65-46, 70-46, 70-56 Karşılaştırması

Forumda uzun araştırmalarım sonrasında kayda değer karşılaştırma bulamadım bu 3 model arasında, 65-46 4x4 ile 70-46 4x4 arasında fiyat olarak büyük bir fark yok, fakat 70-46 4x4 daha az bulunuyor ve 65-46 ya göre + yada - si neler? Yada 70-46 yerine 70-56 mı tercih edilmeli diğer bir konuda okuduğum üzere, 70-46 nın 70-56 ya göre çekişinin daha iyi olduğu söylenmiş.
Önem verdiğim kriter bu modeller arasında çekiş hangisinde daha üstündür avare boş iş diye tabir ettiğimiz iş için ayrıca traktörüm var patlatma,dipkazan,pulluk,vb. işler için kullanacağım, bu 3 model arasında beklentimi hangisi karşılar?

• Beğen
Tepkiler: barkinonat
65-46 ve 70-46 hem şase olarak hem de özellik olarak birebir aynı tek farkları güç 46 serisinin bazı modelden aşağısı kuru balata diye tabir ettiğimiz fren ve tümosan motorludur.70-56 ise bunlara + olarak lift-omatik ve orjinal hidrolik direksiyonludur.Eğer paranız yetiyorsa 70-56 almanızı tavsiye ederim daha seri bir traktör ve özellikle liftomatik çok avantajlı.

65-46 ve 70-46 hem şase olarak hem de özellik olarak birebir aynı tek farkları güç 46 serisinin bazı modelden aşağısı kuru balata diye tabir ettiğimiz fren ve tümosan motorludur.70-56 ise bunlara + olarak lift-omatik ve orjinal hidrolik direksiyonludur.Eğer paranız yetiyorsa 70-56 almanızı tavsiye ederim daha seri bir traktör ve özellikle liftomatik çok avantajlı.

Araştırmalarım sonucunda öğrendiğim kadarı ile 87 model dahil sonraki modelleri yağlı fren.Tümosan motor bütün modellerde mi mevcut yoksa belli modellerde mi?

70-46-56-66 yetmişten sonrakiler arka hidrolikle ilgili 56 tı 46 dan 66 tı 56 tı serisinden üstündür.

Fiat ta 56 serisi pek hoşuma gitmiyor ya 66 olacak 66 serisinin de rakamları gereksiz şişirilmiş geliyor bana göre, 10 yaşının üstünde bir traktör için o fiyatlar gereksiz, 46 daha çok hoşuma gidiyor kara düzen olsa da lift-omatik olmasa da :eek:

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Ne motorun oldugunun pek onemi yok aslinda tumosan iveco ttf motor blok vs sistem komple ayni bosch veya lucas pompa kisminda takinti yasayabilirsiniz ben sonuna kadar lucas pompa diyorum bosch pompa adi ustunde bos bos yakit yaktiriyor baska bi artisini goremedim. Fiat traktorlere liftomatik takiliyor sonradan sistem ayni oldugu icin otomatik parcasi tedarik edilip uygun fiyata takiliyor

bence 70-56 diyorum çünkü lift o matik ve orijinal hid. direksiyon var . ayrıca çekisi çok güzel traktör sallı. beli uzun önü kalkmaz fazla. 65 -46 biraz daha ağır devirli geliyor diye biliyorum ve lift o matik falan yok 70-56 nında 97 den sonrası Karaburun denilenler güzel bence

Ne motorun oldugunun pek onemi yok aslinda tumosan iveco ttf motor blok vs sistem komple ayni bosch veya lucas pompa kisminda takinti yasayabilirsiniz ben sonuna kadar lucas pompa diyorum bosch pompa adi ustunde bos bos yakit yaktiriyor baska bi artisini goremedim. Fiat traktorlere liftomatik takiliyor sonradan sistem ayni oldugu icin otomatik parcasi tedarik edilip uygun fiyata takiliyor

dostum bukadarda ezbere konuşulmazki sen gidiyorsun sen elinde lucas pompalı makine var die dizele çığır altlatan Robert Bosch çığır atlattıgı enjeksiyon pompasına kötü diyosun şuan Rudolf Diesel dizeli buldu ama boshun pompaları olmasaydı lucas die bi marka bile olmazdı dünyadaki dizellerin %90 ı boshtur elimde lucas pompalıda bosh pompalıda vs bir çok dizel araç var bosh pompanın çekişi yüksektir ne kadar ekmek okdar köfte

Benim 65-46 var. 640, 65-46, 70-46, 7056 bunlar hep aynıdır. 65-46 traktörler 70-56 lardan daha ağır şanzumana sahip 70-56 lar daha seri ve lift-otomatik. Hepsi de güzel traktör.

Aslında şu an bile kırmızı 70-56 lar mavi NH traktörlerden daha pahalı. Eğer imkanın var ise 65-46 veya 70-56 nın 4X4 olanlarını tavsiye ederim.

Arkadaslar bende 65-46 var 1988 model dedem sifir almis kullanmis senelerce hizmet etmis. Dedem vefaat edince vereselerden aldik 5 senedir de bize hizmet ediyor ister inanin ister inanmayin daha rektefe yuzu gormedi ve cok saglikli. Onu salli dikelip durmaz ceki olarak cok guzel yakit olarakta oyle. Hidrolik sistemi yoktu alinca ben taktirdim. Allaha sukur yakit filtresi ve sivi degisiminden baska degisen bi parcasi yok 😊

• Beğen
Tepkiler: keskın 39
dostum bukadarda ezbere konuşulmazki sen gidiyorsun sen elinde lucas pompalı makine var die dizele çığır altlatan Robert Bosch çığır atlattıgı enjeksiyon pompasına kötü diyosun şuan Rudolf Diesel dizeli buldu ama boshun pompaları olmasaydı lucas die bi marka bile olmazdı dünyadaki dizellerin %90 ı boshtur elimde lucas pompalıda bosh pompalıda vs bir çok dizel araç var bosh pompanın çekişi yüksektir ne kadar ekmek okdar köfte

Ezbere konustugum yok bosch daha fazla yakiyor pompayi bulan bosch ilk dort cekeri yapan deutz simdi en iyi dort ceker deutzmu? Yapma usta lucas pompa elimde oldugundan degil bosch pompa 2002 model ayni traktorlerin yakit durumlarini cekis durumlarini karsilastirdigimizda elde edilen sonuc bu. Bosch pompa kalite olarak daha verimli olabilir fakat lucas pompa kadar seri gaz yemiyor ve daha fazla yakiyor. Ayni model traktorlerde denedik..

liftomatik in 640 a takılması mümkün mü ?