ÇİFTÇİLİKTE EN SEVMEDİĞİNİZ İŞ HANGİSİ?

Arşivi baya taradım ama bu başlıkta bulamadım.Konu daha önce açıldıysa kusura bakmayın.
Benim en sevmediğim eskiden saman atma şimdi balya taşıma.Helede arpa sapıysa ttn daştan yıldığı gibi yılıyorum:)

Danelik misir sulamasi zamani geldigi donemden nefret ediyorum bolgemizde misir cogaldi sulama doneminde su sorunu cogaliyor surekli su pesinde koş birde tarlalar ayri ayri olunca kucuk kucuk parca parca 5 dekar 6 dekat 10 Dekar 20 dekar 9 parca misir bi oyana kos bi buyana su sikinti sularken misirin icine gir su cikmayan yerlere cikart bi suru dert

• Beğen
Tepkiler: megahakan

Eskiden bizim bağlar yer bağı, 2,80x2,80 idi. Çapasında Leyland 154 ile aralarından 5li pullukla geçilirdi. bazen de iki kere. tabi bağlara teker tutmasın diye, biz bağları tutup, çekerdik. bu arada ön teker diğer bağa ulaşır. akşama kadar deli gibi koştur. bi yandan da eksoz gazı. bu tam bi delilikti. Bi de Ayrık meka(kanyaş) ile uğraşmayı sevmem

Ot zamanı otları ıslatmadan dama koymak her yıl 2 yaş birden ihtiyarlıyorum düşünmekten stresten herkez bir anda otları biçtirmeye bağlatmaya ve taşımaya çalışıyor yağmur bir yandan ha yagdı yağacak bağlarcı koştur bağlatırsın adam koştur taşımaya kavga gürültü zor iş bu yüzden ot işinden soğudum

• Beğen
Tepkiler: dombra