ERKUNT TRAKTÖR 2016'NIN YILDIZLARI...

Başka markaların 2000li yılların başında koyduğu özellikleri erkunt daha yeni yapmış.Avrupadan kopyala yapıştırı cok severiz ama bunda biraz geç kalmışız.Erkuntçular buna daha iyi yorum yapabilir.Bide onlardan dinlemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Başka markaların 2000li yılların başında koyduğu özellikleri erkunt daha yeni yapmış.Avrupadan kopyala yapıştırı cok severiz ama bunda biraz geç kalmışız.Erkuntçular buna daha iyi yorum yapabilir.Bide onlardan dinlemek lazım.

erkunt daha 10-15 yaşında firma.O kadar düz eleştri yapıyorsun ki birde sen yapda görelim demeden geçemiyorum eminim türk mühendislerinin yaptığı bu teknolojiyi sen kara kalemle A-4 sayfasına çizemezsin.Erkuntu sevmesende türk malı olduğu için saygı duy bari.Biraz milliyetci olalım.

:)

Başka markaların 2000li yılların başında koyduğu özellikleri erkunt daha yeni yapmış.Avrupadan kopyala yapıştırı cok severiz ama bunda biraz geç kalmışız. Erkuntçular buna daha iyi yorum yapabilir.Bide onlardan dinlemek lazım.

Dediğin gibi başka marka onlar bu Erkunt.
Henüz 13 yaşına bile girmedi 2009dan beri Türkiyede 3. sırada,
Erkuntta Türkiye'de bir çok ilkleri yaptı mesela unutmamak lazım.
Dijital klima, kompresör traktörde Lüks seri vs vs birçok şeyleri sundu.
Şunu da unutma Türk çiftçisinin bu sektörde beklentilerini yükselti ve diğer markalara da ilham oldu donanım olarak piyasadaki diğer traktörler bunu Erkunt traktöre borçlu, yoksa nerde donanımlı traktör...
Kim kime kopya yapıyor bilmem artık.
40 yıldır burada üretim yapıpta sadece renk değişikliği yapanda var.

yaptıkmı kopya..
yapmazsak elin gavuru yapıyor :)
kahve köşelerinde zayi olan binlerce cevher bi kalksa.
ben bilirim neler yapılır..
e bize düşen eleştiri..
onunda hakkını veriyoruz zaten..
ben erkuntu tebrik ediyorum..
10 yıla kalmaz dünyada söz sahibi olacak diyorum..

Teşekkürler Yusuf emmi.
Zaman her şeyin ilacıdır.
Talep görmese sevilemse bu kadar yılda bu gelişme olmazdı herhalde.

Kopya veya değil Erkunt yapıyor bu ülkede bu yenilikleri.
Eminim Erkunt olmasa hala bunların bir çoğu ülkemize gelmeyecekti.
Erkunt Türkiye'de traktör üreticilerinin sürükleyicisi haline geldi.
Çok genç bir traktör markası olmasına rağmen bunları yaptığı için tebrik ve teşekkür etmek gerek.

Eleştirelim kopya diyelim ama yapınca da yaptı diyelim. Yılların NH'si yeni yeni teknolojik ürünler getiriyor Türkiye'ye.

erkunt daha 10-15 yaşında firma.O kadar düz eleştri yapıyorsun ki birde sen yapda görelim demeden geçemiyorum eminim türk mühendislerinin yaptığı bu teknolojiyi sen kara kalemle A-4 sayfasına çizemezsin.Erkuntu sevmesende türk malı olduğu için saygı duy bari.Biraz milliyetci olalım.
Ben mühendis değilim kara kalem falanda bilmem a4 sayfasına traktör cizmeye falan ihtiyacım yok.Ne zaman Türk markaları çiftçiyi sömürme işini bırakırsa ozaman benden değil bütün çiftçilerden saygıyı hakeder.

