+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu
41 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1
  ParaMiliter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07 Şubat 2014
  Şehir
  %100 Türk
  Yaş
  35
  Mesajlar
  547
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  TİGEM ve ESK gümrüksüz koyun keçi ithal edecek
  Sonunda küçükbaş hayvan ithalatının da önü açıldı. TİGEM ve ESK gümrüksüz koyun keçi ithal edecek.

  kamu kurumları gümrüksüz, özel sektör yüzde 7.8 vergi ile hayvan ithalatı yapacak.

  Bakanlar Kurulu, sıfır gümrükle 150 bini damızlık olmak üzere 550 bin canlı sığır ithalatı konusunda, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ve Et ve Süt Kurumu(ESK) Genel Müdürlüğünü görevlendirdi.

  Bakanlar Kurulu'nun aynı kararıyla birlikte Türkiye uzun yıllar sonra ilk kez küçükbaş hayvan ithalatı yapacak. Aynı kurumlar 20 bin adet de canlı koyun ve keçiyi gümrüksüz olarak ithal edebilecek.

  Öte yandan Bakanlar Kurulu, İthalat Rejimi Kararı'na Ek Karar'da da değişiklik yaparak, çeşitli canlı hayvan ithalatında özel sektör için gümrük vergilerini yüzde 7.8'e düşürdü.

  http://www.tarimdanhaber.com/haber/t...i-ithal-edecek

 2. #2
  musdi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13 Ocak 2013
  Şehir
  tokat / pazar
  Yaş
  30
  Mesajlar
  544
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Anlamiyorum arkadas anlamiyorum yazik gunah degil mi bu ciftciye bu koyluye bizim ulkemizde hayvancilik yok mu kotumu yetmiyormu neden ciftciyi bu kadar perisan ediyorsunuz neden bizler bu kadat mi kotuyuz dis kapinin dis mandalimiyiz neden bizlere uretmek cogaltmak icin firsatlar vermiyorsunuz surekli elin gavurlarindan medet umuyorsunuz ciftci size ne yapti bu kadar dibe cekiyorsunuz gidin aracilardan ondan bundan hesap sorun ..
  Ciftciyi koyluyu kim veya kimler bu kadar dibe cekme perisan etme cabasindaysa onu ALLAH bildigi gibi yapsin

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  01 Kasım 2014
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  29
  Mesajlar
  130
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Eski 400000 besi materyali getirirken 5.5 euro yani canlı 18 TL ye verecekse getirsin tabi sütten çıkmış 120 kilo simental 4000 şu an piyasada farkındaysanız

 4. #4
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,776
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  hayvan ithalatından zarar gelmez..
  Aracıların aradan çıkması lazım..
  çalışan köylü besici..
  kazanan kasap ve simsar..
  üreten seracı..
  kazanan hal'ci..
  bu uzar gider....
  Akıllı ataklar yaomak lazım..

