Agrola Vertical L Test...

Bu Nasıl İlaçlama?
Bu Nasıl Tarım?
Bu Nasıl Bahçecilik?

Köşeme Çekildim Yanımda Holsan P186 Ülke Tarımının Gömülmesini Bekliyorum...

03:40'tan Sonrası Mükemmel...
[video=youtu;5w85bjfxrDg]https://youtu.be/5w85bjfxrDg[/video]

Gördüm ve artırıyorum :) . Seneye 11 yandaki tarlayı alabilirsem 20 dekar daha meyve bahçesi yapacağım inşallah. İlk hedef kiraz ve anjelika erik.
Mübarek bahçe değil misafir odası :)
Huzur bozuyor ama olsun bakalım.

Gördüm ve artırıyorum :) . Seneye 11 yandaki tarlayı alabilirsem 20 dekar daha meyve bahçesi yapacağım inşallah. İlk hedef kiraz ve anjelika erik.
Mübarek bahçe değil misafir odası :)
Huzur bozuyor ama olsun bakalım.

Abi bir videoyla araziyi aldıysan 3-5 video izleyince demek tam teşekküllü işletmeyi kuracaksın :D
Anjelikayı bilmemde Black diamond çok tutuluyor burada

Bu arda videodaki atomizeri araştırdım şu martignani'nin ürettikleri gibiymiş alçak basınç pompasıyla çalışan cinsten bizimkiler gibi bol sulu yıkama yapmıyor dikkat ettiysen..

Abi bir videoyla araziyi aldıysan 3-5 video izleyince demek tam teşekküllü işletmeyi kuracaksın :D
Anjelikayı bilmemde Black diamond çok tutuluyor burada

Bu arda videodaki atomizeri araştırdım şu martignani'nin ürettikleri gibiymiş alçak basınç pompasıyla çalışan cinsten bizimkiler gibi bol sulu yıkama yapmıyor dikkat ettiysen..

Arazi bağ ile diğer tarlamın ortasında alma ve yeni bahçe kurma isteği videodan öncede vardı. Ama doğru hububat, mısır ayçiçeğinde soğuyorum. Meyveciliğe döneceğim. Yaşlanıyorum öyle çizme kürek işleri ile arama mesafe koysam iyi olacak :).

Bu arada atomizör konusunda çok acemiyim, evet demesen farketmemiş olacaktım.

Arazi bağ ile diğer tarlamın ortasında alma ve yeni bahçe kurma isteği videodan öncede vardı. Ama doğru hububat, mısır ayçiçeğinde soğuyorum. Meyveciliğe döneceğim. Yaşlanıyorum öyle çizme kürek işleri ile arama mesafe koysam iyi olacak :).

Bu arada atomizör konusunda çok acemiyim, evet demesen farketmemiş olacaktım.

Tarla tarımı artık büyük dekarlar ile yapmayınca kazandırmıyor bence
yaş meyve işi daha küçük ölçekli arazilerde aynı kazançları sağlıyor o yüzden böyle bir eğilim var ise değerlendirmek çok daha mantıklı olacaktır
Güçsan iyi tercih abi şanzumanlıdan rahat edeceğin kanaatindeyim traktöre daha az yük bindirir şanzumanlı güçlü bir traktörün varsa ve fan çapı çokta büyük değilse şanzumanlıya bence çokta gerek yok ha dersen ki kayış falan uğraşmayayım şanzumanlı al

Bu arada çekilir tipler gibi kumanda kolunu çamurluğa takılabilecek biçimde yaptırmanı şiddetle öneriyorum asılı tiplerin çoğunda kumanda merkezi depoya sabit biçimde

Tarla tarımı artık büyük dekarlar ile yapmayınca kazandırmıyor bence
yaş meyve işi daha küçük ölçekli arazilerde aynı kazançları sağlıyor o yüzden böyle bir eğilim var ise değerlendirmek çok daha mantıklı olacaktır
Güçsan iyi tercih abi şanzumanlıdan rahat edeceğin kanaatindeyim traktöre daha az yük bindirir şanzumanlı güçlü bir traktörün varsa ve fan çapı çokta büyük değilse şanzumanlıya bence çokta gerek yok ha dersen ki kayış falan uğraşmayayım şanzumanlı al