:)

Dediğin gibi başka marka onlar bu Erkunt.
Henüz 13 yaşına bile girmedi 2009dan beri Türkiyede 3. sırada,
Erkuntta Türkiye'de bir çok ilkleri yaptı mesela unutmamak lazım.
Dijital klima, kompresör traktörde Lüks seri vs vs birçok şeyleri sundu.
Şunu da unutma Türk çiftçisinin bu sektörde beklentilerini yükselti ve diğer markalara da ilham oldu donanım olarak piyasadaki diğer traktörler bunu Erkunt traktöre borçlu, yoksa nerde donanımlı traktör...
Kim kime kopya yapıyor bilmem artık.
40 yıldır burada üretim yapıpta sadece renk değişikliği yapanda var.
Abi avrupayla yarışması beklenen bir marka olduğu için bunları daha önceden yapması gerekirdi.Bu kopya işi erkunt icin değilde türk markaları icin kronikleşmiş bir durum.Tümosana new hollanda erkunta bakıyorum hepsi özellik olarak birbirine yakınlar.Biri herhangi bir özellik koymasa diğerleride aynen devam ediyor özelliği koyuncada diğerini direkt taklit ediyor.Demek istediğimm bu yöndeydi.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
En büyük beklentimiz olan power shuttle, elektronik kademe ve kabin süspansiyonu büyük ölçüde çözülmüş. Eğer Erkunt fiyatlarda da köklü değişiklik yapmazsa çok satar, eğer yaparsa ikinci el 5400 serisi büyük alternetif.
Bu arada fiyatlar bellimi acaba ? istihbaratı olan var mı ??

• Beğen
guzel gelısmeler aslında
-daha fazla ve daha sık teste ıhtıyacı var turk uretıcılerın ( satıs sonrası sıkıntılar yıldırıyo bazen , görüyoruz duyuyoruz )
-rengını degıstırıp satılan markalarda eskı saglamlıklarını kaybetmıs durumda :D

bı erkunt sahıbı olursam fena fanatık hatta holıgan olasım var :D :D :D

erkunt almak mı emrah ne dıo bu :) alırsan holıgan olda bazıları almadan fanatıklıgını yapıo ona uyuz oluoz acıkcası

yerli olması için bizdeki kanı herşeyi yerli olsun .erkunt motor bloğu yapıyor konyalı firma piston yapıyor Eskişehirli firma hidrolik hortumu yapıyor elin oğlu bunları topluyor markasını vuruyor .o motora Avrupa motor diyoruz hic kimse sormuyor bunun buloğu turk krank mili turk diye.ama biz yapınca neresi yerli kardeşim diyoruz .erkunt markası tescilli bir markamıdır evet gerisi hikaye.

hayırlı olsun. gelişim her zaman iyidir. benim gözümde erkuntun tek sorunu yüksek fiyat politikası.diğer türlü powershift, kabin amörtisörü ve hostes koltuğu geldiğine göre istenecek pek ekstra bir şey kalmadı. maksimum 110 beygirlik bir traktör için özellikler yeterli. yine de belki zamanla 16x16 değilde 40x40 veya 60x60 vites seçeneği de eklenir belki. olur mu olur :)

• Beğen
Abi avrupayla yarışması beklenen bir marka olduğu için bunları daha önceden yapması gerekirdi.Bu kopya işi erkunt icin değilde türk markaları icin kronikleşmiş bir durum.Tümosana new hollanda erkunta bakıyorum hepsi özellik olarak birbirine yakınlar.Biri herhangi bir özellik koymasa diğerleride aynen devam ediyor özelliği koyuncada diğerini direkt taklit ediyor.Demek istediğimm bu yöndeydi.
Çiftçiler neye ilgi gösterirse o özelik gelir şunda şu var iyi giidyor bizde koyalım.