  emrah doğan, KüreLee teşekkür etti.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  22 Şubat 2016
  Şehir
  BİLECİK
  Mesajlar
  745
  Adı geçen
  7 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Onlar çiftçinin malını oyuncak etmekten bıkmadı ben de yazmaktan bıkmayacağım. Kısa süre sonra Kesip yiyeceğiniz hayvanı ister canlı ithal edin, ister kemiksiz et olarak hiçbir şey değişmez. Taşıma su ile de değirmen dönmez demişler. Bu anca kısa süreli olarak piyasaları tedirgin edip dalgalanmaya sebep olur. Bu dalgalanmada kesime hayvan götürecek arkadaşlar da zarar eder. 150 bini çıktığımızda 400bin erkek hayvan x 300kg=120 bin ton karkas et eder. Ülkemizde kabaca yaklaşık olarak 20 milyon Asker, öğrenci, hasta var. Bunlar, 200gr et yeseler, bir seferde 4bin ton yapar. Yani 30 öğünlük et yapar. Bu daha kemikli. Bu 30 öğünü bu öğrenci-asker-hastaya haftada 1 verirseniz 30 hafta 2 verirseniz 15 hafta yapar. Daha en çok et tüketilen Lokantaları saymıyorum. Zaten evlerin çoğunda kırmızı et yerine Tavuk tüketiliyor. Milletin tavuk gibi olmasının bi sebebi de bu. Bana inanmıyorsanız konunun uzmanlarına sorun.
  Bu danalar genç ise daha besiye çekilecek. Önümüzde 4,5 ay sonra kurban bayramı var. Belki onun için ithal etmişlerdir. Hala ben yeterli Kurbanlık bulabileceklerinden emin değilim. Bir de koyun keçi ithal etmişler. Ondan sonra Tarım kanallarında bi de utanmadan bizim meralarımız ve iklimimiz büyükbaşa uygun değil, küçükbaşa uygun diyorlar. Küçükbaşa uydu da ne oldu? Naaptınız. Ben soruyorum, ABD nin Texas çölleri Büyükbaşa çok mu uygun? Idaho steplerinin, orta anadoludan ne farkı var? Daha önce Angusçuluk konusunda Fotolarını paylaştığım için tekrar paylaşmıyorum. Tekrar söylemekten bıkmayacağım. Benim kıt aklıma göre Uzun vadede Ülkemizin 8 milyon damızlık etçi dişiye ihtiyacı var ve Angus ve simentaller yakın ve uzak vadede vazgeçilmez gibi duruyor.
  Hepsini Damızlık ithal etseler bu kadar kızmam. Hayvancılık için Neredeyiz? Nerede olmak istiyoruz? Bunun için 2-5-10-15 yılda ne yapmalıyız soruları sorulup planlama yapmazlarsa, naaparlarsa yapsınlar boş. Bunun etçili de sütçülü de dişiden doğuyor. Dışardan alacaksan Ya embriyo alırsın, ya düve alırsın, ya da verirlerse, dölleyici damızlık boğa. Hani özel sektöre ithal izini vermiyorlardı Hooop bi ek Karar çıkar. çeşitli canlı hayvan ithalatında özel sektör için gümrük vergilerini yüzde 7.8'e düşür. İsterse bu ithal ettiklerinizi de onlara verin ooh, ne ala gümrüksüz bi dünya mal. Küçük çiftçi ne mi yapsın? Ben ne yapacaklarını biliyorum ama, ben söyleyince aksi tesir yapıyor. Kendileri bulsun
  Benim bu eleştirel yazılarıma, muktedirleri pek seven forumdaki bazı küçük besici arkadaşlar, Olumsuz eleştiriyi ağzı olan herkes yapar, olumlu eleştiri yapalım diye kızıyordu. Ben daha ne diyeyim. Millet hipnoza tutulmuş gibi. Hadisi Şerif: Nasıl yaşıyorasanız (devamını siz bulun)

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2015
  Yaş
  25
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Yazdıklarına ek olarak mahsuru yoksa şunları ilave edeyim..
  Tarımda:
  Sanayici,Fabrikatör ÜST de yatar,
  Çiftçi ALT da yatar
  Tüccar ve koop. ARACILIK yapar
  Odalar ve kurumlar EV SAHİPLİĞİ yapar.
  İktidar veya yönetim de İZLER...

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2015
  Yaş
  25
  Mesajlar
  55
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hayvan ithalatından zarar gelmez..
  Aracıların aradan çıkması lazım..
  çalışan köylü besici..
  kazanan kasap ve simsar..
  üreten seracı..
  kazanan hal'ci..
  bu uzar gider....
  Akıllı ataklar yaomak lazım..
  Mahsuru yoksa,yazdıklarına ek olarak
  Tarımda;
  Sanayici ve fabrikatör ÜST de yatar,
  Çiftçi ALT da,
  Koop ve tüccar ARACILIK yapar.
  Odalar ve kurumlar EV SAHİPLİĞİ yapar.
  İktidar ve yönetenler de İZLER...

