case jx65c newholland td 65d

Askıya yada çok kasıntıya gelmediği sürece 4 teker aynı anda asılıyor kuru ve çamurda denedim çok farkediyor çok. Heleki geçen yılki bir römorkla çıkmaz tam doldurma dedikleri yerden 2 tane 4 tekerli biri tam biride yarım dolu,o dik yokuştan çıkması ayrı bi olay.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
ilk sanıyerde td tekcekerde dıkkatlı bakan bır kısı gorurur sonra cekere alıyor 12, sanıyede cıft cekerde oldugunu gorebılırsınız dedım bunu dememın sebebı td tek cekerde oldugunu dusunup adaletsız karsılastırma yaptıgımız dusunulmesın dıye soyledım kulanan yıgenımdır derınlıklerı beraber ayarladık hassasıyet ayarlarını ayarladıı ve traktoru en ıyı performansında kullandı adıl ve esıt sartlarda bır karsılastırma oldu ve bırcok karsılastırmada fanatık taraftarların tek soyledıgı sofor kotu becerememıs
galıba sızde de bır fanatıklık varkı sıze soylecek bır soz bırakmamısım ne mutlu bana ozaman bana elestırilere kapalı deılızz her daım elestırıye acıgız

Sen harbi şaka gibisin
Ben fanatik olsam tıpkı senin gibi 28 saniyelik video çekip burda paylaşırdım
Paylaşırkende yine tıpkı senin gibi milleti tembihlerdim olumsuz msj yazmasınlar diye

Gelip burda 28 saniyelik video paylaşacan
Ondan sonra td 12. Saniyede çiftçekere alıyor diyecen
Ondan sonra jxc üstün vs vs diyecen
Ondan sonra ben bir msj yazınca beni fanatiklikle suçlayacan
Hadi ordan sana
Bir traktör fanatikligi var heryerde oldugu gibi bu sitede de
Nh mf tümosan erkunt zetor jd fendi(kullanan olmasada) vs vs
Son yıllarda birde jxc fanatikleri türedi
Bir bitmediniz gitti

Sen harbi şaka gibisin
Ben fanatik olsam tıpkı senin gibi 28 saniyelik video çekip burda paylaşırdım
Paylaşırkende yine tıpkı senin gibi milleti tembihlerdim olumsuz msj yazmasınlar diye

Gelip burda 28 saniyelik video paylaşacan
Ondan sonra td 12. Saniyede çiftçekere alıyor diyecen
Ondan sonra jxc üstün vs vs diyecen
Ondan sonra ben bir msj yazınca beni fanatiklikle suçlayacan
Hadi ordan sana
Bir traktör fanatikligi var heryerde oldugu gibi bu sitede de
Nh mf tümosan erkunt zetor jd fendi(kullanan olmasada) vs vs
Son yıllarda birde jxc fanatikleri türedi
Bir bitmediniz gitti

ben hic bır zamana fanatıklık yapmamısımdır esıt sartlarda karsılastırmaların sonuclarını yazmısımdır videoları ben cekmedım cekmıs olsaydım newhollandın hezımıyetını saatlerce paylasırdım videoları modoretörumuz coyote26 cekmıstır ve kendısıde sahıttır . dıger yorumları okursanız uyeler gayet guzel yorumlar elestırıler yapmıslar demekkı sorun sızde yorum yapabılecek bır sey bulamamanız sızde td 65 var toz konduramıyorsanız fanatıklıgın en buyu sızdedır

https://www.youtube.com/watch?v=fhMRRtERT0c

ben hic bır zamana fanatıklık yapmamısımdır esıt sartlarda karsılastırmaların sonuclarını yazmısımdır videoları ben cekmedım cekmıs olsaydım newhollandın hezımıyetını saatlerce paylasırdım videoları modoretörumuz coyote26 cekmıstır ve kendısıde sahıttır . dıger yorumları okursanız uyeler gayet guzel yorumlar elestırıler yapmıslar demekkı sorun sızde yorum yapabılecek bır sey bulamamanız sızde td 65 var toz konduramıyorsanız fanatıklıgın en buyu sızdedır