Bu arada çekilir tipler gibi kumanda kolunu çamurluğa takılabilecek biçimde yaptırmanı şiddetle öneriyorum asılı tiplerin çoğunda kumanda merkezi depoya sabit biçimde

30 dekar meyve yeterli yanına tarla bitkisi olur illaki. Ama hem spor hem çeşit mahiyetini geçmemek kaydı ile.
Güçsan şanzumanlı aldım. Aslında parlayan alacaktım ama bayiden elektrik alamayınca son anda vazgeçtim.
Asılır tip 600 litre tercihi, bahçe etrafı çevrili ve traktörde uzun olduğundan manevra daha kolay olması sebebiyle.
Kumandayı kabin içine alma benim için çok önemliydi ve oldu işimi çok kolaylaştıracak bu sistem. Kabinde var zaten tadından yenmeyecek inşallah.
Makine ve ilaçlama zamanı gelsin diye sabırsızlanıyorum.

30 dekar meyve yeterli yanına tarla bitkisi olur illaki. Ama hem spor hem çeşit mahiyetini geçmemek kaydı ile.
Güçsan şanzumanlı aldım.
Asılır tip 600 litre tercihi, bahçe etrafı çevrili ve traktörde uzun olduğundan manevra daha kolay olması sebebiyle.
Kumandayı kabin içine alma benim için çok önemliydi ve oldu işimi çok kolaylaştıracak bu sistem. Kabinde var zaten tadından yenmeyecek inşallah.
Makine ve ilaçlama zamanı gelsin diye sabırsızlanıyorum.
Çok iyi ettiniz. Allah gönlünüze göre versin, güle güle kullandırsın. Bu çekilir tiplerle 30 dekar yer az bence. 100, 500 dekar gibi bahçeler olursa mantıklı geliyor. Diğer bi dezavantaj da Mantari hastalıklar genellikle, yağmurdan önce ve sonra havadaki nem artınca geliyor. diyelim ki çok yağmur yağdı. yerler çamur. bizim de acilen bakırlı ilaçlar atmamız gerekiyor. İşte o zaman bu çekilir tipli ekipmanlar ve büyük traktörler, dezavantaja dönüşüyor.
Oysa bir sırt atomizörü bile o zamanlarda bizim işimizi daha iyi görür. Asılır tiple ve küçük traktörlerle de yerler yumuşak iken manevra yapma şansımız daha yüksektir. Mesela şu agrivesin yeni piyasaya sürdüğü KATSU gibi araçlara ilaç atomizörü koyma veya ATV, UTV gibi araçlarla yeri fazla çiğnemeden ilaçlama yapma gibi çözümler düşünüyorum. Hatta daha uçuk fikirlerim bile var. Bu sebeple, bu çekilir tiplere soğuğum.

Çok iyi ettiniz. Allah gönlünüze göre versin, güle güle kullandırsın. Bu çekilir tiplerle 30 dekar yer az bence. 100, 500 dekar gibi bahçeler olursa mantıklı geliyor. Diğer bi dezavantaj da Mantari hastalıklar genellikle, yağmurdan önce ve sonra havadaki nem artınca geliyor. diyelim ki çok yağmur yağdı. yerler çamur. bizim de acilen bakırlı ilaçlar atmamız gerekiyor. İşte o zaman bu çekilir tipli ekipmanlar ve büyük traktörler, dezavantaja dönüşüyor.
Oysa bir sırt atomizörü bile o zamanlarda bizim işimizi daha iyi görür. Asılır tiple ve küçük traktörlerle de yerler yumuşak iken manevra yapma şansımız daha yüksektir. Mesela şu agrivesin yeni piyasaya sürdüğü KATSU gibi araçlara ilaç atomizörü koyma veya ATV, UTV gibi araçlarla yeri fazla çiğnemeden ilaçlama yapma gibi çözümler düşünüyorum. Hatta daha uçuk fikirlerim bile var. Bu sebeple, bu çekilir tiplere soğuğum.