En büyük beklentimiz olan power shuttle, elektronik kademe ve kabin süspansiyonu büyük ölçüde çözülmüş. Eğer Erkunt fiyatlarda da köklü değişiklik yapmazsa çok satar, eğer yaparsa ikinci el 5400 serisi büyük alternetif.
Bu arada fiyatlar bellimi acaba ? istihbaratı olan var mı ??

Fiyatları eylülde tanıtımları yapılırken değişti fuar ve iyi pazarlık işin rengini değiştiriyor o ayrı bir artı.

guzel gelısmeler aslında
-daha fazla ve daha sık teste ıhtıyacı var turk uretıcılerın ( satıs sonrası sıkıntılar yıldırıyo bazen , görüyoruz duyuyoruz )
-rengını degıstırıp satılan markalarda eskı saglamlıklarını kaybetmıs durumda :D

Yıllardır getir sat bunlar kullansın, iş yapmaya gelince en baştan başlamak lazım.
Bende az buçuk takılıyorum işte :)

Abi sezarın hakkı sezara, yenilik getiriyor diğerleri gibi kaportayı boyayıp devam etmiyor takdir ediyorum o konuda

Lakin; benim içim erkunta yerli demeye el vermiyo, motor ithal şanzıman ithal e bi traktörde en önemli 2 şey bunlar değil mi??

Başarmak için önce iyi bir marka ile çıkmak var işin içinden.
Erkunt tasarım isim ve üretim lisansı telif hakkı kendine ait istediği değişikliği istediği an yapar,
Şimdi ilk başta motor ve transmisyon bilinen bişey olmalı ki kendini bu alanda ispatla.
Sonra ar-ge ekibinle otur kendin yap.
Şimdi Erkuntta o durum var zaten testler ve üretim aşamaları devam ediyor nasip bakacaz.
Ha şanzıman ithal ama burda üretiliyor üretim hakkını almış ve ZF şanzımana hidrolik kaldırıcı üreten tek firma erkunt artı şanzıman bloğu vs.
Perkins, Deutz, Sisu vs birçok markaya da blok veriyor mu onlarla da anlaşmak sıkıntı değil biri müşteri biri tedarikçi.
Diğer yerlileride bir bakın üretim lisansları bile yok gerisi orda kalsın.

yerli olması için bizdeki kanı herşeyi yerli olsun .erkunt motor bloğu yapıyor konyalı firma piston yapıyor Eskişehirli firma hidrolik hortumu yapıyor elin oğlu bunları topluyor markasını vuruyor .o motora Avrupa motor diyoruz hic kimse sormuyor bunun buloğu turk krank mili turk diye.ama biz yapınca neresi yerli kardeşim diyoruz .erkunt markası tescilli bir markamıdır evet gerisi hikaye.

Yorumunuz için teşekkürler.
Birçok yerli üretici avrupaya parça gönderiyor, sonra bize euro ile satarken sesimiz çıkmıyor avrupa avrupa diye yırtanlar çoğu parçalar bu memlekette üretiliyor.

hayırlı olsun. gelişim her zaman iyidir. benim gözümde erkuntun tek sorunu yüksek fiyat politikası.diğer türlü powershift, kabin amörtisörü ve hostes koltuğu geldiğine göre istenecek pek ekstra bir şey kalmadı. maksimum 110 beygirlik bir traktör için özellikler yeterli. yine de belki zamanla 16x16 değilde 40x40 veya 60x60 vites seçeneği de eklenir belki. olur mu olur :)

Gelişmeye devam süpriz motor silindir sayısı çıkabilir.
Transmisyonda da gelişemeler devam edecek
Fiyat politikasında geçenlerde bir konu vardı orda da yazmıştım. %18 Kdv ile üretim %8 Kdv satış farkı üstüne koyunca böyle oluyor bu erkuntla ilgili değil tüm markalarla alakalı bir durum.

• Beğen
Tepkiler: gatmer45
guzel gelısmeler aslında

BoşuNa heveslendik olmadı, ya ileri yada geri, dönüşü olmayan işler hep korkutur beni.