Kudret 105E mi? Erkunt 90 Lüks mü?

Dava açmayı deneyin. Ya da başka markalara bakın. New Holland, same deutz grubu, MF, yerli olsun derseniz klasik tip tümosanlar ya da başak traktöre bakın.

Erkunt da alınabilir. Sonuçta bütün traktörleri aynı olacak diye bir şey yok.

ben 100 lüks kullanıyorum. Fabrika bir ara amcam gile 105 gönderdi 105 i böyle kullanıyoruz boşta seri kalkışta falan atik bu iyi galiba dedik. İkisine de 13 lü yaylıağır şase kültüvatoru taktık tarlaya gittik. 105 atıyosun kültüvatörü patinaj ediyor gitse de seride çekmiyor hafif kalıyor hem de boyutları yetersiz kültüvator ağır kalıyor makinaya. Büyük vitese atınca çekmiyor hararet ediyor küçüğe atınca da randımansız ama çok hantal kalıyordu. Ama 100 lüks kültüvatoru oynatıyor patinaj yok 2. vitesle duymuyor tarla düz elverişli olunca 2,5 la gidiyor. Neticei kelam benim tecrübeme göre 100 lükle 105 arasında uçurum var denedim gördüm.

Paranızı türk malı sıradan ürünlere vermeyin dedikçe hep muhalefet oldular.Almayın kardeşim şöyle dandik markaların ürünlerini.Paramız kendi olanımıza gitsin dersiniz hep kazıklanan taraf oluruz.Bizimde new hollanddan ağzımız cok yandı.

ben erkunt alacam olsam e serisi tercih ederdim daha pratik motor hem 105e avrupada odul alan bi traktor fakat işte kalite zayıf kalıyor demekki. yerli malını kullanmayı isterizki kaliteden şuphe eder olduk bence ital motor al bi daha alırsan ama hemende traktor değiştirip zarar etme bence fabrikaya falan bildir yapsınlar sonuçta 90 100 bin liralır bi traktor.

Geçmiş olsun.
E serisi ile ZF serisi birbirinden çok farklı bir transmisyon. E serisi hafif ve seri yaptığı iş ona göre olur ZF ağır şart traktörü belki hantal gelir bakınca belki seri değil diyebilirsiniz ama ne bağlarsan çeker nankörlük etmez.

Şimdi 105e ile 90 lüks yan yana koy 90 lüks 105e'yi içine alır kalıplı ve ağır makina.

Zaten yukardaki yorumları okursanız tecrübe etmiş arkadaşlar var.

Sorun yaşan ilk kişi siz değilsiniz ama firmanın arkasında durması önemli değil mi.
Özelden numaranızı gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: MehmetMe.