Kubota m8540 hakkında :)

Geçen bir konu açmıştım Newholland td90d bluemaster hakkında yorum almıştım yerli üretimmiş vazgeçtim. Aklımda hep Kubota vardı bu sefer kesin kararlıyım bakalım. Lüleburgaz bayii ile görüştük takas traktörüme diğer markalara göre iyi fiyat verdi. ama hala az bana göre
ellerinde traktör olmadığından fuarda yaparız pazarlığı ve satışı dediler. Aramızda pek fark yok anlaşırız diye ümitliyim kafamda bi rakam var olursa olur diyorum bütçemiz belli. Fuar 25 mayısta günler durdu geçmiyor sanki :) Babam altı yüksek traktör iyi gibi duruyor dedi oda bakıma gelmiş birinin traktörüne çekici üstünde bakabildik adam çeltikte kullanıyormuş ona rağmen yıpranmamıştı. 2016 modeller gelmemiş daha beklemek ne kadar zormuş :) Eskiden fiat 780imiz vardı onunla büyüdüm turuncu italyandı. buda Turuncu görünce gözlerim parlıyor. Hadi bakalım hayırlısı diyorum.. :)

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
108 bin dedi ama traktör olmadığından pazarlığa tutuşmadık. Babam görmedi çünkü traktörü. 88 bine alanlar var forumda kasım yada aralık 2015te 9540 ı 95 bine almışlar şubatta 108 bin çok geldi bana vermem zaten veremem de.

2 ay önce 95 bine m9540 almış denizliden bir arkadaş forumda. o bayiide para kazanıyor sonuçta anlamak mümkün değil. Fuarda uygun fiyat olur diye düşünüyorum ama kişiye göre fiyat verilmesi beni biraz düşündürdü.

Bende dedim onlara M9540'ı 95000tl ye almışlar bu nasil iş dedim. Pek ciddiye almadılar beni. Onlarda birazda mal bu fiyat bu mantığı var. Opsiyon falanda yok. Gösterdikleri malı beğenmeyince surat yapıyorlar adama.

Bence acele etmeyin Kubota o paralara pahalı bir traktör. Td95d çekiş olarak daha üstün olabilir bunuda dipnot olarak ekleyim.

Biraz değil bayağı yüksek söylüyor Mustafa direkt kapıdan geri çıkıyorsun zaten.

O fiyatlara Fendt yada Valtra daha ucuz sana söyleyim. Fiyat çok özellik az işlevsellik az. Yine mart ayında o zamanlar M7040 kullanan bi abiye gittik. Dedim günde sabahtan akşama ne yakıyor bu. Dedi 85-90 litre yakıyor. Adamların köyüde kum toprağı. O zaman dedim haa bu Kubotalar mayın [emoji2]

O fiyatlara Fendt yada Valtra daha ucuz sana söyleyim. Fiyat çok özellik az işlevsellik az. Yine mart ayında o zamanlar M7040 kullanan bi abiye gittik. Dedim günde sabahtan akşama ne yakıyor bu. Dedi 85-90 litre yakıyor. Adamların köyüde kum toprağı. O zaman dedim haa bu Kubotalar mayın [emoji2]

Nasıl işçilik yaptığıda önemli kum toprak zamanına göre biraz sert olur Kubota'yı hepten yabana atmamak lazım kullanmaklada alakalı kompakt sınıfta 1000 devir pto olmaması hariç iyi traktördür :) Ama Trakya'da satılan fiyatları asla ama asla değeri değil bu da bir gerçek. 2015 son baharda liste fiyatı 193 bin lira olan M130x i sormuştum 210-220 bin gibi bir rakam söyledi o da fuar fiyatıymış fuardan sonra indirim kalkacakmış arkama bakmadan çıktım. 2015 aralık'ta bu traktör yurdumun başka bir yerinde 167 bin liraya satılıyorsa fazla söze gerek yok kimse kimseyi zengin etmek zorunda değil.

Nasıl işçilik yaptığıda önemli kum toprak zamanına göre biraz sert olur Kubota'yı hepten yabana atmamak lazım kullanmaklada alakalı kompakt sınıfta 1000 devir pto olmaması hariç iyi traktördür :) Ama Trakya'da satılan fiyatları asla ama asla değeri değil bu da bir gerçek. 2015 son baharda liste fiyatı 193 bin lira olan M130x i sormuştum 210-220 bin gibi bir rakam söyledi o da fuar fiyatıymış fuardan sonra indirim kalkacakmış arkama bakmadan çıktım. 2015 aralık'ta bu traktör yurdumun başka bir yerinde 167 bin liraya satılıyorsa fazla söze gerek yok kimse kimseyi zengin etmek zorunda değil.

