new holland td80d hidrolik çıkış artırma

selamun aleykum arkadaşlar
2011 yılında sıfır almış olduğumuz new holland td80d ye ek hidrolik çıkış yapmak istiyoruz. Orjinalde 4 adet çıkış var bu 4 adet çıkış bize yetiyordu taki bu yıla kadar .pulluk gibi aletlerde orta kolu ayarlamak zor oluyordu bizde hidrolik orta kol aldık o da 2 sini kullanıyor geriye kalan 2 adet yetersiz kalıyor .servise söyledik 1500 lira gibi bi para istedi 2 adet eklemeye bende biraz araştırdım forumda falan kendisi yapan arkadaşlar gördüm bana ilham oldular.Fakat hiç bir bilgim yok şimdi;
1-Biz pompayı değiştirmeden ek 4 adet daha çıkış yapabilir miyiz
2-Eğer olursa yağı nerden alıcaz T ile mi alıyoruz sizlerden yardım istiyorum yapan bilen varsa
teşekkürler.

Resimler ve ekler

• 20160501_181843.jpg
    20160501_181843.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 559
arkadaki çıkışlardan devamlı pompalama var ise o ikisinden bir giriş birde çıkış al ..
4 kollu bir valf al ona bağla..
ondaki 8 adet jackı al sıra ile montele bir yere..
forumda bir yerlerde benim bu konuda bir çalışmam var..
bulabilirsen oradan bakıp aynısını yaparsın..

fotoları çektim , galiba giriş ve çıkışlar bu kırmızı ile işaretlediklerim 2 numara ön taraftan pompanın ordangeliyo 1 numara da kabinin altında bir yere herhalde yağın toplandığı depoya gidiyo 3 - 4 - 5 - 6 jarklara gidiyo 7 - 8 de kumanda kolları 9 u anlayamadım oda hidrolik kolları olabilir arkadaşlar benim yağı 1 ve 2 ile işaretlediğim yerlerden mi almalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: anamurluva

Bende de td65d var 2 adet çıkışı 4yapmak istedim servis 1000tl üzeri fiyat verdi. Valf takıp işi görmekte biraz daha zor galiba çünkü bana pompada eklenmesi lazım demişlerdi.
İşin özü, ortakol için aldığınız gibi ayrıca çoklu valfler için çıkış alıcaksınız onların kumanda kolları üzerinde olduğu için sağlam bir yere montajını yapıcaksınız. Kullanmak istediğiniz zaman orjinal kumanda koluna devamlı hareket verip taktığınız valflerden kontrol edeceksiniz. Orjinali gibi olması için ayrıca pompa eklenmesi lazımmış. Benimde araştırıp bırakığım konu :(

direk arkadan giriş çıkış almış usta galiba pompayı falan değiştirdiniz mi bide hepsi bağımsızmı çalışıyor birbirinden yani o 2 çıkışla bi alası yok değil mi
güzel olmuş nerdeyse hiç hortum kullanılmamış kollarıda içeriye alınması iyi olmuş orjinal gibi olmuş :)

direk arkadan giriş çıkış almış usta galiba pompayı falan değiştirdiniz mi bide hepsi bağımsızmı çalışıyor birbirinden yani o 2 çıkışla bi alası yok değil mi
güzel olmuş nerdeyse hiç hortum kullanılmamış kollarıda içeriye alınması iyi olmuş orjinal gibi olmuş :)

Pompadan kastın beyinse onu takıyor artı hortumlar.Hepsi bağımsız çalışıyor.2 çıkışla bir alakası yok onlar orjinali.Mavi kapaklılar sonradan takıldı.Üstlü altlı şekilde içeride 2 kol monte etti koltuğun arka yanına.

Evet o olmadan işin olmaz.Beyini oraya monte edip hortumlarıda gerekli yere bağladı mı senin işin olur.

her şeyi anladım da oraya gelen hortumları sağ alt koşede traktörün kendi üzerindeki beyin diyorum artık adı her neyse abi senin yolladığın resimde ordan kaç hortumla alınmış orda ben üç hortum gördüm resimde ok ile gösterdiğim yerlerdenmi bağlanmış sadece o hortumun biri başka yeremi gidiyo
12189856_1663884507192496_2708105378015355323_n.jpg