Massey 240 yaylı çapayla bağ sürüyor

Elinize sağlık.Beton direklere olaki direksiyon elinizden kaçtı vurup kırdınız.Bütün direkler tellerle birbirine bağlı olduğuna göre yeni beton direği sisteme nasıl dahil ediyorsunuz?
Gördüğüm kadarıyla aleti önceden sürülmüş bağda kullanıyorsunuz.Toprağı tekrar kazmak tavını kaçırmıyor mu?Sadece yüzeyi tesfiye yetersiz mi kalıyor?
Aletiniz bu mu?

ara çapa.png

MF 240.Bağların afacan çocuğu,atom karıncası :)

Elinize sağlık.Beton direklere olaki direksiyon elinizden kaçtı vurup kırdınız.Bütün direkler tellerle birbirine bağlı olduğuna göre yeni beton direği sisteme nasıl dahil ediyorsunuz?
Gördüğüm kadarıyla aleti önceden sürülmüş bağda kullanıyorsunuz.Toprağı tekrar kazmak tavını kaçırmıyor mu?Sadece yüzeyi tesfiye yetersiz mi kalıyor?
Aletiniz bu mu?

Ekli dosyayı görüntüle 10923

Ben daha hiç kırmadim ama olaki kirildi bu direklere v biçiminde demirler monteli. Teli de bunlara kanca şeklinde geçirdik yani kolaylikla elle 2 sn de sökulebilir.
Sürülmesine gelince de sıralar biraz genis oldugu icin bir aradan 2 defa geciliyor yani bi sağ taraf icin bi sol taraf icin.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Aletiniz bu mu?

Ekli dosyayı görüntüle 10923

Evet ekipmanim bu ama sadece bununla işlenmiyo tabiki daha bir cok ekipman kullaniyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
kolay gelsin
bu alet 240a en çok yaktıran alettir yalnız
gördüğüm kadarıyla sizin 240 modelli yani yeni 240lardan ikisini yanyana görme şansım olmadı ama galeride gördüğümde bu yeniler daha yüksek gibi geldi. Bağda bi sakıncası olmaz ama meyve ve zeytin için kullanışlılığını kaybetmiş gibi siz ne diyorsunuz

Dogru bu masseyi zorluyo arazi4 le pek mazot yemiyo serile cekiyo ama mazotu iciyor. Biz de zeytinde isliyoruz yüksekligi evet biraz arttirilmis eskiler daha iyi zaten bize de artik biraz gücsüz geliyor zeytinler icin 65 70 beygir bahçe traktörlerinden bakiyoz. Saygılar

Dogru bu masseyi zorluyo arazi4 le pek mazot yemiyo serile cekiyo ama mazotu iciyor. Biz de zeytinde isliyoruz yüksekligi evet biraz arttirilmis eskiler daha iyi zaten bize de artik biraz gücsüz geliyor zeytinler icin 65 70 beygir bahçe traktörlerinden bakiyoz. Saygılar

Anladım bende gözle gördüğümde farkettim ama göz yanıltır diye kullanan birini görünce sorayım dedim
teşekkürler. dediğiniz gibi yükseklik arttırılması avantajını kaybettirmiş 240a sen bahçelerde yaygın kullanılan bir traktörü hangi akla hizmet yükseltiyorsun
Bende de 91 modeli var
(Eski konularımda fotoğrafları var afacanın sıfır aldık hala bizde hiç yorulmamış bi makina)
geçen yıl yerleri hazırlarken bu aletle biraz acele ettim dediğiniz gibi mazotun nasıl gittiğini anlamadım. Normalde o mazotla çok rahat bitirirdim orayı içinde de epey mazot kalırdı :D ertesi gün depoya bi baktım boş :D

• Beğen
Tepkiler: kadir4554