Tümosan Hangi Model

iyi geceler arkadaslar bende 70-66 tek ceker 91 model avrupa var. senede 150 dönüm yer hafta sonları işliyorum bırakmıs oldugum hayvancılıga kısmetse bu yıl içinde döneceğim. Elimde nakit varkan değiştireyim istiyorum sonucta balya yapacağım daha cok kullanacagım gönlüm 2007 model üstü çift çeker kabinli 70-70, 82-80 veya eger hesaplı bulursam 90-80 dusunuyorum. sizce hangisi fiyat performans olarak hangisi daha mantıklı olabilir?. (bütcem traktörümün üstüne 15 000-17 000 civarı)

iyi geceler...

iyi geceler arkadaslar bende 70-66 tek ceker 91 model avrupa var. senede 150 dönüm yer hafta sonları işliyorum bırakmıs oldugum hayvancılıga kısmetse bu yıl içinde döneceğim. Elimde nakit varkan değiştireyim istiyorum sonucta balya yapacağım daha cok kullanacagım gönlüm 2007 model üstü çift çeker kabinli 70-70, 82-80 veya eger hesaplı bulursam 90-80 dusunuyorum. sizce hangisi fiyat performans olarak hangisi daha mantıklı olabilir?. (bütcem traktörümün üstüne 15 000-17 000 civarı)

iyi geceler...
Levyesiz herhangi bi model Tümosan olabilir :) Diğer hususları ihtiyacınıza göre belirlemeniz görüşündeyim

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
Türkiyeye ilk gelenler onlarda üzerinde çiftçekere dönüştürebulecek sistem varmış galiba alt tarafına bir bakın bakalım.çiftçeker çıkışı veya şaft girişine benzer bişeyler varmı? O traktörü kesinlikle satmayın. Çok kıymetli bir makina.

• Beğen
70-66 150 dönüm yer için yeterli gelecekdir. Bencede bir kez daha düşünün bu konuyu. Tümosan konusunda eski serilerin (xx-80 serilerinin) yakıt deposu arkada olduğu için ağırlığı tam arka lastiklere verdiğini ve bu şekilde daha iyi çekim gücü yakaladığını biliyorum.

• Beğen
traktörümün çekisinden cok memnunum sıkıntım yok neredeyse zaten balyadada kullandım(daha önce balyada yapıorduk) fakat yenileyim istiyorum belki satmadan tumo alabilirim uygun bulabilirsem.

cevaplarınız için teşekkürler...

teşekkürler yorumlarınız için arkadaslar.

tumosanın cekisini cok begeniyorum cok guzel cekiyor almayu dusunmemin en önemli sebeblerindendir. birde hep en gec 8 yasında traktör alayım istedim o yuzden değiştirmek istedim fakat uygun bulursam buyuk ihtimal değiştirmem 2sinide kullanırım.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Tümosan ın 2009 dan sonraki modelleri pek randıman göstermedi. Tümosan kullanıcısı olarak size tavsiyem 2008 model 75 ve 85.80 DTK ideal olacaktır. Balya işi kolay değil traktörü ilkaki yorar 3 silirdir değilde 4 silindir en ideali olur

• Beğen