+ Konuya Cevap Yaz
2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  15 Aralık 2008
  Şehir
  balıkesir
  Yaş
  57
  Mesajlar
  1,725
  Blog Girişleri
  1
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Zirai tahmin hava durumu ve yapılacak tarım işleri.  http://www.mgm.gov.tr/tarim/zirai-rapor.aspx#sfU
  Arkadaşlar 30 mart itibariyle ve nisanın ilk haftasını ve devamını kapsayan hava durumu ve tarlalarda ve bahçelerde yapılacak tarımsal çalışmaları gösteren Metorloji Genel Müdürlüğü sitesinden alınan uyarı ve yazısı .
  Ben buğünlerde yaplacak çalışmalar için bilgilerden yararlanmayı düşünüyorum

  Göktürk-, YUSUFTUYLUOGLU teşekkür etti.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  15 Aralık 2008
  Şehir
  balıkesir
  Yaş
  57
  Mesajlar
  1,725
  Blog Girişleri
  1
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Zirai tahmin hava durumu ve yapılacak tarım işleri.  Kurumsal Bilgiler | Genel Bilgiler | Bilgi Edinme | Etik Komisyon | İletişim
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü Orman ve Su İşleri Bakanlığı

  Sitede
  Ara
  English | Deutsch

  Ana SayfaTahminler Son Durumlar Denizcilik HavacılıkZiraat Analizler Araştırma İklim Radyo

  Zirai Tahmin Raporu | 21.05.2016 - 25.05.2016
  İletişim: (312) 2032739 – 2032768 – 2032769 - zirai@mgm.gov.tr

  Bölge1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
  Türkiye Zirai Bölgeler Haritası

  1. BÖLGE
  Ankara, Çankırı, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Bolu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Kırıkkale, Uşak.
  Pazar günü ortası ile batısı kuvvetli olmak üzere cumartesi günü ortası ile batısı, pazar, pazartesi ve çarşamba günleri bölge geneli, salı günü doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın güney yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Bu illerimizde yağış almayan kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller ve endüstri bitkilerinde sulama, gübreleme ve çapalama yapılır. Çeltik, ayçiçeği ve patates ekilir. Haşhaş seyreltilir. Süne ve kımıl zararlısına karşı tarlada kontrollere devam edilir, yaprak biti, bozkurt, nohut sineği, patates böceği ve yabancı ot mücadelesi yapılır.

  Meyve ve bağda çapalama ve sulama yapılır. Su kanalları ve arkları temizlenerek sulama için hazırlanır. Ara ziraatı yapılan meyve bahçelerinde sebze fideleri dikilir, gübre atılır, sürgün göz aşısı yapılır. Kara leke, elma ağ ve iç kurdu; bağlarda mildiyö, salkım güvesi ve külleme, zeytin güvesi, pamuklu bit, kloroz ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte sebze fidelerinin dikimine devam edilir. Fideliklerde sık sık can suyu ve normal sulama yapılır. Fide dikiminden önce normal çiftlik gübresi veya kimyevi gübrelerle gübreleme yapılır. Çökerten ve yabancı otlara karşı mücadeleye devam edilir. Danaburnu ve bozkurta karşı zehirli kepekli yem ile mücadele yapılır.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde hayvan pancarının birinci çapası yapılır. Yoncanın birinci biçimi yapılır. Biçilen yoncalar toplandıktan sonra sulanır. Küskütlü yoncalıklarda ilk biçimden hemen sonra küsküt mücadelesi yapılır. Parseller münavebe ile otlatmadan kesilir. Azotlu gübreler verilir. Sıvat ve silaj tesisi inşaatlarına devam edilir.

  Haritaya Dön

  2. BÖLGE
  Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur, Isparta.
  Pazar günü ortası ile kuzeyi kuvvetli olmak üzere cumartesi, pazar ve çarşamba günleri bölge geneli, pazartesi günü doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın güney ve doğu yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetlice eseceği tahmin edilmektedir. Üreticilerin ilaçlamada rüzgârı dikkate almaları önerilir. Bu illerimizde yağış almayan gün ve kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller ve endüstri bitkilerinde toprak işleme, ekim, çapalama, sulama ve seyreltme yapılır. Bakla hasadı yapılır. Çekirge, ekin güvesi ve bambulu, buğday hortumlu böceği, bozkurt, tel kurdu, çökerten, köşeli yaprak lekesi ve yabacı ot ile mücadele edilir.

