Ot silaj makinesi acil

Arkadaslar ot bicme makinem yok her yıl birine bictiriyorum bu yıl kendim almak istiyorum tanburlu makineler otu tek parça kesip yatırıyor balya makinesi de yine tek parca halinde balyalıyor ahırda büyük sıkıntı çekiyorum acaba diyorum bu ot silaj makinelerinden alsam bunlar yerede namlu yapabiliyor bununla bicip otumu oyle baglatsam nasıl olur etrafımda cok az kullanan var iyi diyolar ama emin olamaıyorum bir tana çelikel marka ikinci el ot silaj makinesi var 4 bin istiyor son fiyat alsam nasıl olur hem bununla yesil bicip romorkla ot ta getirebilirim ne dersiniz tamburluya göre dez avantajları nelerdir

Ot silaj makinesi bicip romorka yukleme isi yapar iyi olur bizde şu an tarlada yesil yedirenlerin makineleri tarlada, bir gunluk bicip birakiyor tarlada
Diger ot bicme isinide yapar ama yavas kalir
Balabanin arksinda kapak olur onu cikarirsin ozaman otu bacaya vermez arkadan cikarir
Arka kapak her mrkada yoktur ona dikkat et
Namlu yapmaz bicim genislğinde birakır toplarken kiyilmis oldugu icin zor olur

Son düzenleme:
Yavaşlığı çok önemli değil piyasaya ot biçme gibi derdim yok sadece kendi otumu biçicem oda maximum 60-70 dönüm olur benim istediğim otu kıysın öyle bağlatayım damda her kış zahmet çekiyorum uzun otlar yüzünden çelikel in makinasında vardır inşallah namlu ya bırakma hem çabuk kuruyo diyorlar kıydığı icin birinde varmış satılık daha gidip görmedim nasipse alıcam

Çelikelin ot silajında namluya bırakma yokmuş adam bacadan yere biçersin diyor ot heryere dağılır daha çabuk kurur diyor mantıklı lakin bu dağılan otu toplayabilirmiyiz ot toplama tırmığıyla kısa olduğu için kullanan bilen arkadaşlar yardım

Merhaba ben Çelikel Tarımdan Muhsin
Konu geçmişine baktığımda birkaç sorunuzun olduğunu ve bunları üretici firma olarak direk cevaplamak isteriz.
CHOPPER Ot silaj makinesi ile ne yazık ki namlu yapamassınız. Ancak CHOPPER ile hayvanlarınıza kuru yeşil balyadan daha fazla enerji ve proteine sahip
silaj hazırlayabilir. İşletmenizdeki verimliliğinizi artırmada büyük rol sahibi yapabilirsiniz.