hattat h45 almak mantıklımı

02.02.2016
2,117
2,377
39
bursa

20 dönüm tarlamız var 5 parça halde 3 dönüm orda 5 dönüm burda işborayla sürümü vs işleri yapıyorum.
tarlalardan ikisi bayırda balya romorku ile inişte iş bora hafif hiç tutunmuyor hidrolik yaparak inmekte riskli bir defa hidrolik kolunun gövdeye bağlı olduğu mili kopardım motorda romorkta devrilmedi ama korkusu yetti bana.
anız sürümü yaparken çok yavaş.
mısır yeri sürerken boyun fıtığı olacam kafa hep arkada el hidrolikte küçücük yeri patinaj yaptırmadan sürmek işkence olabiliyor.
sahibindende 2009 model kabinli falan bir hattat h45 var 15000tl
hattat bizim bölgede hiç tutulmuyor bursa mustafakemalpaşada tamir olayına massey servisleri hattata bakarmı çakmada olsa perkins benzeri bir motoru var.
üç kuruş param var ancak buna yetiyor işborayı mumla aratırmı.
hattat h45 kaç kg ağırlığı var.
kuyruk mili devir seçenekleri nedir.
neden bu kadar ucuz bilen kullanan varmı.

20160403_121730.jpg20160403_121938.jpg

çok doğru söyledin ustam valla steyr 768 8053 8073 bizim bölgede kahveye çık satıyorum de çay bardağı soğumadan iki alıcı çıkar ama kendi köyümdem satıldı haberim olmadı saat gibi 768di şimdi galeri önünde yatıyor.
hesaplı steyr yada massey en iyisi olur benim için
ben bu hattata yaşından dolayı takıldım hafta sonu kullanan biriyle konuştum heryerinden yağ atıyor dedi.

Hattatin bu modelleri pek tutulmadi yerine olsam 20 25 bine bitane ls r50 alirm dedin her isin ustesnden gelir ustelik 4 cekr

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

traktöre en çok ayırabileceğim para 15000tl.
bu arada ben geçimimi tarımdan sağlamıyorum elektronik teknisyeniyim hafta sonları köyüme gidiyorum yonca ve yulaf harici hiç bir şey ekmiyorum.
çekere hiç ihtiyaç duymadım çayırbiçme,pulluk gibi takımlar için çeker çok gereksiz benim için 55bg üstü 2wd traktörler bile fazla düz yolda yakıt israfı olur.
çeker traktör almak için piyasaya balya bağlama çok sıralı slaj biçimi işleri yapmak lazım.
bizim bölgede ls ile hattat aynı şey traktör ağzıyla kuş tutsa satamam bidaha

• Beğen
Tepkiler: sürücü