  Meyve, bağ, zeytin ve narenciyede toprak işleme, sulama, gübreleme, bahçe temizliği, boğaz doldurma, filiz alma, yeşil budama, aşılama, şeftalide meyve seyreltmesi yapılır. Kara leke, külleme, yaprak biti, ağ kurdu, bağlarda göz kurdu, mildiyö ve külleme, dut koşnili, Amerikan beyaz kelebeği, elma iç kurdu, kırmızı örümcek, salkım güvesi, zeytin güvesi, pamuklu bit ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte dikimi tamamlanmış sebzelerin bakımı; boğaz doldurma, çapalama, ot alma, sulama ve ilaçlama yapılır. Lahana, karnabahar gibi kışlık sebzelerin tohumları soğuk yastıklara ekilir. İkinci mahsul yetiştirmek için domates, patlıcan, biber tohumları yastıklara ekilir. Patates böceği, soğan sineği, bostan telli böceği ve emici böceklerle mücadele edilir. Sebze hastalıklarına karşı koruyucu ilaçlama yapılır. Sebzelerde toprakaltı zararlılarına karşı ilaç yapılır.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde yonca ve korungada ikinci gübreleme yapılır. Yoncada hasat başlar, hasattan sonra sulama yapılır. Hayvan pancarında seyreltme, çapalama ve sulama yapılır. Yoncada hortumlu böcek mücadelesi yapılır. Ay sonuna doğru yoncada küsküt mücadelesine başlanır. Yaprak biti, ağ kurdu, yeşil kurt gibi zararlılarla mücadele edilir.

  Haritaya Dön

  3. BÖLGE
  Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce.
  Pazar günü doğusu kuvvetli olmak üzere cumartesi, pazar ve çarşamba günleri bölge geneli, pazartesi günü doğusu, salı günü batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın kuzey yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetlice eseceği tahmin edilmektedir. Üreticilerin ilaçlamada rüzgârı dikkate almaları önerilir. Bu illerimizde yağış almayan kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller ve endüstri bitkilerinde ekim, çapalama, sulama ve gübreleme yapılır. Tütün fidelerinin bakımı, dikimi ve seyreltilmesi yapılır. Bakla hasadı tamamlanır. Süne, kımıl, bozkurt, baklagil tohum böceği, mavi küf, patates böceği, mildiyö, tel kurdu ve yabancı ot ile mücadele edilir.

  Meyve, bağ ve zeytinde sulama, çapalama, sürgün budaması ve aşılama yapılır. Gübre atılır. Ağ kurdu, kabuklu bit, kara leke, külleme, monilya, elma iç kurdu, yaprak biti, kırmızı örümcek, kiraz sineği, Amerikan beyaz kelebeği, mildiyö, salkım ve zeytin güvesi ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte açığa (tarlaya) tohum ekimi, bakımı ve sulaması yapılır. Fideler tarlaya şaşırtılır, can suyu verilir. Önce dikilen fidelerin otları alınır, çapalama, sulama, gübreleme yapılır. Yaprak bitleri ve soğan sineği ilaçlaması yapılır. Toprak altı zararlıları ile mücadele edilir.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde meralarda su birikintileri varsa drenaj kanalları açılır. Otlatmaya devam edilir. Yabancı otlar meralardan temizlenir. Yoncada birinci biçim yapılır. Yoncalıklar sulanır. Yoncada küsküt ile mücadele edilir.

  Haritaya Dön

  4. BÖLGE
  Antalya, İçel, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Kilis.
  Cumartesi günü kuzeybatısı, pazar günü ortası ile batısı, pazartesi günü güneybatısı hariç tamamı, salı günü doğusu, çarşamba günü batısı, ile kuzey doğusu yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın güney ve batı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetlice eseceği tahmin edilmektedir. Üreticilerin ilaçlamada rüzgârı dikkate almaları önerilir. Bu illerimizde yağış almayan kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagil ve endüstri bitkilerinde ekim, gübreleme, sulama, seyreltme, çapa yapılır, kaymak tabakasının kırılır. Erken ekilen buğdayların hasadına başlanır. Arpa, kışlık mercimek ve bakla hasadı bitirilir. Süne, yeşil kurt ve yabancı ot ile mücadele edilir.

