Misir ekimi

Misir ekimini tamamladik. 32 kg 20-20 taban gubresi verildi. Dekalp 6724 cins tohum sira arasi 68cm, sira uzeri 15 cm. ekildi.

uploadfromtaptalk1460742353576.jpg

https://youtu.be/Nng_WOkO1y4

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu gunde bir gun once ekilen yerlerin kizagini cekiyorum. Amacim topragi biraz sikistirmak.

Ekli dosyayı görüntüle 10296

kolay gelsin Yakup abi

bu bayağı değişik bi aletmiş
aramızda 100km var ama sizin ekipmanlar bizden çok farklı ben hiç görmedim bizde bunu kullanan

Uygulama anında video bekliyorum.Bu tıp toprak kizağını ve uygulamasını görmek isteriz.Kolay gelsin
uploadfromtaptalk1460828848058.jpg

Abi video cekemedim cunku cok dikkat isteyen bir is. Foto da goruldugu gibi siralarin uzerine biraz baski uyguluyor bazi kara topraklarda mibzerin damaklari acik kalirsa onun uzerini toprakla kapatiyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Ekli dosyayı görüntüle 10307

Abi video cekemedim cunku cok dikkat isteyen bir is. Foto da goruldugu gibi siralarin uzerine biraz baski uyguluyor bazi kara topraklarda mibzerin damaklari acik kalirsa onun uzerini toprakla kapatiyor.

Biz mısırı ektikten sonra,traktörle ekili izleri cigniyoruz.Ama açık kalanların üzerine toprak gelmiyor,bu daha iyi galiba ,kara toprakta irikesek parçalarda oluyor ,acaba bizde işlermi bu?