TÜMOSAN MAXİMA ALINIR MI LÜTFEN YORUM YAPIN

Arkadaşlar iyi günler foruma yeni katıldım sayılır Eskişehir'in bir ilçesinde çiftçilik yapıyoruz ve 600 dönüm kıraç susuz 450 500 dönümde sulu arazi işliyoruz arkadaşlar bi kaç gün önce tarım fuarında tümosan maxima için pazarlık yaptık şimdiki motorumuzun üstüne 55 lira vereceğiz yeni düzenlemişler iç konsol falan tamamen elektronik oldu falan dediler ama benim korkum motoru ve şanzımanı sizce sağlam mıdır, çekişi güzel mi maximananın lütfen bilen gören kullanan herkes yorum yapsın bugünlerde kesin değiştirmemiz lazım motoru nadaslara başlayacağız lütfen yardım edin... (konuyu doğru yere açmadıysam da lütfen bilen bir arkadaş değiştirme imkanı varsa değiştirebilir mi)

Al diyenlerimi daha çok dikkate alacaksınız alma diyenlerimi :) Hayırlı olur inşallah kaça geldi Maxima ?

arkadaş 137bin lira düz 135 dediler 80 lira da bizim motora verdiler 55 üste kaldı, ilk çıktığı zamanlarda bizim köydekiler 105e almışlardı fiyat olarak tüm traktör markalarında bi artış var. alma diyenleri de dikkate alasım var masseyi de düşünüyoruz biraz ama 30 lira fark var arasında :)

arkadaş 137bin lira düz 135 dediler 80 lira da bizim motora verdiler 55 üste kaldı, ilk çıktığı zamanlarda bizim köydekiler 105e almışlardı fiyat olarak tüm traktör markalarında bi artış var. alma diyenleri de dikkate alasım var masseyi de düşünüyoruz biraz ama 30 lira fark var arasında :)
105 in üstünde para verilmez dayim 100 e aldi ilk cikinca

Şnazımanı sıkıntılı zorlarsan dağılıyor malesef içerden malzemeyi yiyor talaş yapıyor sonra malzeme yağa karışıyor sonra filtreyi tıkıyor sonrada bummm :) Üzülerek söylüyorumki durum bu kimse yoğurdum ekşi demez.

yapmayın ya :( maxima gördünüz mü peki hiç şanzıman dağıtan cidden o kadar para verip rezillik çekmek istemez kimse yol yakınken dönmek lazım

yapmayın ya :( maxima gördünüz mü peki hiç şanzıman dağıtan cidden o kadar para verip rezillik çekmek istemez kimse yol yakınken dönmek lazım

Birebir canlı gözle görme şansım olmadı ama duydum. Şahsen ben 80 bin lira olsa gene almam şahsi fikrimi belirtmek gerekirse o riske hiçbir şekilde değmez. Daha açık konuşayım bende 3.095 Ferguson var kafa kafaya sıfır Maksima ile takas gelse yinede kabul etmem.

Birebir canlı gözle görme şansım olmadı ama duydum. Şahsen ben 80 bin lira olsa gene almam şahsi fikrimi belirtmek gerekirse o riske hiçbir şekilde değmez. Daha açık konuşayım bende 3.095 Ferguson var kafa kafaya sıfır Maksima ile takas gelse yinede kabul etmem.

3.095 çok iyi makine bizim burada 16bin saatte olan var, şuanki masseylerde güzel gibi 5430a 53bin euro dediler 170 milyar oluyor o da sizce verilir mi değer mi o paraya

Maxima daha yeni sayılabilecek bir traktör. Bizim taraflarda alan oldu ama şahsen kimsede iyi ya da kötü muhabbeti duymadım. Nette dolaşan fiyatlara göre sıfırı 115 binlira. Bence makul. Kalite konusunu yorumsuz bırakıyorum. Fakat 135 binlira gibi bir fiyata bence sıfır ya da temiz 2. el bir Avrupa traktörü almak daha mantıklı.

3.095 çok iyi makine bizim burada 16bin saatte olan var, şuanki masseylerde güzel gibi 5430a 53bin euro dediler 170 milyar oluyor o da sizce verilir mi değer mi o paraya

2n. el yada bulabilirsen sıfır 5445 işini görecektir hem tasasız hemde rahat, 5430 a o para çok 145 bine alabiliyor olmak gerekir. okadar para verdikten sonrada 2nci el 5445 iyi seçenek.

Benim eniştemin kardeşi aldı.kaça aldığını bilmiyorum 7 8 ay oldu. Şanzuman dişlileri param parça olmuş.tarladan çekici ile yükleyip götürdüler.ağrıza yapmadan bir kaç hafta önce.çamura çöken tırı çekmiş ler miş.servis turu çektiği için şanzuman dağıtmış demiş.

O kadar çiftçiliğiniz var madem iyi bir traktör alın. Bir traktörü alırken verdiğin para kadar da onu kullanırken harcayacağı parayada bakın. Bu arada iyi mal iyi paradır. Çok aciliyeti yoksa daha iyi bir bütçeyle daha iyi traktörler alınabilir.