 8. #8
  Harun Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Ocak 2016
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  37
  Mesajlar
  120
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Bekleyip görelim, Mevlâm neyler neylerse güzel eyler.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  22 Şubat 2016
  Şehir
  BİLECİK
  Mesajlar
  745
  Adı geçen
  7 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Pişşti Sayın Moderatörüm @Hermiyas bey, Bakın Sizin yazılarını alıntıladığınız kolejli modern yazarla, köylü çocuğu sayın bakanımız, pişti olmuşlar. O Ted kolejli, kültürlü, eğitimli, birikimli, kentli, modern yazar da dana ithal etmeliyiz diyordu, bu köylü bakanımız da aynısını yapıyor. Benim yaşımdakiler, bunların yıllarca toplumun farklı kutuplarında biribirine hor baktıkları zamanları da gördü. Aynı noktada buluşmuşlar. Mutluluklar dilerim. Şimdi bana bu yaşananlar çok ilginç geliyor. Et ve süt sorunu böyle çözülecekse çözsünler bakalım. Bak bunlar eskiden bizim mahallede otururken, bu durumlar için şöyle bi söz söylerdi: Benim oğlum bina okur, döner döner bi daha okur. Şimdi hepsi kentli oldular, sizce köylünün halini anlıyorlar mı?
  Niye kısa sürede kesip yenecek hayvan ithal ederler acaba? Neden kalıcı çözümler üretmezler? Neden meraları ıslah etmezler? Neden ucuz kaliteli kaba yem üretecek tedbirler alınmaz? Yaz kuraklığı olan yerlerdeki meralar ucuz elektrik ya da ucuz mazotla derin kuyularla sulanamaz mı? Kaliteli Kaba yem eken Çiftçiye mazot, gemiciye yatçıya verilen fiyattan verilemez mi? Çiftçi üvey evlat, gemici öz evlat mı?

  CELAL KARABULUT, sezgin39 teşekkür etti.

 10. #10
  BlackStorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  09 Mart 2014
  Şehir
  Nevsehir
  Mesajlar
  545
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Genç Çiftçilere verilen hibe kapsamında geliyordur bu hayvanlar. Daha bir sürü damızlık danada getireceklerdir çünkü tigemdekiler yetmez.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  22 Şubat 2016
  Şehir
  BİLECİK
  Mesajlar
  745
  Adı geçen
  7 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Alıntı BlackStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Genç Çiftçilere verilen hibe kapsamında geliyordur bu hayvanlar. Daha bir sürü damızlık danada getireceklerdir çünkü tigemdekiler yetmez.
  Haberde sadece 150bini damızlık diyordu. ben diğer 400bin üzerine konuşmuştum. Damızlığa karşı değilim ben yapılması gereken bu. zaten 5. mesajda belirttim bunu
  Hepsini Damızlık ithal etseler bu kadar kızmam. Hayvancılık için Neredeyiz? Nerede olmak istiyoruz? Bunun için 2-5-10-15 yılda ne yapmalıyız soruları sorulup planlama yapmazlarsa, naaparlarsa yapsınlar boş. Bunun etçili de sütçülü de dişiden doğuyor. Dışardan alacaksan Ya embriyo alırsın, ya düve alırsın, ya da verirlerse, dölleyici damızlık boğa.

 12. #12
  CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  22 Haziran 2012
  Şehir
  Denizli/Çivril-burdu
  Yaş
  20
  Mesajlar
  2,294
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  besin materyaline ihtiyacımız var bu hayvanlar ne yiyecek besi nmateryali ucuzlarsa bu piyasada ucuzlar

  KIvrak teşekkür etti.

 13. #13
  Gladioman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  16 Kasım 2015
  Şehir
  istanbul
  Yaş
  33
  Mesajlar
  73
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  En iyisini yapıyor devlet sagolsun bizim açgözlüler bir buzaga 2000-2500 fiyat cekerse piyasayı uçururlarsa normal pazarlarda fiyatlar uçmuş millet kendine biraz çeki düzen verir

  KIvrak, n_sayan teşekkür etti.