  Meyve, bağ, zeytin ve narenciyede gübreleme, sulama, seyreltme, aşı yapılır, uç alınır. Turunçgillerde mikro element uygulaması yapılır. Erkenci çeşitlerde hasada başlanır. Kırmızı örümcek, kara leke, yaprak biti, bağlarda külleme, iç kurdu, salkım ve çiçek güvesi, unlu bit, kırmızı ve kara koşnil, çökerten, filiz kıran, uyuz, kloroz ile mücadele için edilir.

  Sebzecilikte kavun, kapuz tohumlarının ekimi yapılır. Seralarda hasat sona erer. Açıkta yetiştiricilikte sulama, çapalama ve gübreleme devam eder. Mildiyö, külleme, soğan sineği, yaprak bitleri, kırmızı örümcek, danaburnu ve canavar otu mücadelesi yapılır.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde yoncalıklarda biçim, sulama ve yoncada küsküt mücadelesi yapılır. Hayvan pancarında birinci çapa, çapayı takiben sulama yapılır.

  Haritaya Dön

  5. BÖLGE
  Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Erzincan.
  Pazar, pazartesi ve salı günleri bölge geneli, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Bu illerimizde yağış almayan günlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagil ve endüstri bitkilerinde ekim, gübreleme, sulama, çapalama ve seyreltme yapılır. Tarla faresi ve yabancı ot ile mücadele edilir.

  Meyve bahçeleri ve bağda toprak işleme, fidan dikimi, gübreleme, budama ve aşı yapılır. Elma iç, ağ ve göz kurdu, kara leke, kızıl leke, yaprak delen, yaprak biti, kırmızı örümcek, külleme ve mildiyö ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte ot alma, çapalama, şerbet verme işlerine devam edilir. Hazırlanan tavalara sebze tohum ekimi ve fide dikimine devam edilir. Can suyu verilir. Yaprak biti, lahana sineği, lahana kelebeği ve soğan mildiyösü mücadelesine başlanır. Bozkurt, danaburnu mücadelesine devam edilir.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde yonca, fiğ ve korunga ekimleri, sulama, birinci biçim, kurutma, taşıma, istifleme yapılır. Yonca hortumlu böceği, çadır tırtılı ve kör fare ile mücadele edilir.

  Haritaya Dön

  6. BÖLGE
  Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Bitlis, Van, Hakkari, Muş, Bingöl.
  Pazartesi günü güneydoğusu hariç tamamı, salı günü ortası ile doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Bu illerimizde yağış almayan gün ve kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller ve endüstri bitkilerinde ikinci sürüm, ekim, çapalama, seyreltme ve sulama yapılır. Gübre atılır. Mercimek hasadı yapılır. Kımıl ve süne için tarla kontrollerine devam edilir. Bozkurt, danaburnu, zabrus, çekirge ve yabancı ot mücadele edilir.

  Meyve, bağ ve antepfıstığında toprak işleme, budama ve aşı yapılır. Gübre atılır. Antepfıstığı bahçelerinde ağaç araları sürülür ve dipleri bellenir. Bahçe temizliği yapılır. Kara leke, yaprak biti, yaprak büken, elma ağ ve iç kurdu, külleme, salkım güvesi ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte fide dikimi ve tohum ekimi devam eder. Ot alma, çapalama, kaymak kırma ve sulama devam eder. Danaburnu, soğan sineği ve diğer hastalık ve zararlılarla mücadele edilir.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde yoncalıklar biçilir. Yonca, fiğ ve korunga tarlaları sulanır. Yonca hortumlu böceği ile mücadele yapılır. Yoncalıklarda küsküt mücadelesine başlanır.