Aynı durum benim attığım vidyoda da geçerli yine tepeleyen JXC :)

• Beğen
Arkadaşlar fanatiklik var deniyorda bu heryerde olan birşey. Ben x takımı tutuyorum sen y takımı ben senin takımı ancak avrupadaki başarıda gönülden tebrik ederim bu işte böyle. Daha öncede yazdım ben Mf tutkunuyum gönlüm isterdi Mf almak ama olmadı Allah herkese en iyilerini nasip etsin. Komşu köyün muhtarı sırayla 7056/ 8066/td85/en sonda tl 100aldı her seferinde boşuna çile çekmişim diye öncekinı kötülüyor. Bitmediniz gitti denmişte Case niye üvey evlat muamelesi görüyor 2.el zayıftır bişey demem doğrudur. Hepsi sonuçta yalan dünyanın yalan malı.

Sayın anlaması kıt aaysberkk
Açtığın bu konuya yazdıgım ilk msjada bakarsan burda benim ne demek istedigimi belki düşük bir ihtimalde olsa anlarsın
Burda mevzu şu marka bu marka degil
Benim burda rahatsız oldugum durum
Madem bir paylaşım yapıyorsunuz oda niteliksiz basit kısa bir anlamsız video
Neyse bunuda geçtim
Peki neden milleti şöyle demeyin böyle yazmayın vs vs gibi emrivaki yaparcasına yönlendiriyorsunuz

Madem paylaşım yaptığınız videoya ve videodaki traktöre bukadar güveniyorsunuz ozaman bırakında yorumu olumlu ve olumsuz eleştiriyi site üyeleri yapsın
Umarım bu msjımada saçma sapan bir cevap yazmazsınız yine

Td 65 ile jx 65C yi aynı cümlede kullanmak bile dengeleri bozmakıtır. TD 65 = jx 60 veya 70. ben 75 C yi 3 silindir bir traktörle hiç bir zaman bağlamam ancak batan veya çamura saplanan bir 3 silindir görürsem çıkması için yardım ederim : )

• Beğen
Sayın anlaması kıt aaysberkk
Açtığın bu konuya yazdıgım ilk msjada bakarsan burda benim ne demek istedigimi belki düşük bir ihtimalde olsa anlarsın
Burda mevzu şu marka bu marka degil
Benim burda rahatsız oldugum durum
Madem bir paylaşım yapıyorsunuz oda niteliksiz basit kısa bir anlamsız video
Neyse bunuda geçtim
Peki neden milleti şöyle demeyin böyle yazmayın vs vs gibi emrivaki yaparcasına yönlendiriyorsunuz

Madem paylaşım yaptığınız videoya ve videodaki traktöre bukadar güveniyorsunuz ozaman bırakında yorumu olumlu ve olumsuz eleştiriyi site üyeleri yapsın
Umarım bu msjımada saçma sapan bir cevap yazmazsınız yine

burada tek anlaması kıt olan sızısınız daha ne kadar acıklayacam evet dırek fanatıkce cocukca yorum yapılmasın dıye acıklayıcı bır yazı yazdımm ve gereksız seylere kapattım yok td tek ceker yok td nın soforu kotuu bu cocukca yapılan bır yorumdur bır uyemız ne guzel cevap vermıs 4 ceker balataları asınmıstır demıs bende modellerı ve kullanım saatlerı ıle belırttım ve tesekkur ettım varsa guzel bır elestırın konus bır seyın soyle yoksa sus valla gına geldıı artık yazılarada dıkkatlı bakarsan arkadaslar dogru bulmuslar kı benı yazdıgımı begenmısler ve senınkınde hıc begenı yokk olay burda kapanmıstır daha fazlada gereksız konusmalara gerek yok

Td 65 ile jx 65C yi aynı cümlede kullanmak bile dengeleri bozmakıtır. TD 65 = jx 60 veya 70. ben 75 C yi 3 silindir bir traktörle hiç bir zaman bağlamam ancak batan veya çamura saplanan bir 3 silindir görürsem çıkması için yardım ederim : )

aynen abı 3 piston ıle 4 pıstonun mukayese edılemez bızde kkendı capımısda 3 ıle 4 pıstonun farkını gostermeye calıstıkk anlayanlar anladı kımılerıde ugrastırıyor ıste

Çok geç olmuş ama yorum için yinede yazayım. 4 silindir 65 hp motor 3 silindir 65 hp den çok daha torkludur. Bunu traktörlerin teknik özelliklerine bakarak çok kolay anlayabiliriz. Benim baktığım sitede 65hp 4 silindir motor 3 silindir 75hp nin torkunu veriyor. Gerisi size kalmış istediğinize inanabilirsiniz

Çok geç olmuş ama yorum için yinede yazayım. 4 silindir 65 hp motor 3 silindir 65 hp den çok daha torkludur. Bunu traktörlerin teknik özelliklerine bakarak çok kolay anlayabiliriz. Benim baktığım sitede 65hp 4 silindir motor 3 silindir 75hp nin torkunu veriyor. Gerisi size kalmış istediğinize inanabilirsiniz

case ıle newholland ın tork degerlerı bakmamıssınız newholland ın tork degerı caseden yuksektır ayrıca tork degerını aynı guctekı ve aynı motordakı tork degerlerı sanzumana gore farklılık gosterır aynı motora sahıp bahce traktoru ıle tarla traktörun torkları farklıdır sebebı ıse teker caplarının farklı olması burdan da kısa net sonuca ulasmak gerekırse tekerın en dusuk vıteste dondurme gucu dıyebılırızz

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
MOTORLARIN ÇEKİŞ ÖZELLİKLERİ
Traktörlerde çekiş için sadece beygir gücü değil ayrıca motorun torku, tork artış değeri ve tork eğrisine bakmamız gerekir.Tarla traktörlerinde genelde tork artış değerleri %30 civarında ama bazılarında %20 civarlarındadır.Motorun Herhangi bir devirdeki gücü şöyle hesaplanır.
Beygir Gücü=Tork * Devir Sayısı/7121
JX 65 C Tork=260 N.m Tork Artışı Ortalama=35 Beygir Gücü=65 HP
TD 65 D Tork=261 N.m Tork Artışı Ortalama=30 Beygir Gücü=65 HP
Bir at arabası düşünelim.Önünde 65 at var. Tork bu atların büyüklüğü veya çekişi olsun. Tork artışı da atların çekişini extradan ne kadar artırabileceği olsun.
1300 devirde kalkış yaptığımızda JX ve TD aynı kalkışı yapar.
Maksimum tork noktası 1500 devirdedir.motor testlerinden görülen.Güçleri hesaplayalım.
JX 65 C (260+(260*35/100))*1500/7121=(260+91)*1500/7121=74 hp
TD 65 D (261+(261*30/100))*1500/7121=(261+78)*1500/7121=71.4 hp
Motor testlerinde 1500 devir %43 tork artışı görülüyor.1840 devirde %22 tork artışı var.Ortalamada %35 Gerçek tork artışıyla hesaplarsak
260+(260*43/100))*1500/7121=(260+112)* 1500 /7121=78 hp
8075 Tümosanın Tork=300 Tork Artışı=%30 Toplamda 300*30/100=90 300+90=390 N.m Torku veriyor.
390*1500/7121=82 hp
Bu değerler motorların çıplak güç değerleridir.Motorda şanzıman,iç hidrolik pompa,klima,radyatör fanı, kuyruk mili motordan güç almaktadır.
Casenin at arabasında 65 at 260 çekişte deh diyince 1500 devire 370 çekişte atlar durmaktadır.
Kalkışta motor biraz nazlıdır.TD ile aynı kalkar.Tümosan daha çabuk kalkış yapar.1000 devirde Ama 1500 devirde arkada TD yi görür.Yanında lastik durumuna göre Tümosanı geçermiyim acaba der :)))

