Önallar 600 lt pulverizatörümüz geldi

2016 Konya tarım fuarından almış olduğumuz Önallar beta 600 lt pulverizatörümüz cumartesi günü teslim edildi.
Fuarda tanışma fırsatı bulduğum [MENTION=44303]alional[/MENTION] a bizlere ve trakkulup e olan ilgi alakasından dolayı çok teşekkür ederim.

Resimler ve ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 597
  • 2.jpg
    2.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 483
  • 3.jpg
    3.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 363
  • 4.jpg
    4.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 313
Sağolasın Fatih, fiat 480 en fazla bunu taşıyabilir sanırım.
600 litreliğe bile eşraftan büyük tepki aldım, taşlayacaklardı az kalsın :) 1000-1200 lt kıyamet alameti sayılır burda
Ortalama 120-150 dekar yere de fazlasıyla yeter diye düşündük
Yanlis anlasilmasin ben Türk tariminda artik büyük makinelerle iş yapilmasini söylemek istedim tabi yetiyorsa en ideali bu Allah hayirli etsin

• Beğen
Tepkiler: Ali Cebeci

Yanlis anlasilmasin ben Türk tariminda artik büyük makinelerle iş yapilmasini söylemek istedim tabi yetiyorsa en ideali bu Allah hayirli etsin

Estağfurullah, yanlış anlaşılma yok.
Gönül ister ki tarlalar parçalı olmasın, şekli şemali bozuk olmasın ama maalesef bölgemizde parseller çok küçük ve biçimsiz.
Hele ki arazilerin dikliğini de hesaba katarsak Türk tarımının ortalamasını baya aşağı çekmiş oluruz gibi gelir bana :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Hayırlı olsun.
Pompa kaçlık birde kolların uzunluğu kaç metre?
Ben geçen sene 800 litrelik aldım. Ama keşke çekilir tip alsaydım diyorum şimdilerde. Hem traktöre yük binmez ( eğimli ve bozuk yollarda rahat ederdim ) hemde iş daha hızlı biterdi. Hem bol su ile atmaya daha bir teşvik olurdu.
Güle güle kullanın.

• Beğen
Hayırlı olsun.
Pompa kaçlık birde kolların uzunluğu kaç metre?
Ben geçen sene 800 litrelik aldım. Ama keşke çekilir tip alsaydım diyorum şimdilerde. Hem traktöre yük binmez ( eğimli ve bozuk yollarda rahat ederdim ) hemde iş daha hızlı biterdi. Hem bol su ile atmaya daha bir teşvik olurdu.
Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim.
Pompa debisi 71 lt/da, kollar 10 mt iş genişliğine sahip.
Çekili alsaydım keşke diye pişmanlık duymanıza gerek yok aslında.
Çekilir tip nakliye esnasında ve büyük arazilerde iyi iş çıkartır ama küçük parsellerde pek kullanışlı olmayabilir gibi geliyor bana.
Çünkü asılır tip gibi kolay manevra kabiliyeti olmaz düşüncesindeyim.

ali Hayırlı olsun..
bol nasipler inşallah..
güzel ekipman.

Sağolasın Yusuf abi, daha iyileri sizlerin olsun.

Hayırlı uğurlu olsun bol ve bereketli günlerde kullanın..
480 için sorun olacağını sanmam, arka hidrolikler her türlü gelir hakkından. Yalnız tek konuda canınızı sıkılabilir: Makinenin boş ağırlığını bilemem ama 600lt su-ilaç karışımı+makine ağırlığı ön ağırlık yeterli değilse 480 gibi kısa bir traktörün önünü engebelik arazide kaldırmaya meyilli. Aynı zamanda arkaya hatırı sayılır bir ağırlık yükleneceğinden normalde bile direksiyonu çevirirken önlerin biraz kaçırdığını gözlemleyebilirsiniz. 640 kullanıcısı olarak gözlemlerim bunlar.

• Beğen
Hayırlı uğurlu olsun bol ve bereketli günlerde kullanın..
480 için sorun olacağını sanmam, arka hidrolikler her türlü gelir hakkından. Yalnız tek konuda canınızı sıkılabilir: Makinenin boş ağırlığını bilemem ama 600lt su-ilaç karışımı+makine ağırlığı ön ağırlık yeterli değilse 480 gibi kısa bir traktörün önünü engebelik arazide kaldırmaya meyilli. Aynı zamanda arkaya hatırı sayılır bir ağırlık yükleneceğinden normalde bile direksiyonu çevirirken önlerin biraz kaçırdığını gözlemleyebilirsiniz. 640 kullanıcısı olarak gözlemlerim bunlar.

İyi dilekleriniz ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim.
Şimdiye kadar hidroliklerin kaldırmasından yana bi sorun yaşamadık, 16 sıralı güngör balta ayaklı mibzerde tek sıkıntımız ön kaldırma oluyor.
Makinanın boş ağırlığı fabrika verilerine göre 150 kg civarı, traktörün önünde 3 tane mf 135 ağırlığı var, ihityaç halinde 6’ya kadar çıkabiliyoruz :)
Şimdiye kadar 400 lt pulverizatör kullandık ve herhangi bi sorun yaşamadık ama aradaki 200 kg fark 480 için az bi rakam değil.
Maalesef bizim traktörlerin en büyük sorunlarından biri kısa oluşu ve arka kolların konumundan dolayı ön kaldırmasının çok kolay olması.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR