Et fiyatlarının gittiği yere ait bir görüş

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

Bu yazıyı besicilikle ile ilgili olarak nette arama yaparken gördüm.8-10 gün önce yazılmış.Yazarı Ege Cansen.Lütfen yazının yazıldığı mecra ile değil içeriği ile ilgilenelim ve konuya politika sokmayalım.
Yazı ilginç sebep-sonuç ilişkisi ile bağlanmış.

Resimler ve ekler

• Tarım1.png
    Tarım1.png
    45 KB · Görüntüleme: 114
  • tarım2.png
    tarım2.png
    58.8 KB · Görüntüleme: 104
  • tarım3.png
    tarım3.png
    40.9 KB · Görüntüleme: 104
Konu zaten eko-politik. Şimdi kimse yorum yapamayacak bak Göktürk abi. Ben bi delioğlanlık yapayım. Sizin yaşınız müsait. Yıllardır bu ülkenin okullarında öğrencilere tartıştırılan neydi. Türkiye Tarımla mı kalkınır, yoksa sanayiyle mi? Demek ki nee miş en büyük sanayi ülkeleri aynı zamanda tarım üreticisi imiş. Yani 60lı 70li yılların lise talebeleri bu tartışmayla oyalanmış.

sen illa sanayi ile gelişen ülke olmak zorunda degilsin hoş sanayide montajdan ibaret ağır sanayi yok denecek kadar az . o zaman ne olmalı hizmet(turizm), tarım agırlıklı büyüyeceksin elindekileri verimli kullanacaksın. elindekilerin değerini bilmessen elindekilerindende olursun...

Konu zaten eko-politik. Şimdi kimse yorum yapamayacak bak Göktürk abi. Ben bi delioğlanlık yapayım. Sizin yaşınız müsait. Yıllardır bu ülkenin okullarında öğrencilere tartıştırılan neydi. Türkiye Tarımla mı kalkınır, yoksa sanayiyle mi? Demek ki nee miş en büyük sanayi ülkeleri aynı zamanda tarım üreticisi imiş. Yani 60lı 70li yılların lise talebeleri bu tartışmayla oyalanmış.
Politika derken gündelik politikayı kastediyorum.Particiliği kastediyorum :)
Politikacının görevi milleti (özelde çiftçi) nin önünü açmak, işini kolaylaştırmaktır.
Biz konuyu üst seviyede tartışabilelim diye bunu yazdım.
Yazarın görüşleri dehşet değil mi?
Bir de,ülkelerinin çiftçilerinin başını ''görmüyor musun elalemin çiftçilerini,bak ucuza üretiyorlar,sen de ya bu fiyattan üret ya da ürettiğini almam,ithal ederim'' diye yiyen ,dünya ülkelerinin yerel yöneticileri bu gerçekleri görebilseler.Ekmeksiz,etsiz (ben pek yemem,geçler ve çocuklar için),dolayısıyla yem bitkisiz,şekersiz olmaaaz,olamaz.

• Beğen
Tepkiler: KüreLee