o dedigin olay nerde gecerli tam olarak bilmıyorum ama 3 pistonda işe başladımı 4 pistondan fazla yakar zorladıgı icin sürekli bayılacaktır 4 pistonun verdigi performansı vermez hic bizaman 3 piston motor şahsi görüşüm bu benim kesinlikle marka tutmuyorum ama her koşulda 3 ve 4 piston farkı iyi anlaşılıyor

Gucune gore ekipman ,yakıt tasarrufu ile bunu çözer.Traktorler durduğu yerde iş yapmıyorlar, iş mahalline gidiş gelişler vb.bunlarda da az silindirli ,ortalama da az yakar ve işinize yapar.Saman balya vb. İşler için 4 silindir gerekir.O zaman yakıt artışı ile o işi yapar.Yakit ithaldir,yakıt çevreyi kirletir, cebe zararlıdır.Yok bana ne dersek bunlar olur,tabiki yerine göre şart değil.
O zaman ,yapilacak iş kullanılacak ekipmana göre ,aynı güçteki 3 yada 4 silindirli olanlar arasın da seçim yapılır.

MOTORLARIN ÇEKİŞ ÖZELLİKLERİ
Traktörlerde çekiş için sadece beygir gücü değil ayrıca motorun torku, tork artış değeri ve tork eğrisine bakmamız gerekir.Tarla traktörlerinde genelde tork artış değerleri %30 civarında ama bazılarında %20 civarlarındadır.Motorun Herhangi bir devirdeki gücü şöyle hesaplanır.
Beygir Gücü=Tork * Devir Sayısı/7121
JX 65 C Tork=260 N.m Tork Artışı Ortalama=35 Beygir Gücü=65 HP
TD 65 D Tork=261 N.m Tork Artışı Ortalama=30 Beygir Gücü=65 HP
Bir at arabası düşünelim.Önünde 65 at var. Tork bu atların büyüklüğü veya çekişi olsun. Tork artışı da atların çekişini extradan ne kadar artırabileceği olsun.
1300 devirde kalkış yaptığımızda JX ve TD aynı kalkışı yapar.
Maksimum tork noktası 1500 devirdedir.motor testlerinden görülen.Güçleri hesaplayalım.
JX 65 C (260+(260*35/100))*1500/7121=(260+91)*1500/7121=74 hp
TD 65 D (261+(261*30/100))*1500/7121=(261+78)*1500/7121=71.4 hp
Motor testlerinde 1500 devir %43 tork artışı görülüyor.1840 devirde %22 tork artışı var.Ortalamada %35 Gerçek tork artışıyla hesaplarsak
260+(260*43/100))*1500/7121=(260+112)* 1500 /7121=78 hp
8075 Tümosanın Tork=300 Tork Artışı=%30 Toplamda 300*30/100=90 300+90=390 N.m Torku veriyor.
390*1500/7121=82 hp
Bu değerler motorların çıplak güç değerleridir.Motorda şanzıman,iç hidrolik pompa,klima,radyatör fanı, kuyruk mili motordan güç almaktadır.
Casenin at arabasında 65 at 260 çekişte deh diyince 1500 devire 370 çekişte atlar durmaktadır.
Kalkışta motor biraz nazlıdır.TD ile aynı kalkar.Tümosan daha çabuk kalkış yapar.1000 devirde Ama 1500 devirde arkada TD yi görür.Yanında lastik durumuna göre Tümosanı geçermiyim acaba der :)))

ben okurken zorlanıyorum ne bilgi var mübarek :D

• Beğen
Tepkiler: Nofear11