500 galeride takasa gitti ben kullandığıma saydım lastikleri yarım motor 1300 saatteydi. 50 HP 4 Piston hattat motoru var pompası markası aklımda değil ama ne koysan yakıyor sıkıntısız.

Hocam size 2 sorum olacak
1- traktor cokmu asiri yakiyordu ?
2- traktorden memnun olmadiginiz icinmi degistirdiniz?
Sorularimi cevaplarsaniz sevinirim :)

Hocam bizimki cok zorlanarak cekiyor sorun orda. Bide hattatin a50 4×4 u nasildir bizim isimizi gorurmu?

Hattati bilmiyorum baglan33 abinin dedigi gibi satisi zor 480s8 zorda olsa cekiuosa o pullugu 60 66 rahatlikla ceker diger ucuz bir alternatif de 5403 john deere olabilir 60 66 hakkinda detayli bilgiler veririm dusunursen ceki yonunden cift hidrolik fren yonunden yeni model cogu traktorle yarisir hidroligi ve kuyruk mili cook guclu. 5403 john deerede guzel bi traktor piyasasi uygun cekisi guzel makina

Solun abilerim. Sizlere su anadek verdiginiz mesajlardan dolayi tesekkur ederim. Bu siralarda almisken 4×4 traktor almaya karar verdik.umarim bu mesajdan dolayi bana kizmazsiniz.

• Beğen
Tepkiler: baglan33
Hocam size 2 sorum olacak
1- traktor cokmu asiri yakiyordu ?
2- traktorden memnun olmadiginiz icinmi degistirdiniz?
Sorularimi cevaplarsaniz sevinirim :)

ben 2001 240 verip aldım 50hp olması biraz kucuk geldi. onu verdim 286g tekceker almıştım. yakıt olarak şikayetim yoktu. ama bu tip traktörler 4 lastik bitmeye yakın ve motor biraz saat yapsaydı ben onu 23,500 satamazdım. o yüzden gitti.