TÜMOSAN KENDİNİ NEDEN GELİŞTİREMİYOR???

Aslında mantığın değişmesi lazım çiftçinin ihtiyaçlarından uzak bir marka daha ne kadar büyüyebilir. Belli bir kesim çiftçiler tercih ediyor yanlızca. Her kesimden çiftçiye hitap etmesi lazım halbuki. Tümosanda Erkuntta bizim milli markalarımız elbetteki koruyup kollayacağız. Yabancı markaların bu denli yerleştiği bir pazarda yerli bir marka olarak satış yapabilmek ciddi bir iş. Üstelik onlerinde Türk Traktör gibi bir faktör varken.

Ha 50 model olacağına 20 model olsun has olsun. 5 dönüm yer çalışanda 5000 dönüm yer çalışanda bindiğinde bu traktör olmuş desin. Biz Türk çiftçisi olarak diğer milletlerin bindiği traktörlerden daha iyilerine layığız.

• Beğen
Tepkiler: bt9750 ve ahmet35
Maxima agirliginin ekmegini yiyor söksün çok kuvvetine güveniyorsa arka agirliklari önden de 3 4 tane bakalim sonuca ha ben çiftte kazayaginda 5440ın maximaya yetişecegine inanmiyorum sadece çekiştirmenin kuvvetle alakali olmadigini söylüyorum

Traktör yere ne kadar sağlam basarsa o kadar çeker diye biliyorum yanlış mı biliyorum.Motor gücü ile traktör ağırlığı doğru orantılı olarak bunun için yükselmektedir.
Sanayideki usta takmadı ya o ağırlıkları belirli bir mühendislik çalışması ve hesabı var ortada. Diyorsanız ki;benim hesabım daha iyidir 430Nm Tork kuvveti için bu traktörün ağırlığı fazladır ve bundan dolayı yere sağlam basmasına karşılık motor gücü yetersiz kalıyor ( Boğulma dediğimiz olay bundan ibarettir ) ,gerekli çalışmanızı yapıp e-mail yolu ile tümosan tasarım departmanına ona ulaştıramazsanız İnsan kaynaklarına ulaştırarak tavsiyede bulunmanızı öneririm. Eleştiri yapıcı değilse , eleştiri değil ; hakaret , karalama vs vs gibi sınıflara girer. İnşallah bu bilinçle eleştirilerimizi yöneltmemiz daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Saygılarımı sunarım...

Traktör yere ne kadar sağlam basarsa o kadar çeker diye biliyorum yanlış mı biliyorum.Motor gücü ile traktör ağırlığı doğru orantılı olarak bunun için yükselmektedir.
Sanayideki usta takmadı ya o ağırlıkları belirli bir mühendislik çalışması ve hesabı var ortada. Diyorsanız ki;benim hesabım daha iyidir 430Nm Tork kuvveti için bu traktörün ağırlığı fazladır ve bundan dolayı yere sağlam basmasına karşılık motor gücü yetersiz kalıyor ( Boğulma dediğimiz olay bundan ibarettir ) ,gerekli çalışmanızı yapıp e-mail yolu ile tümosan tasarım departmanına ona ulaştıramazsanız İnsan kaynaklarına ulaştırarak tavsiyede bulunmanızı öneririm. Eleştiri yapıcı değilse , eleştiri değil ; hakaret , karalama vs vs gibi sınıflara girer. İnşallah bu bilinçle eleştirilerimizi yöneltmemiz daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Saygılarımı sunarım...
Agirligin fazla olmasindan şanzıman dagittiginı bu arkanin bu motora küçük geldiği de tümosan servisinin beyanı ayrica karalamadim agir motor ceker dedim 5440 hergde ve diger islerde maksimayla yarisamaz da dedim neyi anlamadiniz

• Beğen
Tepkiler: MuratKozan
Agirligin fazla olmasindan şanzıman dagittiginı bu arkanin bu motora küçük geldiği de tümosan servisinin beyanı ayrica karalamadim agir motor ceker dedim 5440 hergde ve diger islerde maksimayla yarisamaz da dedim neyi anlamadiniz

Maxima agirliginin ekmegini yiyor söksün çok kuvvetine güveniyorsa arka agirliklari önden de 3 4 tane bakalim sonuca
Bu cümleye yapılmış bir açıklamaydı.Anlamadığım bir şey yok. Sorduğunuz için teşekkür ederim.