  Haritaya Dön

  7. BÖLGE
  Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Karabük.
  Pazar günü batısı kuvvetli olmak üzere, cumartesi günü batısı, pazar günü kuzeydoğusu hariç tamamı, pazartesi günü bölge geneli, salı günü ortası ile doğusu, çarşamba günü ortası ile batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın kuzey ve batı orta kuvvette, zaman zaman kuvvetlice eseceği tahmin edilmektedir. Üreticilerin ilaçlamada rüzgârı dikkate almaları önerilir. Bu illerimizde yağış almayan kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller ve endüstri bitkilerinde ekim, gübreleme, seyreltme ve çapalama yapılır. Nadas alanları sürülür. Sulama kanalları temizlenir. Çeltik yanıklığına karşı tohum ilaçlaması yapılır. Yabani yulaf, yabancı ot ve tarla faresi ile mücadele edilir.

  Meyve, bağ, çay, fındık ve narenciyede toprak işleme, gübreleme, budama ve sulama yapılır. Badem ve çağla hasat edilir. Birinci sürgün yaş çay yaprağı kesimi yapılır. San jose kabuklu biti, elma ağ kurdu, kırmızı örümcek, kiraz sineği, yaprak biti, fındık kurdu ve kozalak akarı, külleme, mildiyö, pas böcüsü ve filizkıran ile mücadele yapılır.

  Sebzecilikte fasulye, patates ve kabağın ilk çapaları yapılır. Domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri ılık yastıklardan alınıp, tarlaya dikilir ve can suyu verilir, 10-15 gün sonra 1. çapaları yapılır. Lahana ve pırasa tohumları ekilir. Sebze bahçelerinde danaburnu, bozkurt mücadelesine devam edilir. Yaprak biti ve kırmızı örümcek mücadelesine başlanır. Soğan mildiyösü mücadelesi yapılır.

  Haritaya Dön

  8. BÖLGE
  Amasya, Tokat, Sivas, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli.
  Pazar günü ortası ile kuzeyi, pazartesi ve salı günleri bölge geneli, çarşamba günü kuzeybatısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın kuzey ve batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Bu illerimizde yağış almayan gün ve kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagiller, endüstri bitkilerinde ekim, ikinci sürüm, çapalama, gübreleme, seyreltme ve sulama yapılır. Mercimekte hasat edilir. Nohut yaprak sineği, sürme, yabancı ot ve fare ile mücadele edilir.

  Meyve bahçeleri ve bağda toprak işlenir. Bahçe temizliği ve sulama yapılır. Bağ çubukları dikilir. Sürgün göz aşısı ve meyve seyreltmesi yapılır. Kara leke, elma ağ ve iç kurdu, yaprak biti, kırmızı örümcek, monilya, kızıl leke, külleme ve salkım güvesi ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte yastıklardan sökülen fideler hazırlanan yerlere dikilir. Can suyu verilir. Ot alma, kaymak tabakası kırma ve seyreltme yapılır. Kavun, karpuz ekimi yapılır. Açığa sebze tohumu ekimi yapılır. Tel kurdu, bozkurt, danaburnu, ay sonuna doğru yaprak bitleri ile mücadele edilir.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde meralardaki istenmeyen otlar temizlenir. Yonca, korunga ve fiğ ekimleri yapılır. Ekimle birlikte gübre atılır. Yonca ekiminde bakteri kültürü aşılanır. Ay sonuna doğru yoncalıklar sulanır, yonca hortumlu böceği ve küsküte kar¬şı mücadele edilir.

  Haritaya Dön

  9. BÖLGE
  Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri.
  Pazar günü kuzeybatısı kuvvetli olmak üzere cumartesi günü ortası ile batısı, pazar ve pazartesi günleri bölge geneli, salı günü ortası ile doğusu, çarşamba günü ortası hariç tamamı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Rüzgârın güney ve batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Bu illerimizde yağış almayan kesimlerde tarımsal faaliyetlerin yapılması için meteorolojik şartlar uygundur.

  Bu ayda yapılabilecek tarımsal faaliyetler şunlardır:

  Hububat, baklagil ve endüstri bitkilerinde ekim, ikinci sürüm, sulama, çapalama ve gübreleme yapılır. Yabancı ot ile mücadele edilir.

  Meyve ve bağda fidan dikilir, sulama, çapalama, budama ve bahçe temizliği yapılır. Kırmızı örümcek, külleme, salkım güvesi ve elma iç kurdu ile mücadele edilir.