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  07 Mart 2010
  Şehir
  TÜRKİYE
  Yaş
  34
  Mesajlar
  1,603
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Alıntı Gladioman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  En iyisini yapıyor devlet sagolsun bizim açgözlüler bir buzaga 2000-2500 fiyat cekerse piyasayı uçururlarsa normal pazarlarda fiyatlar uçmuş millet kendine biraz çeki düzen verir
  Simental olursa 1 aylık buzağı ya 3000-3500 istiyorlar. 2000 e gene razıyım

  Gladioman, n_sayan teşekkür etti.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  01 Mart 2014
  Şehir
  KAYSERİ
  Mesajlar
  173
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  bütün sıkıntı besi metaryaline acayip rakamların istenmesi millet besi sonunda edeceği karı ekleyip öyle satıyor bu şartlarda besici ayakta falan kalamaz 250-280 kg canlı ağırlıktaki hayvan 5500 tl
  adamlarda matematikde yok diyorsun günlük şunu alsa bu hayvandan zarar edilir diyorsun abi bu mal yediğini inkar etmez diyor gülermisin ağlarmısın
  bu işin sonu herkez damızlığa dönecek herkez kendi malını besliyecek birilerinin aç gözlülüğü diğerlerini batırma seviyesine geldi herkez bir yol tutturmuş gidiyor
  4750 tl 3 aylık dişi erkek simmental buzağı satıyor bukadar aç gözlülük olmaz alan insanları da anlamış değilim hiç mi düşünmüyorlar işin sonunu

  Gladioman, KIvrak, KüreLee teşekkür etti.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  30 Aralık 2012
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,129
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Benim anlamadığım bu hayvanlar et fiyatları düşsün diye getirilmiyor mu? Neden et fiyatı düşmüyor kasapta markette o zaman? Kesim fiyatlarına mı yansıyor sadece bu düşüş?

 17. #17
  Simantel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01 Kasım 2015
  Şehir
  Samsun
  Yaş
  27
  Mesajlar
  90
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Benim bildigim genc ciftci projesinde getirliyo besi ve sut hayvanlar 9 ve 15 ay arailda olcaklar iki gurupda 2 yil satimi kesimi yapilamicak tigem tarafindan saglancak bu hayvanlar ve tum hayvanlar yurt disindan getircek

