case 75 c ye ek kaldırma pistonu taktırmak istiyorum

case 75c traktörümün kaldırma kollarına ek yardımcı piston taktırmak istiyorum nasıl taktırabilirim nerden getirticez kim takıcak bana taktıran ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim artı nekadara mal olur verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekürler

benimki 2014 takma yeri mevcut neden takma geregi duydum derseniz malum ekim işleri başladı yeni aldığım alpler 4lü 12 no pullukla çift sürdüm tarla başlarında hidrolik pulluğu zor kaldırıyor kolların güçsüzlüğünü hissetmek hiç zor değil yolda giderken yavaş geliyorum kopacak diye çünkü çok serpiyor yanımda adam td65d ye dönerli takmış hiç zorlanmadan kaldırırken benimki normal 4lü pulluğu zor kaldırıyor 2150 kg kapasitemi olur 54c lerin bile 2200 kg resmen müşteriyi keriz yerine koymak bu

Servise söyle,Sol taraftakı yağ filtresinin orda basınç emniyet Valfi var ordan basınç arttırılıyor.matris armoni ler 20 li 1140 kg şuan çok rahat kaldırıyor.ama takviye takılırsa hidroliğin ömrü uzayacak.

benimki 2014 takma yeri mevcut neden takma geregi duydum derseniz malum ekim işleri başladı yeni aldığım alpler 4lü 12 no pullukla çift sürdüm tarla başlarında hidrolik pulluğu zor kaldırıyor kolların güçsüzlüğünü hissetmek hiç zor değil yolda giderken yavaş geliyorum kopacak diye çünkü çok serpiyor yanımda adam td65d ye dönerli takmış hiç zorlanmadan kaldırırken benimki normal 4lü pulluğu zor kaldırıyor 2150 kg kapasitemi olur 54c lerin bile 2200 kg resmen müşteriyi keriz yerine koymak bu

Aynen abi, New Holland T480s'de bile 2200kg kaldırma kapasitesi layık gören Türk Traktör Case IH JXC'ye 2150kg vermiş. JXC'nin en büyük skandalı bu olsa gerek..

• Beğen
Tepkiler: traktörcü

Caraskal, kepçe vb. bişey kaldırcaksan ek piston taktır da, pulluk ızgara için hele ki sonuçta kaldırdığı alet edevat için ek pistona boşuna para verme. 4lü pulluk olsa en çok 550kg dir. Kaldırma kapasitesi 2150 kg değil mi zaten? Hidroliğin zorlanınca senin kolun mu yoruluyo ki, hidrolik kaldırsın indirsin işini yapsın.850 tl yi başka yere harca. jx75c serisi 2800KG, jx pro75 ve TD75 3600kg, td80 3400KG. JXC kıyasla hafif traktör, nispeten daha hafif işler için üretilmiş, yakıtı azaltmakta önemli avantaj JXC için. Kuvvetli hidrolik sistemi hidrolik kullanılmadığı durumda dahi motrdan güç çekiyor. Kubota 5000 serisinde hidrolik kapatma fonksiyonu var bu sebepten. İnternette jx75c 4 lü13 lüyü kaldırırken zorlanıyo gibi durmuyo.

Yol pozisyonunda sarsılma fazla olduğu için, ek piston yol konumunda yükü karşılayıp sistemi koruyacak.zaten ençok ihtiyaç burda başlıyor.ve ayrıca bu parçalar orjinal. Siparişi T4.75 POWERSTAR için çekiyoruz.yani herşey birebir aynı.ayrıca steyr 4075 kompakt serisi de birebir aynı.bilgisayarda parça no larını girince listeme yi bu şekilde yapıyor.

