70 E+ ALMAYI PLANLIYORUM

Merhaba Erkuntçu arkadaşlar. Ben de 70 E+ kabinli modeli almayı planlıyorum. Eğer kullananlar veya traktörü iyi tanıyanlar var ise yorumlarını almak isterim. Bayiye gittim ama traktörü yakından göremedim. Ellerinde henüz yokmuş gelecekmiş. Ancak internetten araştırdım biraz. 2016 modellerinde ne gibi değişiklikler oldu? 70 E yi biliyorum ama E+ ın ne gibi farklı özellikleri var merak ediyorum doğrusu. Eğer bilenler var ise paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler...

Merhaba Erkuntçu arkadaşlar. Ben de 70 E+ kabinli modeli almayı planlıyorum. Eğer kullananlar veya traktörü iyi tanıyanlar var ise yorumlarını almak isterim. Bayiye gittim ama traktörü yakından göremedim. Ellerinde henüz yokmuş gelecekmiş. Ancak internetten araştırdım biraz. 2016 modellerinde ne gibi değişiklikler oldu? 70 E yi biliyorum ama E+ ın ne gibi farklı özellikleri var merak ediyorum doğrusu. Eğer bilenler var ise paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler...

Merhabalar yaşınız yazmadığı için nası hitap edeceğimi bilemedim kusura bakmayın.
Nimet 70E ile Nimet 70E+ arasındaki fark donanım olarak 70E+ bazı artıları var.
-Radyal lastik
-Kompresör
-Hid. orta kol
-Teleskobik ayna
-Çizi lambası
-Kurt ağzı ekipman kolları
-Lüks koltuk
-4 lü damper valfi
-Hostes koltuğu
-Dijital klima
-Havalı fren çıkışları vs farkları var aynı donanımlar Nimet 70 lüks serisinde de aynı sadece şanzıman farkı var.
Birde 70 E+ MT var onlarda ise power shuttle var birde iç dizayn farklı.
Aşağıdaki resim 105E+ MT iç resmidir. Bereket, nimet, servet, kıymet, kudret E+ serileride aynı iç dizayn 90 ve 105 hpde 6 yağ çıkış farkı var 65e de dokunmatik panel değil düğmeli sistem var.

13012692_10208043678463089_1664088054141017201_n.jpg

Son düzenleme:
Ercan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben 42 yaşındayım aslen matematik öğretmeniyim ancak yılda 250 dönüm kadar da buğday tarımı yapıyorum. 65 e kullanıcısıyım. 70 E+ almayı planlıyorum. Aslında traktörümden çok memnunum ancak zamanında kabinlisini almadığım için pişmanım. Şimdi de kabinli olcaksa 70 E+ olsun dedim. Yenilerinin kabin içini ve ekstra özelliklerini bilmediğim için dün yazdım. Paylaştığınız görsel ile aynı sanırım yeni kabinler. 70E+ da Mt opsiyon da var demişsiniz ama erkuntun websitesinde bu traktörü göremedim. Ne kadar fiyat farkı vardır acaba? Kısmetse Ankara fuarını bekliyorum. Fuarda bir değerlendirme yapacağım. Sizce 70 lüks mü yoksa 70 E+ mı? Gördüğüm kadarıyla traktörleri çok iyi tanıyorsunuz ve bazı iyileştirmelerde de fabrika tarafından görüşünüze başvuruluyor. Böyle bir sitede gelen soruları ilgiyle yanıtlayan bir moderatörün olması çok önemli bir özellik. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Kolaylıklar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Ercan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben 42 yaşındayım aslen matematik öğretmeniyim ancak yılda 250 dönüm kadar da buğday tarımı yapıyorum. 65 e kullanıcısıyım. 70 E+ almayı planlıyorum. Aslında traktörümden çok memnunum ancak zamanında kabinlisini almadığım için pişmanım. Şimdi de kabinli olcaksa 70 E+ olsun dedim. Yenilerinin kabin içini ve ekstra özelliklerini bilmediğim için dün yazdım. Paylaştığınız görsel ile aynı sanırım yeni kabinler. 70E+ da Mt opsiyon da var demişsiniz ama erkuntun websitesinde bu traktörü göremedim. Ne kadar fiyat farkı vardır acaba? Kısmetse Ankara fuarını bekliyorum. Fuarda bir değerlendirme yapacağım. Sizce 70 lüks mü yoksa 70 E+ mı? Gördüğüm kadarıyla traktörleri çok iyi tanıyorsunuz ve bazı iyileştirmelerde de fabrika tarafından görüşünüze başvuruluyor. Böyle bir sitede gelen soruları ilgiyle yanıtlayan bir moderatörün olması çok önemli bir özellik. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Kolaylıklar dilerim.

Memnun oldum Selçuk hocam sitemize hoş geldiniz ayrıca.
Zaten bir erkunt kullanıyor muşsunuz 70E+ kabinli olacaksa iyi bir seçim olur tabi ki yerlerinizde çok rampa varsa zaten bir E serisi en ideal olur.
Fuardan almanızı tavsiye ederim aceleniz yoksa direnin pazarlığa liste fiyatı filan takılmayın.

Yukardaki görsel E+ MT serisine ait görseller oluyor, yenilikleri de yukarda yazdım ayrıca kim olursa olsun özelden de baya yazan hatta konuşarak bilgi verdiğim tanımadığım bir çok insan oldu elimden geleni yaparım ben 70 lüks kullanıcısıyım ama sene de 3-5 defa ancak görebiliyorum fabrikaya arada sırada gelip giden birisiyim erkunt traktörleri ile bilgim iyi durumda arkadaşlar saolsun adımızı erkunt yaptılar, bu sevgiden ötürü mü bilgiden ötürü mü bilmem artık bu bölüme de beni moderatör seçtiler bende elimden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum neye gücüm yeterse oraya kadar.
Bir faydamız olduysa eğer ne mutlu bize...

Son düzenleme:
Memnun oldum Selçuk hocam sitemize hoş geldiniz ayrıca.
Zaten bir erkunt kullanıyor muşsunuz 70E+ kabinli olacaksa iyi bir seçim olur tabi ki yerlerinizde çok rampa varsa zaten bir E serisi en ideal olur.
Fuardan almanızı tavsiye ederim aceleniz yoksa direnin pazarlığa liste fiyatı filan takılmayın.

Yukardaki görsel E+ MT serisine ait görseller oluyor, yenilikleri de yukarda yazdım ayrıca kim olursa olsun özelden de baya yazan hatta konuşarak bilgi verdiğim tanımadığım bir çok insan oldu elimden geleni yaparım ben 70 lüks kullanıcısıyım ama sene de 3-5 defa ancak görebiliyorum fabrikaya arada sırada gelip giden birisiyim erkunt traktörleri ile bilgim iyi durumda arkadaşlar saolsun adımızı erkunt diye bilen bile var bu sevgiden ötürü mü bilgiden ötürü mü artık bilmem bu bölüme beni moderatör seçtiler bende elimden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum neye gücüm yeterse oraya kadar.
Bir faydamız olduysa eğer ne mutlu bize...

Teşekkür ederim ercan bey. Çok soru soruyorum size ama birkaç sorum daha olacak fırsat bulunca yanıtlarsanız sevinirim.
1- 70 E+ da MT var mı?
2- Dört çeker ve diferansiyel kilidi elektronik mi?
3- Frene basınca 4x4 otomatik devreye giriyor mu?
Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Teşekkür ederim ercan bey. Çok soru soruyorum size ama birkaç sorum daha olacak fırsat bulunca yanıtlarsanız sevinirim.
1- 70 E+ da MT var mı?

Abi ayırptır sorması ne kadara anlaştın fiyat konusunda

Ayrıca E+ larda mt yok lükslerde var

Cevap için teşekkür ederim. Kesin bir fiyat konuşmadık. Benim 65 e için 45 civarı alırım, 70E+ için de 80 in biraz üzeri olur ama o zamanki şartlara bakmak gerekir diye konuştuk en son. Bir pazarlık yapmadık. Fuar şartlarına göre tekrar değerlendireceğim. Gönlümden geçen 25-30 arası fark vermek ama o günkü şartlar nasıl olur bilemiyorum tabi.

65E ve 65 Lüks dahil olmak üzere tüm üst serilerinde de MT serisi mevcut.
Yok değil var ;)

1- 70 E+ da MT var mı?

Rica ederim bazen işlerim yoğun giremiyorum ama görünce yazıyorum.
sorularınıza cevaben
1- 70E+ MT serisi var 65 hpden 105 hp kadar mevcut.
2 ve 3- O özellik şimdilik ZF lüks serilerinde mevcut.

Varsa sorunuz alalım :)

65E ve 65 Lüks dahil olmak üzere tüm üst serilerinde de MT serisi mevcut.
Yok değil var ;)

Rica ederim bazen işlerim yoğun giremiyorum ama görünce yazıyorum.
sorularınıza cevaben
1- 70E+ MT serisi var 65 hpden 105 hp kadar mevcut.
2 ve 3- O özellik şimdilik ZF lüks serilerinde mevcut.

Varsa sorunuz alalım :)

Ercan bey, 70+ MT şuan erkuntun web sitesinde görünmüyor. Bu sene satışa çıkacak mı bilginiz var mı?

Paylaşım için teşekkürler. Bizim köylü 105E+ ı 85bin loraya almış. Yakın zamanda da sahibinden.comda 86bin liraya 105E+ vardı 2016 model. 70E+ için fiyat biraz fazla sanki.

Ben müşteri olmadım. Sadece inceleme araştırma yapmak için gittim. Ama 80000 gibi bir fiyata bırakırdı gibi geliyor bana. 105E+ nın sıfır fiyatı mı 86000. Eğer öyleyse gayet iyi. Ona göre pazarlık yapmak lazım...