Kilis'e 2 roket daha düştü. Meydana gelen patlamada 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Yararılar arasında AK Partili vekilin kardeşi de bulunuyor


Suriye'nin DAEŞ bölgesinden, son 4 ay içerisinde 40'tan fazla Katyuşa roketatar mermisinin atıldığı Kilis'e yine roket yağdı. Terör örgütünün bulunduğu bölgeden ateşlenen 5 roket nedeniyle 2 hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı.

Kilis kent merkezine, Suriye'nin Bab bölgesinden ateşlenen 5 Katyuşa roketatar mermisi daha isabet etti. İki roket mermisi öğlen saatlerinde Yavuz Sultan Selim Mahallesi'ndeki boş arazilere düştü. Patlamalarda ölen ya da yaralanan olmadı.

BİR KADIN ÖLDÜ, AK PARTİ MİLLETVEKİLİNİN KARDEŞİ YARALANDI

Akşam saat 19.00 sıralarında ise 3 ayrı bölgeye daha roket isabet etti. Yenibeşevler Mahallesi'nde adliyenin arkasındaki sokakta Hatice Evran hayatını kaybetti, AK Parti Milletvekili Reşit Polat'ın kardeşi Hasan Polat da yaralandı.

ROKET MERMİSİNİN DÜŞMESİYLE PALAMA MEYDANA GELDİ

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hacı Badem Sokak'taki roket mermisinin düşmesiyle meydana gelen patlamada ise Abdullah Kaçar, öldü, 4 kişi de yaralandı. Diğer roket mermisinin ise boş araziye düştüğü belirtildi.

ROKET MERMİLERİYLE ÖLENLERİN SAYISI 14 OLDU

Atatürk Mahallesi'nde 11 Nisan'da ağır yaralan 74 yaşındaki Abbas Çelik hayatını kaybetti. Çelik'in yaşamını yitirmesiyle roket saldırılarında ölenlerin sayısı 14'e yükseldi.

FIRTINA OBÜSLERİYLE VURULDU

Akşam saatlerinde 2 kişinin ölümüne 5 kişinin de yaralanmasına neden olan roketlere Türk Silahlı Kuvvetleri angajman kuralları gereği anında karşılık verdi. Kilis çevresinde konuşlu bulunan Fırtına obüsleriyle DAEŞ'in kontrolünde bulunan ve roketlerin atıldığı Bab bölgesi yoğun ateş altına alındı.

Kaynak:http://www.haberturk.com/gundem/habe...se-roket-yagdi