4 12 pullukta zorlanacagını sanmam servısınıze bır bakıtmanızı onerırım bomla ucunda rotovator kaldırıp ındırıyor hemde hıc zorlanmadan rotovatorde 500 kıloyu geckın pullukta hıc zorlancagını sanmıyorumm traktör arkasındakı kepcede ıle bıle calısırken kol gucu traktörun onunu dıkmeye yetıyorr.2150 kılo yazıyor ama katalogta bana gore 2150 kılodan fazla kaldıryorr

cevaplar çok güzelde şimdi şöyle bi durum var arkadaş jxc ler için nispeten daha hafif işler için üretilmiş diyor td65d nin bile 3000kg kapasitesi var ondandamı daha hafif işler için üretilmiş hangi çağda yaşıyoruz bende 75liği var 75 bg traktör hafif işler içinmi kullanılır artı yolda çok sepiyor gaza yüklenmeye çekiniyor insan bi laka denk gelcek diye
benim agır geçtiğim yerlerden benimkinden daha küçük traktörler aynı aletlerle tam gaz geçiyor sallanmıyorbile çünkü kapasiteleri yuksek .konu dışı ama güzel traktör kullanması çok rahat lüks ama tarım için kullanışlı olduğunu sanmıyorum bikere şanzıman berbat geçen gün tarlaları sürdük 4lü12 no pulluk la biraz sertleşmiş topraklar seri bir çok seri düşüyor ve biraz zorluyo takviye 4 dede ağır kalıyor buda yakıta dokunuyo ızgara tırmıkta seri bir agır düşüyor takviye 4 le seri bir arasına bir vites daha gerekiyor 12 ileri vitesin farkı burda çıkıyor sözün kısası çok eksikleri var jxc nin mesela intercooler yok lift daha yeni takılmaya başlandı çift çeker difransiyel kilidi elektronik değil çift çekere aldınmı tekrar çıkarmak istedinmi ikide bir geçmiyor uğraşıyosun geircem diye bi aşagı yukarı kuvvetine diyecek sözüm yok ama bukadar traktörün içinde jxc almak biraz gereksiz diye düşünüyorum çünkü ucuz değil 100000 e yakın fiyatı var bu paraları ne için veriyoruz boş bi traktör içinmi ama yapcak bişey yok aldık bikere kullanıcaz lakin gene de seviyorum motorumu malım sonuçta:)

Söylediklerinin çoğuna katılıyorum. 85000 canlı paraya bu traktör alınır.2015 Ekim ayında tekirdağ karataş firması yanımda pazarlık yapıldı 540 fiat üstüne 60000 nakit.yani 80000 e anlaştılar jx75c 13.6 r36 kabinli.100000 falan çok.teknik olarak bu traktör avrupada ki çiftçinın kullandığı T4.75 powerstar-steyré 4075 S -farmall 75c olarak aynı traktöre binmiş oluyoruz gaza bastığımızda aynı motor cevap veriyor kabin içinden etrafa baktığımızda, aynı pencereden bakmış oluyoruz.birebir % 100 aynı olmasada % 95 aynı.Hani hepimiz deriz ya avrupa bizden çook ilerde, bu traktörün ve diğer avrupa traktörlerin içinde iken, bu cümleyi bırakın diğer markaları kullananlar söylesin. Siz keyfini sürün.

2 traktör sürdük tarlayı diğer arkadaş 2007 td65d kullandı ben 2014 75c de bi ara traktörleri değiştik biraz sürdükten sonra arkadaşımın dediği şuydu ,,abi manyak bişey bu motor aşırı konforlu ,,gercekten öyle başka motordan inip 75c ye bindinmi farkı hemen anlıyosun ah birde eksiklikleri olmasa:)

