70 E+ ALMAYI PLANLIYORUM

Daha zamanı var bu yılı bir atlatalım hele.Ali beni iyi tanır yardımcı oluyorum ben ona lakin çok sıkı pazarlık yapar motor satma gibi bir derdi yok direk kâra bakıyor.Pazarlığı senin köylü mehmet abi ile yapmak lazım :D

Olur, ben hafta sonları gidiyorum köye, Mehmete söyleyeyim:) Ali onu kıramaz, Allah işini rast getirsin, ürünlerinize bol bereket versin, yaza hazırlan o zaman:)

Ercan arkadaşım bu Erkuntları neden bu kadar ağır yapıyorlar? Ön tekerleklerde bile ağırlık var. Sahip olduğu beygir gücüne karşılık çok ağır traktörler.

Ağırlık konusunda adı var erkuntun doğrudur, traktörüm zıplıyor çekisi düşük diye ağırlık alanlarımızda var farklı marka kullanan arkadaşlar.

Ön tekerlek ağırlığı 90-100-110 Lüks serisinde var bi sıkıntısı da yok, ön jant ağırlığı rampa yukarı çalışmalarda ön çekerlerin kavrama kabiliyetini kaybetmemesi için büyük avantajı var önünü kaldırmıyor asılıyor bu sene çakan 2016 model 90 Lüksler de artık ön jant ağırlığı yok içerisi 70-80 hp gibi manuel kumandalı oldu 93 hp 4200 filan gelir gayet iyi en az 350 kğ gibi bir hafifledi bence daha performanslı oldu bi TD 90 da 4200 sağlam gelir muadili de oysa o zaman erkunt ağır değil.
Nh ile Erkuntun şanzımanı bir değil o bayıldı bu boğuldu yok iş şanzımanda vites oranlarında 90-110 arası farklı bir ZF 65-85 arası farklı bir ZF.

E serisine gelince gücüne tam uygun ağırlıkta kimse E serisine çok ağır derse o kişi Erkuntun E harfınden başka bişey bilmiyordur.

Ağır motor çekmez tıpkı şişman bir insan gibi. Etrafındaki sporculara bak hepsi kaslı ideal kilolarında şişman sporcu göremezsin. Ağırlık değil çekişi yapan motor torku vites sayısı. Erkuntların hemen hemen hepsi 4000 kilonun üzerinde o motor o kasayı nasıl taşıyacak. Boş halde rampada bayılır o motor. Ağırlık baygınlık yavaşlık ve beraberinde fazla yakıt demek.

Ağırlık yukarda da yazdım ama yine soruya uygun olsun.
Sadece ZF serisi 300-600 kg gibi farklı yüksek ağırlıkta gibi ama azaltmak sizin elinizde sonrada para ile alsak adamlar dökümcü ağırlık takmıyor derler yolda mı kullancan sök at bi kenara tarlaya mı girecen tak sür.

Servet ZF serisi ve üzeri olanlar 4000 kğ üzerinde diğerleri 4000 kğ aşağı.
Kıymet 90e ve Kudret 105e 4000 üzeri,
Şu var 100 hp traktör nasıl ekipman çeker ağırlıksız veya ne kadar kg gelmelidir verimli çalışma için.

Bende 65e var. 12+12 vites. Hiçbir baygınlığını görmedim. 280 torku ile emsallerine göre oldukça iyi. Üç senedir kullanıyorum oldukça memnunum. Kabinli almadığım için pişman olduğumdan 70e+ kabinliyi istiyorum.

Nimet 70 285 nm tork ile sınıfında en iyi tork değerlerine sahip bir traktör, E serisi biraz daha pratik ZF serisine göre zf 250 -300 kg biraz daha ağır artı farklı bir şanzımanı var bir düşük vites bir büyük numara traktörün ekipmanını çeker adım adım illa çeker. E serisi şanzımanı pratik hareket eder o farklı bir ilerleme hızına sahip ZF farklı bir ilerleme hızına sahip.

ZF nin light versiyonu yok mu [emoji4]. Gerçekten çok ağır traktörleriniz. New holland ağır yaptı diye sizinde ağır yapmamanız gerekir. New holland alıpta bayılmıyor diyen kaç kişi var. O motorların birşey çektiği yok. Geçende Erkuntun sitesine baktım var mı öyle alınacak motor diye beğenmedim hiç birini çok ağırlar ya [emoji4]

Light filan yok biraderim :) zf serisi 250-300 kğ kadar fazla ağar E serisi ideal ağırlıkta o baktığın erkunt sitesinde yayınlanmış hemen hemene 2004 yılı da dahil tüm teknik verileri var elimde o 4000 kğ geçenleri yukarı yazdım :)

Ben zf almayacağım. E+ serisini düşünüyorum. Kabinli ağırlık 3800 kg yazıyor kataloğunda. Benim 65 lik 3150 kg 63 beygirdi. Performansı iyiydi. Bu da 70 beygir 3800 kg. Çok ağır olmadığını düşünüyorum. ZF iler için haklı olabilirsin. Özellikle yüklü iken yolda bayılma yaptıklarını biliyorum.

