Simental Önemli

30.10.2009
2,212
2,419

Arkadaslar gectigimiz aylarda Isparta'da bi buyuk ciftlikten 10 tane simental gebe duve aldık. Duvelerimizden 1 tanesinde geldikten 1.5 ay sonra boynunda ve kafa kisminda siskinlik olusmaya basladi son gunlerde iyice artti. Duvenin istahi yerinde ancak hareket etmiyor fazla ve siskinligi git gide artiyor. Veterinerlerden birisi soguk alginligi, diger odem ( iltihap ) olusumu var dedi bircok ilac filan denedik ancak fayda goremedik. Sizlerden ricam bu hastaligi daha once hayvanlarinda goren, tedavi edebilen veya herhangi bi bilgisi olan varsa yardimci olsun duvenin durumu git gide kotulesiyor.
0ed6974734c83781c3740dfa00ce3f49.jpg

9c3054144f2956a0b98a3ae591867d8f.jpg

1dda988e7ed8f70e63254838f30b70c0.jpg

37ccfd1646621e3df2a51ef48dec51cd.jpg

3018ebcb1bc90aa1835e59f4cf44ad87.jpg

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde bu tür şişlikler bazen başıma geldi insanlardaki bademcik iltihaplanması diş iltihabı gibi benim buradan gördüğüm çok ilerlemiş

Biz buna 5 günde günde birertane 5 adet clemepen sitrep diye penisilin türü antibiyotik kullanırız geçer ama senin baya ilerlemiş, benim olsa aynı ilacı kullanırım

Birde parazite bağlı damar tıkanması sonucu benzer olay oluyor ama onun sertliği yumuşak oluyor

Sağılırmı hayvan 5 adet clemepen strep 5 günde , gündebirer adet ile sorun çözülür bence taktir senin hayvan senin sorumluluk senin , benimki tavsiye , başımızddan geçti biz böyle çözdük .

Biraz insanlıkları eksiktir ama hayvanları güzel inşallah tez vakitte iyileşirler birde onlara sorun bakalım başlarına gelmiş mi böyle bir durum
Bize karsi cok iyilerdi her konuda insanliklari eksikti desem yalan olur ancak sizle olan hukukunuzu bilmiyorum. Tekrar saolasiniz umarim kurtarabiliriz.
Yılan ısırmış olmasın.
Yilan pek yok bolgemizde ancak veterinere bu ihtimalide sunacagim tesekkurler fikriniz icin.
Benimde bu tür şişlikler bazen başıma geldi insanlardaki bademcik iltihaplanması diş iltihabı gibi benim buradan gördüğüm çok ilerlemiş

Biz buna 5 günde günde birertane 5 adet clemepen sitrep diye penisilin türü antibiyotik kullanırız geçer ama senin baya ilerlemiş, benim olsa aynı ilacı kullanırım

Birde parazite bağlı damar tıkanması sonucu benzer olay oluyor ama onun sertliği yumuşak oluyor

Sağılırmı hayvan 5 adet clemepen strep 5 günde , gündebirer adet ile sorun çözülür bence taktir senin hayvan senin sorumluluk senin , benimki tavsiye , başımızddan geçti biz böyle çözdük .
Abi cok saolasin yarin veterinerle burda yazilan herseyi konusacagim kurtarmak icin ne geliyosa elimizden deneyecegiz. Duve sagilmiyor 6 7 aylik gebe sadece.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese yardimlari icin cok tesekkurler malesef dun gece inegi kesmek zorunda kaldik olmek uzereydi. Sabah veteriner baktiginda organlara, cok daha oncesinden bi kalp rahatsizligi oldugunu soyledi. Kalbinin bi yarisi curumus gibiydi diger organlarinda su toplamisti....