Arpada Perun 75 wg

Arpada delice(karaçim) için perun 75 wg kullanan var mı ?
ekmeklik buğday harici kullanılması önerilmiyor.
105 ml/da axial uyguladım, arpaları strese sokmaktan başka hiç işe yaramadı.

Benim bu ilaç hakkında bilgim olmadığından direk bu konuda bir şey diyemem ama 2 şey eklemek sterim.
- İlaç bayisinin yanlış yönlendirmesi ile arpaya Attribut Super WG 20 kullandım. İlac su oranı ve ilaç dekar oranı tam istenilen miktarda üstelik ilaç üzerinde yazana göre ilaçlama sonrası yağacak bir miktar yağmur etkisini artıracak yönündeydi. Tamda öyle oldu tarladan çıktım yağmur yağdı. Otların kaçacak yeri yok derken bir hafta sonra arpaların etkilendiği net bir şekilde ortya çıktı verimde %75 lere varan kayıp oldu.

- Bu konuda tecrübe sahibi çiftçi belki bulabilirsiniz eğer bulamaz veya ek olarak görüşmek için size en doğru bilgiyi ilaç bayisi değil ilaç firmasının bölge sorumlusu verecektir. Bu kişiye ilaç kutusu üzerindeki telefon numarasında ulaşabilirsiniz.

Not : belki son tavsiye aklınıza gelmiştir ama yinede hatırlatmadan geçmek istemedim. Olurda bir hata emeğinize mal olabilir.

Ben perun 75 wg yi 3 yıldır ekmeklik bugdayda kullanıyorum. Perforöansından gayet memnunum. Ama sadece ekmeklik bugdayda kullanılması tavsiye ediyor. Ofas beyin dedigi gibi ilaç bayinden ziayde firma bolge sorumluları ile gorusurseniz cok daha faydalı olur