Siz zaten E serisi kullanıcısı olarak 70E+ hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadan iş yapar, piyasaya çok çalışacam büyük ekipman takarım derseniz 80.4E alırsınız olur biter.
birçok arkadaşım var erkuntçu E serisinden bir şikayetleri yok.
Zf ise 90 hp üzeri hariç 80.4 ve 85 dahil pek bayılma sıkıntıları yok ama 60-70 hplerde 3 ile 4 vites arası çok açık olduğu için ivmelenme biraz zorlaşıyor haliyle bu ara buçukla kapatılmış ama buçuğa alan yok veya L4 zaten 30 km yapıyor H4 alacağın yer düz yolda olur rampa davrandın mı al L vitese bak bayılıyor mu son viteste nasıl çıksın :)

Umarım açıklayıcı yorumlar olmuştur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
Ağırlık konusunda adı var erkuntun doğrudur, traktörüm zıplıyor çekisi düşük diye ağırlık alanlarımızda var farklı marka kullanan arkadaşlar.

Ön tekerlek ağırlığı 90-100-110 Lüks serisinde var bi sıkıntısı da yok, ön jant ağırlığı rampa yukarı çalışmalarda ön çekerlerin kavrama kabiliyetini kaybetmemesi için büyük avantajı var önünü kaldırmıyor asılıyor bu sene çakan 2016 model 90 Lüksler de artık ön jant ağırlığı yok içerisi 70-80 hp gibi manuel kumandalı oldu 93 hp 4200 filan gelir gayet iyi en az 350 kğ gibi bir hafifledi bence daha performanslı oldu bi TD 90 da 4200 sağlam gelir muadili de oysa o zaman erkunt ağır değil.
Nh ile Erkuntun şanzımanı bir değil o bayıldı bu boğuldu yok iş şanzımanda vites oranlarında 90-110 arası farklı bir ZF 65-85 arası farklı bir ZF.

E serisine gelince gücüne tam uygun ağırlıkta kimse E serisine çok ağır derse o işi Erkuntun E harfınden başka bişey bilmiyordur.

Ağırlık yukarda da yazdım ama yine soruya uygun olsun.
Sadece ZF serisi 300-600 kg gibi farklı yüksek ağırlıkta gibi ama azaltmak sizin elinizde sonrada para ile alsak adamlar dökümcü ağırlık takmıyor derler yolda mı kullancan sök at bi kenara tarlaya mı girecen tak sür.

Servet ZF serisi ve üzeri olanlar 4000 kğ üzerinde diğerleri 4000 kğ aşağı.
Kıymet 90e ve Kudret 105e 4000 üzeri,
Şu var 100 hp traktör nasıl ekipman çeker ağırlıksız veya ne kadar kg gelmelidir verimli çalışma için.

Nimet 70 285 nm tork ile sınıfında en iyi tork değerlerine sahip bir traktör, E serisi biraz daha pratik ZF serisine göre zf 250 -300 kg biraz daha ağır artı farklı bir şanzımanı var bir düşük vites bir büyük numara traktörün ekipmanını çeker adım adım illa çeker. E serisi şanzımanı pratik hareket eder o farklı bir ilerleme hızına sahip ZF farklı bir ilerleme hızına sahip.

Light filan yok biraderim :) zf serisi 250-300 kğ kadar fazla ağar E serisi ideal ağırlıkta o baktığın erkunt sitesinde yayınlanmış hemen hemene 2004 yılı da dahil tüm teknik verileri var elimde o 4000 kğ geçenleri yukarı yazdım :)

Siz zaten E serisi kullanıcısı olarak 70E+ hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadan iş yapar, piyasaya çok çalışacam büyük ekipman takarım derseniz 80.4E alırsınız olur biter.
birçok arkadaşım var erkuntçu E serisinden bir şikayetleri yok.
Zf ise 90 hp üzeri hariç 80.4 ve 85 dahil pek bayılma sıkıntıları yok ama 60-70 hplerde 3 ile 4 vites arası çok açık olduğu için ivmelenme biraz zorlaşıyor haliyle bu ara buçukla kapatılmış ama buçuğa alan yok veya L4 zaten 30 km yapıyor H4 alacağın yer düz yolda olur rampa davrandın mı al L vitese bak bayılıyor mu son viteste nasıl çıksın :)

Umarım açıklayıcı yorumlar olmuştur.

Süpersin Ercan bey. Gayet açıklayıcı olmuş. 70 E+ olacak inş. Belki de bu hafta alırım. Bayii ile pazarlıktayiz bir haftadır. Aramızda 5000 kaldı. Hayırlısı...

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Abi e+ ile luks arasindaki fark nedir ayrica 70 luks fiyati hakkinda bilgin var mi

Merhabalar

E+ İle Lüks seri arasındaki tek fark şanzuman farkıdır.

E+ serisi 12+12 Carraro şanzımanlı

Lüks Seri ise 16+16 Buçuklu hi-lo Zf şanzumanlı

Donanımları ise,

-Radyal lastik
-Kompresör
-Hid. orta kol
-Teleskopik ayna
-Çizi lambası
-Kurt ağzı ekipman kolları
-Lüks koltuk
-4-6lı damper valfi
-Hostes koltuğu
-Dijital klima
-Havalı fren çıkışları
-Lüks seride 4 farklı devir PTO
- vs. var aynı donanımlar

Sadece E yazanlar boş donanımlı Carraro şanzımanlı E serisidir,
Sadece S yazanlar boş donanımlı ZF şanzumanlı Standart seridir şimdilik pek üretimi yok ama en son olarak sadece Nimet ve Servet serisinde mevcuttu.