Adamın yaptığı iş arpa buğday ekimine hazırlık. Kullandığı takımlara bakınca o traktörü zorlayabilecek takımlar değil. Tek çeker 285 Fergusonda çekebilir o takımları. Teknolojik olarakta insan bir lift o matik takar. 100000tl vericem hemde elle indir kaldır yapıcam. Küçücük kabine tıkışıcam. Hidrolik kolları olsun, germeleri olsun, dingili olsun yapısal olarak zayıf. Bence sunduğu imkanlara göre pahalı bir traktördür. Uzun vadede kendini amorti etmesi güçtür.

M130X mevzusu tam bir komedi. O parayı birde peşin istiyorlar. Hiç kusura bakmasınlar o paraya 313 vario alırım. Aradaki farkı da taksit yaptırırım düzgün bir traktör alırım.

Acaba bu traktör markaları arasında en yüksek kar marjıyla traktörü kim satıyor? Çok merak ediyorum.

Fiyat olarak bakarsak hicbir marka Fendt e rakip olamaz hatta yaklaşamaz 310 Vario nun fuar fiyatı 98bin € :) Tabi bunun ne kadarı kâr onu bilemeyiz. Kârda CNH birinci olabilir 100 beygirlik yerli traktöre 38bin lira indirim yapılıyorsa bayinin kârı baya yüksektir. Ki sadece indirim liste fiyatının %26.5 ine tekabül ediyor.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
Fiyat olarak bakarsak hicbir marka Fendt e rakip olamaz hatta yaklaşamaz 310 Vario nun fuar fiyatı 98bin € :) Tabi bunun ne kadarı kâr onu bilemeyiz. Kârda CNH birinci olabilir 100 beygirlik yerli traktöre 38bin lira indirim yapılıyorsa bayinin kârı baya yüksektir. Ki sadece indirim liste fiyatının %26.5 ine tekabül ediyor.

Yanlız 310 varioda Sisu 44 AWF HD motor var. Bu motor DIN normuna göre nominal 93 hp-2100 rpm ve 485 Nm -1550 rpm değerlerine sahip. Bir çok markanın 115-120hp traktörünün çekişine sahiptir. Kullanılan teknolojide cabası. Bu pencereden hesap edince o markalar daha pahalı oluyor.

Aynı motorun eski versiyonunu 420DW motor koduyla Valtra 6400 de kullanıyoruz. Bizimki 1998 model DIN normuna göre nominal 95hp - 2225rpm ve 390Nm -1550rpm değerlerine sahiptir. Günümüzde halen daha 95hp diye satılan birçok traktörden daha az yakıt ve daha yüksek performansa sahiptir.

Kar konusunda bende CNH Fiat grubunun yüksek karda traktör sattığı görüşündeyim.

Yanlız 310 varioda Sisu 44 AWF HD motor var. Bu motor DIN normuna göre nominal 93 hp-2100 rpm ve 485 Nm -1550 rpm değerlerine sahip. Bir çok markanın 115-120hp traktörünün çekişine sahiptir. Kullanılan teknolojide cabası. Bu pencereden hesap edince o markalar daha pahalı oluyor.

Aynı motorun eski versiyonunu 420DW motor koduyla Valtra 6400 de kullanıyoruz. Bizimki 1998 model DIN normuna göre nominal 95hp - 2225rpm ve 390Nm -1550rpm değerlerine sahiptir. Günümüzde halen daha 95hp diye satılan birçok traktörden daha az yakıt ve daha yüksek performansa sahiptir.

Kar konusunda bende CNH Fiat grubunun yüksek karda traktör sattığı görüşündeyim.

Ama geçen yıl o fiyata Puma 185 CVX verdiler o da kademesiz şanjımanlı. İki model de aynı para biri 95 beygir hadi 120 olsun diğeri 210 beygir sence hangisinin fiyatı daha uygun :)

Ama geçen yıl o fiyata Puma 185 CVX verdiler o da kademesiz şanjımanlı. İki model de aynı para biri 95 beygir hadi 120 olsun diğeri 210 beygir sence hangisinin fiyatı daha uygun :)

185 CVX in kademesiz olduğuna eminmisiz powershift olmasın o. Ön dingil ve kabin süspansiyonu var mı? Bizim buraya 4 tane 165 CVX 1 tanede 175 CVX aldılar.

165 CVX ler powershift şanzıman ön dingil ve kabin süspansiyonu yok. Fiyat 100000€

175 CVX alan komşunun birde Valtra T161 i var. T161 kademesiz şanzıman ön ve arka kabin süspansiyonu var. Sonuç olarak T161 gün sonunda daha çok yer ve 175 CVX ten daha az yakıyor diyor sahibi. O çok memnun değil CVX ten.

185CVX ise 210 beygir değildir. Onu satsınlar diye derler ama alıp ölçmüş mü sahibi. Bu güç ölçmenin çeşitli standartları var. O gücü fabrikada tezgah üstünde çıplak halde verirse verir. Motoru gövdeye bağladımı montajı bittikten sonra o gücü veremez.

Fiat grubu DIN normunu kullanmaz işine gelmediğinden. Genelde çıplak motor gücünü yazarlar.