  Sebzecilikte gübreleme ve sulama yapılır. Yeni dikilen fidelerde boğaz doldurma ve çapa yapılır. Açıkta yetiştirilecek sebzelerin tohumları ekilir. Kaymak tabakası kırılır. Mevsimlik sebzelerin hasat ve pazarlaması yapılır. Hıyar köşeli yaprak leke hastalığı, fasulye kök çürüklüğü ve bostan küllemesi, kırmızı örümcek ile mücadele edilir.

  Çayır-mera ve yem bitkilerinde iki ve daha fazla yaşlardaki yoncalıkların biçimi yapılır. Yoncalıklar sulanır. Silajlık mısır ekimi yapılır. Sıvat yapım çalışmaları sürdürülür. Taban suyu yüksek olan meralarda drenaj kanalları açılır. Yaprak bitleri ile mücadele edilir.

  Haritaya Dön


  Tahminler
  Türkiye
  Günlük Tahmin
  5 Günlük Tahmin (Haritalı)
  Uzun Vadeli Tahminler
  İl ve İlçe Merkezleri
  En Yüksek ve En Düşük Sıcaklıklar
  Dünya
  Diğer Tahmin Ürünleri
  Karayolları Tahmin Sistemi
  WRF Meteogram
  WRF Model Haritalar
  Enverziyon Tahmini
  Toz Tahmini
  İller için Toz Uyarı Sistemi
  Stadyum Tahminleri
  İstanbul Park Tahmini
  Son Durumlar
  Türkiye
  Türkiye Geneli
  En Yüksek Sıcaklıklar
  En Düşük Sıcaklıklar
  Toplam Yağış
  Deniz Suyu Sıcaklıkları
  Dünya
  Radar Görüntüleri
  Uydu Görüntüleri
  Güncel Haritalar
  Denizcilik
  METU3 Dalga Modeli
  Ayrıntılı Bölgeler
  Rüzgar Yön ve Hızı
  Dalga Yüksekliği
  SWAN Dalga Modeli
  Deniz Tahmin Raporları
  24 Saatlik
  24 Saatlik Haritalı
  3 Günlük Haritalı
  Genişletilmiş Rapor
  Deniz İstasyonları (D-OMGİ)
  HF Deniz Radarı
  Denizyolu Tahmin Sistemi
  Marina Tahminleri
  Deniz Suyu Sıcaklıkları
  Ziraat
  Tahminler
  Zirai Tahmin Raporu
  Zirai Don
  Hasat Zamanı Tahmini
  Sıcaklık Nem İndeksi (SINEP)
  Verim Tahmin Bülteni
  Analiz
  Bitki Soğuklama İsteği Hesaplama Programı (BİSİP)
  Bitki Soğuğa ve Sıcağa Dayanıklılık
  Referans Toplam Buharlaşma (ETo)
  Aylık Bülten
  Uygun Ekim Zamanı
  Fenoloji Haritaları
  Analizler
  Kuraklık
  Kuraklık Analizleri
  Kuraklık İzleme Sistemi (KİS 2.1)
  Sıcaklık
  Sıcaklık Analizi
  Isıtma ve Soğutma Dereceleri
  Yağış
  2012 Yağış Değerlendirmesi
  Yağış Raporu
  Havzalara Göre Yağış
  Maksimum Yağışlar
  Yıllık Toplam Yağış Verileri
  Aylık Normal Yağış Dağılımı
  Yıllık İklim Analizleri
  Resmi İstatistik (İl ve İlçelerimize Ait İstatistiki Veriler)
  Meteorolojik Veri Arşiv Sistemi - TUMAS
  Açık Yüzey Buharlaşma
  Araştırma
  Araştırma
  Afetler
  Çevre
  Atmosfer Modelleri
  İlgili Bağlantılar
  Diğer Çalışmalar
  Toz Taşınımı Tahmin Merkezi
  Ani Taşkın Tahmin Merkezi
  İklim
  İklim
  İklim
  İklim Sınıflandırmaları
  İklim Değişikliği
  Dokümanlar ve Eğitim
  Bölgesel İklim Merkezi - EMCC

  Gayemiz | Yasal Uyarı | Sitemize Link Vermek İçin | Çocuklar İçin | Görsel Ürün | Web e-posta | Ücretli Ürünler | Basında Meteoroloji
  Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT H-SAF WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı
  TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)
  ©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2016
  36
  Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status