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  13 Şubat 2016
  Şehir
  ardahan
  Yaş
  32
  Mesajlar
  67
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Alıntı KüreLee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Onlar çiftçinin malını oyuncak etmekten bıkmadı ben de yazmaktan bıkmayacağım. Kısa süre sonra Kesip yiyeceğiniz hayvanı ister canlı ithal edin, ister kemiksiz et olarak hiçbir şey değişmez. Taşıma su ile de değirmen dönmez demişler. Bu anca kısa süreli olarak piyasaları tedirgin edip dalgalanmaya sebep olur. Bu dalgalanmada kesime hayvan götürecek arkadaşlar da zarar eder. 150 bini çıktığımızda 400bin erkek hayvan x 300kg=120 bin ton karkas et eder. Ülkemizde kabaca yaklaşık olarak 20 milyon Asker, öğrenci, hasta var. Bunlar, 200gr et yeseler, bir seferde 4bin ton yapar. Yani 30 öğünlük et yapar. Bu daha kemikli. Bu 30 öğünü bu öğrenci-asker-hastaya haftada 1 verirseniz 30 hafta 2 verirseniz 15 hafta yapar. Daha en çok et tüketilen Lokantaları saymıyorum. Zaten evlerin çoğunda kırmızı et yerine Tavuk tüketiliyor. Milletin tavuk gibi olmasının bi sebebi de bu. Bana inanmıyorsanız konunun uzmanlarına sorun.
  Bu danalar genç ise daha besiye çekilecek. Önümüzde 4,5 ay sonra kurban bayramı var. Belki onun için ithal etmişlerdir. Hala ben yeterli Kurbanlık bulabileceklerinden emin değilim. Bir de koyun keçi ithal etmişler. Ondan sonra Tarım kanallarında bi de utanmadan bizim meralarımız ve iklimimiz büyükbaşa uygun değil, küçükbaşa uygun diyorlar. Küçükbaşa uydu da ne oldu? Naaptınız. Ben soruyorum, ABD nin Texas çölleri Büyükbaşa çok mu uygun? Idaho steplerinin, orta anadoludan ne farkı var? Daha önce Angusçuluk konusunda Fotolarını paylaştığım için tekrar paylaşmıyorum. Tekrar söylemekten bıkmayacağım. Benim kıt aklıma göre Uzun vadede Ülkemizin 8 milyon damızlık etçi dişiye ihtiyacı var ve Angus ve simentaller yakın ve uzak vadede vazgeçilmez gibi duruyor.
  Hepsini Damızlık ithal etseler bu kadar kızmam. Hayvancılık için Neredeyiz? Nerede olmak istiyoruz? Bunun için 2-5-10-15 yılda ne yapmalıyız soruları sorulup planlama yapmazlarsa, naaparlarsa yapsınlar boş. Bunun etçili de sütçülü de dişiden doğuyor. Dışardan alacaksan Ya embriyo alırsın, ya düve alırsın, ya da verirlerse, dölleyici damızlık boğa. Hani özel sektöre ithal izini vermiyorlardı Hooop bi ek Karar çıkar. çeşitli canlı hayvan ithalatında özel sektör için gümrük vergilerini yüzde 7.8'e düşür. İsterse bu ithal ettiklerinizi de onlara verin ooh, ne ala gümrüksüz bi dünya mal. Küçük çiftçi ne mi yapsın? Ben ne yapacaklarını biliyorum ama, ben söyleyince aksi tesir yapıyor. Kendileri bulsun
  Benim bu eleştirel yazılarıma, muktedirleri pek seven forumdaki bazı küçük besici arkadaşlar, Olumsuz eleştiriyi ağzı olan herkes yapar, olumlu eleştiri yapalım diye kızıyordu. Ben daha ne diyeyim. Millet hipnoza tutulmuş gibi. Hadisi Şerif: Nasıl yaşıyorasanız (devamını siz bulun)
  ben bi küçük besici olarak hiç korkmuyorum ithalattan çünkü bu sene 47 adet hayvan besledim 12 adet erkek dana sattım kalanı damızlık sadece 1 ton buzagı buyutme ve yemi aldım ıthalattan bir kilo dahi yem üretmeyen çiflikler korksun 30 tane inege bakıcı tutan eczacı korksun 50tane besi danasına bakıcı tutan kuyumcu korksun

  Ağır Abi, DeHLiZ, KIvrak teşekkür etti.

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  01 Mart 2014
  Şehir
  KAYSERİ
  Mesajlar
  173
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Alıntı muratardahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben bi küçük besici olarak hiç korkmuyorum ithalattan çünkü bu sene 47 adet hayvan besledim 12 adet erkek dana sattım kalanı damızlık sadece 1 ton buzagı buyutme ve yemi aldım ıthalattan bir kilo dahi yem üretmeyen çiflikler korksun 30 tane inege bakıcı tutan eczacı korksun 50tane besi danasına bakıcı tutan kuyumcu korksun
  güzel tesbit ama bu mantıkta düşünecek olursak sen diyorsun ki ben bakıcıya vereceğim paraya razıyım oysaki malına kendin baktığın için o senin ilave karın
  bizim diğer türlüde kazanmamız lazım
  arpa yonca silaj tamamı tarladan gelince bedava mı geliyor
  herzaman derim hayvancılık karlı bir iş değilde tarımla birlikte karlı oluyorsa ozaman hayvancılık yapmayıp sadece tarımla uğraşalım

  Aspir teşekkür etti.

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  17 Mayıs 2011
  Şehir
  Corum
  Yaş
  35
  Mesajlar
  433
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: * 550.000 Canlı Sığır İthalat Ediliyor *  Sizin tesbitinizde dogru ama artik sadece tarla ekerek gecinemiyor köylü yaninda hayvanda beslemek zorunda kaliyorlar

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status