cevaplar çok güzelde şimdi şöyle bi durum var arkadaş jxc ler için nispeten daha hafif işler için üretilmiş diyor td65d nin bile 3000kg kapasitesi var ondandamı daha hafif işler için üretilmiş hangi çağda yaşıyoruz bende 75liği var 75 bg traktör hafif işler içinmi kullanılır artı yolda çok sepiyor gaza yüklenmeye çekiniyor insan bi laka denk gelcek diye
benim agır geçtiğim yerlerden benimkinden daha küçük traktörler aynı aletlerle tam gaz geçiyor sallanmıyorbile çünkü kapasiteleri yuksek .konu dışı ama güzel traktör kullanması çok rahat lüks ama tarım için kullanışlı olduğunu sanmıyorum bikere şanzıman berbat geçen gün tarlaları sürdük 4lü12 no pulluk la biraz sertleşmiş topraklar seri bir çok seri düşüyor ve biraz zorluyo takviye 4 dede ağır kalıyor buda yakıta dokunuyo ızgara tırmıkta seri bir agır düşüyor takviye 4 le seri bir arasına bir vites daha gerekiyor 12 ileri vitesin farkı burda çıkıyor sözün kısası çok eksikleri var jxc nin mesela intercooler yok lift daha yeni takılmaya başlandı çift çeker difransiyel kilidi elektronik değil çift çekere aldınmı tekrar çıkarmak istedinmi ikide bir geçmiyor uğraşıyosun geircem diye bi aşagı yukarı kuvvetine diyecek sözüm yok ama bukadar traktörün içinde jxc almak biraz gereksiz diye düşünüyorum çünkü ucuz değil 100000 e yakın fiyatı var bu paraları ne için veriyoruz boş bi traktör içinmi ama yapcak bişey yok aldık bikere kullanıcaz lakin gene de seviyorum motorumu malım sonuçta:)

kullanan bırı olarak fanetıklık yapacak deılım lakın yıgıdı oldurelım ama hakkını yemeyelım adı ustunde jxc den de ansıldıgı uzere compact bır traktördür 75 hp gucundekı bır troktore fazla agırlık olmadan gucune uygun bır agırlıgı vardır fazla agır olupta guc kaybı yasatmamaktadır buda kullanıcıya performans ve yakıt olarak gerı donmektedır kendındende agır bır cok traktörün yaptıgını layıkıyla yapmaktadır kaldırma sorunundan bahsetmıssınız acaba ne takıyorsunuz ekıpman olarak merak edıyorum en agır ekıpmanı ıskender abı takıyor ve kaldırmalarda sorun yasamadan kaldırıyor matrıs armonı bır cok traktörü zorlayan bır ekıpmandır.traktör yolda cok sarsıyor demıssınız lastık basınclarını bıraz dusurerek bu sorununuzu bıraz cozebılırsınız. vıtesler arası cok bosluk var demıssınız casenın performansı ıyı oldugu ıcın sız bır fazlasını ıstıyorsunuz soylekı aynı tarlada aynı ekıpman ıle baska bır traktör ıle denemıs olsanız soylemek ıstedıgımı ozaman anlardınız ama gonul ısterdıkı hılo bucuk sanzuman olsa cok mukellmel olurdu casenın 12 vıteslı opsıyon modelı mevcuttur 12 +12 surungen vıteslerı vardır dusuk ılerleme hızlarında ıslerı olan kısıler ıcın uygundur. intercol yok yazmıssınız turk traktörün eskı motorlara turbo takıp ınterkol ekleyerek sattıgı motordan deıldır yenı nesıl ıveco f5 motor mevcuttur 1213 saat suresınce hararetın yukseldıgını hıc gormedım vede performansında bır dusukluk lift otamatıkler 2013 itibarı ıle butun jxc modellerı lıft otomatık standarttır . cıfcekere manuel gecmesı buyuk eksıklık onda haklısınız ben fazla aramıyorum sahsen eger sız arıyorsanız daha once paylasmıstık cıft ceker elktrohıdrılık gecıslı hale donusturulebılıyor.

• Beğen
Tepkiler: traktörcü
Zıplama olayına ben alıştım ilk aldığımda yadırgadım. Kabin konforlu görüş açısı geniş, buçuk olsa çok güzel olurdu. Hidrolik yavaş indiriyordu ayarladılar düğmeden haricinde sıkıntı yaşamadım. Tam 4x4 çapraz tekerler patinaj etmediğinden her türlü ekipmanda kolaylık sağlıyor. Yakıt 1500 d/d geçilmdz ise normal benimki 300 saati geçti.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk