Yeni Saanen Oğlaklarımız

2 hafta kadar önce amcamı aradım bizim saray tarafından oğlak aldığını söyledi meraklandım bu haftasonuda görmeye gittim bize ufak bi sürpriz oldu daha 4 aylıklar toplam 11 tane biri erkek amaç çoğaltmak böyle denk geldikçe 10 tanede olsa alıp büyütmek Allahın izniyle :)

Hayırlı olsun. Yetiştirme niyetiniz varsa oğlak değil de çepiç olsa daha iyi olurdu. Onlar oğlaklayana kadar öğrenip en kısa zamanda kazanç sağlamış olurdunuz. Oğlaklar da ilk yıl doğurur ama tavsiye etmem sağlıklı olmaz. Erkek olanı tek başına ayırmanızda fayda var.

IMAG0569.jpg
IMAG0568.jpg
IMAG0565.jpg
IMAG0565.jpg
IMAG0560.jpg
Oldu galiba

Hayırlı olsun. Yetiştirme niyetiniz varsa oğlak değil de çepiç olsa daha iyi olurdu. Onlar oğlaklayana kadar öğrenip en kısa zamanda kazanç sağlamış olurdunuz. Oğlaklar da ilk yıl doğurur ama tavsiye etmem sağlıklı olmaz. Erkek olanı tek başına ayırmanızda fayda var.

Sağol abi. Şuanlık amaç para kazanmak değil. Sadece bize zemin hazırlamak. 1 er sene okulumuz kaldı amcamda elinden geldiğince zemin hazırlamaya çalışıyo bize o yüzden aldı. Seneye yavaş yavaş yavrulatıp sağmaya başlıycaz inşallah.

Valla ben pek anlamıyorum daha ama sevdim hayvanları abi :) şuanlık tek anlayan amcam ondan öğrenicez zamanla :) az ilerde birazda koyun alıp devam edicez 3 ü bir arada olcak inşallah :)

Biz keçi bakıyoruz, az çok tecrübemiz var. Saanen bakmayı denedik ama mera şartlarında pek verim alamadık. İnşallah umduğunuzdan fazlası olur.