Galiba anlatamadım, yukarıda yazmış olmalıyım. Ben asılır tip aldım. 30 dekar bahçe hedef seneye inşallah ulaşırız.

benlik bi durum yok ağam biz hep sera hep sera :)

Üstad ben bağcılık yapıyorum. aksu ilaçlama 2.jpgşunları düşünüyorum, ama baya pahalı Aksu ilaçlamanın şu veya sera içi ilaçlama atomizörlerini kullanan var mı çevrende? işe yarar mı?

Üstad ben bağcılık yapıyorum. Ekli dosyayı görüntüle 9480şunları düşünüyorum, ama baya pahalı Aksu ilaçlamanın şu veya sera içi ilaçlama atomizörlerini kullanan var mı çevrende? işe yarar mı?

HSC ilaçlamanın vardı aynı makineden ULV ilaçlama diye satıyorlar bunları açıkçası çokta randuman alamadık satılırken güya ilaç maliyetleri azalacak diye satılıyor ama atılan ilaç dozajı yine aynı oluyor falan filan...

Bahçede kullananı görmedim ama kapalı alanda çokta bir farkı yok bunların normal ilaçlamadan kullanılan ilaç ve etki aynı üstelik fungusit ilaçlarda kullanımı önerilmiyor biraz daha gelişmesi gereken bir teknoloji diye düşünüyorum en azından bu ilaçlama yöntemine göre ayrı dozajlar belirlenene kadar

• Beğen
Tepkiler: KüreLee
Sağolasın, Bu Antalya firması diye sormuştum. Diyelim ki Bahçe çamur hava nemli bizim fungusit atmamız lazım. traktör ağır olduğu için giremiyor, az su, az ilaç, hafif bir motosiklet veya ATV ile olur mu diye düşünmüştüm. Zaten fungusit atamıyorsa bitti. ne işe yarayacak ki, yatar o iş.

Sağolasın, Bu Antalya firması diye sormuştum. Diyelim ki Bahçe çamur hava nemli bizim fungusit atmamız lazım. traktör ağır olduğu için giremiyor, az su, az ilaç, hafif bir motosiklet veya ATV ile olur mu diye düşünmüştüm. Zaten fungusit atamıyorsa bitti. ne işe yarayacak ki, yatar o iş.

Anladım. Fungusit şöyle bu makinalar ilacı çok yüksek devirde çevirerek küçük parçacıklara ayırıyor haliyle atılan karisim bir miktar yanıyor buda fungusitlerde ters tepebiliyor genelde etkisini azaltiyo ama bitkileri yaktiginida gördüm bi kaç kez...

Maliyet düşürme niyetiniz varsa martignani yada boamak tavsiye ederim
Fakat şu varki o çamurda o bahçeye girilecek.:D

Maliyet düşürme niyetiniz varsa martignani yada boamak tavsiye ederim
Fakat şu varki o çamurda o bahçeye girilecek.:D
:D:D:D Evet girilecek. zaten bütün mesele de bu. Nebulizzatore_Dorsale_Elettrostatico_2.jpg Martignaninin şu pompası bile 6500 yuro civarındaydı. Traktör arkasının fiyatını hiç araştırmadım. Boamak daki özellik bu sırt pompasında da var. ama dediğim gibi. ya bu pompalar ucuzlamalı. ya da bahçelerimiz çok büyük olmalı. Kafamda bir kılçık:) biz bu ilaçlamayı nasıl pratik, ucuz ve etkili yaparız diye düşünür dururum. mini spring ilaçlamayı bile düşünürdüm. o da ABD de bir üniversitede deneme aşamasındaymış. böyle bir konu açmıştım:)