Kanolada Son Durum ve 3'lü Karışım Uygulaması

Arkadaşlar geçtiğimiz cuma kanolanın 3'lü karışımını attık ve kanolanın işleri bitti.Bende sizler için birkaç fotoğraf ve video çektim.Bir daha biçmeye gireceğiz.Babam çalıştığı için benim de okulum olduğu için biraz geç kaldık.Kanolanın boyu epey vardı.Yer yer çamurluğun boyunu geçiyordu.Yıl kanola için epey iyi gitti.Hasada kadar da birkaç yağış alabilirsek tadından yenmez.Allah hepimize bereketli bir sezon ve hayırlı kazançlar nasip etsin.İyi seyirler...

https://youtu.be/6jikHlDbcVY

https://postimage.org/index.php?lang=turkish

Son düzenleme:
Maşallah çok güzel fotoğraflar
Teşekkürler Can...
Bereketli olsun Anıl .Biraz zarar olmuş.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağolasın Şuayip abi.Zarar oldu biraz abi ama topladı tekrar çiçeklendiler.Kıyamadık girerken de babam atın atmadan olmaz dedi...
Kolay gelsin Anıl.. Tamponu sökseydiniz faydalı olurdu.. Güzel fotolar çekmişsin.
Sağolasın Süleyman abi İstanduldan geldim abi direk ilaca başladık yağmur yağacak korkusuyla hava kararana kadar bitti.Keşke acele etmeseymişiz de dediğin gibi yapsaydık damla yağmur yağmadı...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Biz kara cim için kullandık hicbir sıkıntı olmadi.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Genelde benim arazilerde kırmızı koklu karacim(lolium rigidum) mevcut axiele gerek kalmiyor fakat diger ilaclarin kaçırdığı perenne cinsi icin ilk defa kanolada axial 100 gr kullandim pisman oldum sadece sinirlari donmeme ragmen alcak kaldi hele koselerde üstüne binen yerler daha kötü oldu

Masallah bereketli olsun Anıl, kanolan guzel.
https://s26.postimg.org/px067r3k9/IMG_6103.jpg

Buyume noktasi durup cuce kalanlara dikkat et. Bugdaya atilan herbisitlerin sonucu.

Ben de cok zarar var bu yil, 7 farkli tarlada 15 dekar civari kaybim var. Ruzgarli havada ilaclama yapan sevgili ciftciler yüzünden.
Sağolasın Gürkan abi cümlemizin ürünleri bereketli olur inşallah.Küçük kalanları babam da söyledi ilaçtan diye.Bütün komşu tarlalar buğday 1 parçanın sınırı kanola sadece.Olacak o kadar abi ne yapalım kimse istemez başkasına zarar versin ama göze hoş durmuyor işte.Ama senin baya çokmuş bizim sınırlarda var alan alan sadece.Gürkan abi sen makinayla biçersin herhalde.Hayrabolu'dan İrfan Ekmen erken biçip namlu yapıyor sonra bant tablayla biçiyor.%20 verim %2 yağ fark ediyor diyor.Kararsız kaldık bizde.Eğer dediği gibiyse bu sene buğday kanola hasadı çakışır makina sıkıntısı da yaşamayız dedik.Sizin oralarda var mı böyle yapan sen ne düşünüyorsun?

Maşallah bolca fotoğraf bereketli olsun..
Sağolasın Ercan abi cümlemizin inşallah...
kanolalar çok güzel allah bereketini artırsın çifçi kardeşlerim dönümünde kaç kg alıyorsunuz selam
Teşekkür ederim cümlemizin ürünleri bereketli olur inşallah.Verim bakıma göre değişiyor.İyi bakarsan sene de iyi giderse 450'ye kadar çıkıyor.Trakya genelinde 200-450 arasında verimler.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker