toros mu kartal mı

sizce hangisi

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Bu anket kapanacak: .
Ynt: toros mu kartal mı

bence kartal en iyi yük ona sarılıo ama arazide gezmek istiyorsan reno binek tavsiye derim:
toros a yük sardınmı bayırlarda patiden çıkamıo,kartal da ise arka çeker olduğu için bayırı isterse ön kalkarak çıkar yeterki çeksin :D

Walla bizde 2001 Kartal var çok memnunuz yalnız seriliği Şahinlere göre daha az yine Şahinlere göre yakıtı fazla.Ama rahat araba babam her hafta balığa gittiği için 4x4 gibi kullanıyor banamısın demiyor.Toros hiç kullanmadım bilmiyorum.Ama bizimkinin tipi Toroslara göre daha güzelmiş gibi geliyor

kartal şahin kadar hızlı gitmeme sebebi şahinden ağır oldğu iin gitmiyor,ve bastığın için çok yakıoyor.ama toros u alcam katalı alırım daha iyi bizde war 1990 model düz kartal işimz görüyor köyde.hem toros dan aha rağat kartal,kartala bin kışınanında çalışır.toros ta ise yok cikle çekçenbilem neler bide gazlısa biraz zor çalıır.kartal da ise bin bi seferde çalışır.kalarüferini aç 5 dk da ısınır ararba kartal ise sıcak üflicene soğuk üfler çok zor ısınması.birde renolt ların özelliği kışın cam silmekten usanırsın kartal da o yok çewir kalarüferi cama anında çözer.
toros ise kartal dan az yakar,birde gaz warsa istedin kadar gez.kartal da iken inanmassınız bayır aşaları kontağı kaparım:D
BUNLARI İKİ ARABAYIDA KULLANDIĞIMDAN YAZIYORUM.yanlışm warsa söylesin

delidolu11 link=topic=9935.msg103064#msg103064 date=1228229537' Alıntı:
kartal şahin kadar hızlı gitmeme sebebi şahinden ağır oldğu iin gitmiyor,ve bastığın için çok yakıoyor.ama toros u alcam katalı alırım daha iyi bizde war 1990 model düz kartal işimz görüyor köyde.hem toros dan aha rağat kartal,kartala bin kışınanında çalışır.toros ta ise yok cikle çekçenbilem neler bide gazlısa biraz zor çalıır.kartal da ise bin bi seferde çalışır.kalarüferini aç 5 dk da ısınır ararba kartal ise sıcak üflicene soğuk üfler çok zor ısınması.birde renolt ların özelliği kışın cam silmekten usanırsın kartal da o yok çewir kalarüferi cama anında çözer.
toros ise kartal dan az yakar,birde gaz warsa istedin kadar gez.kartal da iken inanmassınız bayır aşaları kontağı kaparım:D
BUNLARI İKİ ARABAYIDA KULLANDIĞIMDAN YAZIYORUM.yanlışm warsa söylesin
Tabiki ağırlıktan dolayı olduğunu yazmayı unutmuşum.Şahin ' in-Doğanın standart ağırlığı (Yakıt ve yağlar hariç) 950 küsür kg olması lazım.Kartalın 1140kg.Bide bizim araba yaklaşık 1300-1350 kg la geziyo hep.O yüzden dediğim gibi yakıtı biraz fazla..Bide kartalın hızlanması için yüksek devirlere çıkman lazım.Mesela babamla ben 4500-5000 dewirden aşağı vites değiştirmeyiz.Kartal hakkında yazdıklarında tamamen haklısın ama dediğim gibi Toros kullanıcısı olmadığımız için bilmiyorum.

Bende 98 Toros SW var Aslan Maşallah.. Çiftçinin arabası Torostur ben onu bunu bilmem...

Size ben Toros - Kartal Sentesini Yapayım:
-Toros la dag bayır tarla tapan gezersin kartalın altı torostan biraz alcak oldugu için gezemezsin.
-Kartal konforludur (Sadece camlarının otomatik ve kapıların otomatik olması) ama torosu 2000 modeli bile kara düzendir.
-Toros hafiftir 990 kg kartal 1100 - 1200 civarlarıydı yanlış hatırlamıyorsam.Ayrıca toros 1.4 motor bardır kartalda 1.6 yakıt fazldır kartalda toros ise koklar benzini.
-Kartalın bagaj torosa göre geniştir.
-Toros önden çekişlidir kim ne derse desin önden çekişli araba iyi olur.arkadan çekişli araba yalpa yapar.Kartal arkadan çekişlidir.

Torosu kullananlar bilir.... Yıllara yollara meydan okur.....

[glow=red,2,300]Benim torostan birkaç poz:[/glow]

toros982xo7.jpg

dsc00013mj9.jpg

dsc00014it9.jpg

dsc00019og0.jpg

Arkadaşlar Buradada Dediğim gibi Tarlalarda geziyordum:

dsc00008vl9.jpg

Toros derim. Bizde bir ara 3 tane vardı. 94-98-01 modeldiler. Herkes bizde bir araba var sanıyordu. Daha sonra garajda yer yok diye 94 ' ü sattık. Daha sonra Pick-up alırken 98 ' i verdik. En son 2006 ' da ise Jeepi alırken 2001 modeli verdik. Gerçekten çok güzel arabaydı. Tarla yollarında tarla içlerinde çok güzel kullanım imkanı sağlıyordu. Yüksek olması ve önden çekiş olması büyük avantaj sağlıyordu. Kışın karlı yolda çok güzel kullanılıyordu. Bildiğim kadarıyla Torosların arkaları yük taşıması bakımından daha sağlam ve sorunsuz bir düzenek içeriyor. Tam çiftçiler için ideal bir araç....

alipasalierkan link=topic=9935.msg105560#msg105560 date=1228600275' Alıntı:
Toros derim. Bizde bir ara 3 tane vardı. 94-98-01 modeldiler. Herkes bizde bir araba var sanıyordu. Daha sonra garajda yer yok diye 94 ' ü sattık. Daha sonra Pick-up alırken 98 ' i verdik. En son 2006 ' da ise Jeepi alırken 2001 modeli verdik. Gerçekten çok güzel arabaydı. Tarla yollarında tarla içlerinde çok güzel kullanım imkanı sağlıyordu. Yüksek olması ve önden çekiş olması büyük avantaj sağlıyordu. Kışın karlı yolda çok güzel kullanılıyordu. Bildiğim kadarıyla Torosların arkaları yük taşıması bakımından daha sağlam ve sorunsuz bir düzenek içeriyor. Tam çiftçiler için ideal bir araç....

Erkan abi Torosun 2000 senesinde üretimi durduruldu senin 2001 heralde 2000 seninin sonlarından..
Arkası yük taşıma konuşunda çok güzel bi bizimkini pick-up gibi kullanıyoruz arkaya 3-4 cuval yem attıkmı banamısın demiyo.. :D

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=9935.msg105562#msg105562 date=1228601371' Alıntı:
Erkan abi Torosun 2000 senesinde üretimi durduruldu senin 2001 heralde 2000 seninin sonlarından..
Arkası yük taşıma konuşunda çok güzel bi bizimkini pick-up gibi kullanıyoruz arkaya 3-4 cuval yem attıkmı banamısın demiyo.. :D

Evet 2000 ' de durduruldu. Bizimkisi zaten son çıkanlardandı. Çamurluk içi plastik kaplamalı, renkli camlı filan....