Köstebek Sorunu

Herkese iyi akşamlar,

Kendimiz için yaptğımız bahçemizde patates, soğan ve sarımsakları köstebekten kurtatrmanın yolunu arıyorum. Birçok yöntemi denemiş olmamıza rağmen başa çıkamadık. Yaptıklarımızdan bahsedeyim.

1. Köstebek tabancası kurduk.
2. Köstebeğin gelmesini bekledik.
3. Köstebek ininin içine doğal gaz saldık.
4. Her sulamada inin içine su doldurduk.

Son olarak bulduğum çare köstebek hapı diye bir hap. Haptan 2 -3 tane inin içine koyunca hap gaz haline geçiyormuş. Böylece köstebek zehirlenerek ölüyormuş. Ancak, bu hapın 20 tanesi 70 lira. Bunu alıp uğraşmak çok mantıksız. 70 liralık patates alsam 1 yıl yeter zaten.

Sizin önerebileceğiniz bir şeyler varsa lütfen yardım edin.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bizde ufak bi yere patates ektik dadandı ne yaptıysakta çözüm bulamadık. Önceki yıl misafir odasının geçen yılda mutfağın ortasını eşti.

beddua et. :)
aynı sorun benimde başımda kalleş hayvanla bilim başedemiyor..
bakalım ne yorumlar gelecek..

Beddua etmek işe yarayacak mı abi :) Bu hayvan çok kurnaz ve çok pratik:) Toprağın altında hemen haber alıp eştiğin inleri kapatıyor. :)

Arkadaslar size ilkel gelebilir ama ben alttan topragi teperken sopayi dik sekilde üzerine vuruyorum ,basari orani %80 civari böyle cok köstebek öldürdüm
püf noktasi yaklasirken yavasca bir iki adim atip bekleyip tekrar bir iki adim atacaksin

Arkadaşlar köstebeğe çözüm bulamadık galiba.Konuyu biraz sulandıralım.....
Öncelikle köstebeği yakalayalım,
sonra falakaya yatıralım,
toprağı kazamayacağı kadar ayaklarını sopalayalım
daha sonra da iple ağaca bağlayalım ki
diğerleri ne örnek olsun bir daha gelebileceklermi bakalım....

Deliklere ( tercihen son açılanlara ) 1lt+ cam şişeyi ters sapladığınızda ortamdaki ses şişe içinde yankı yapıp ( şişe ) ağzından alttaki galeriye daha yüksek şekilde yayılıyormuş. Bu da köstebeğin ortamdan uzaklaşmasını sağlıyormuş.
Cümle sonlarındaki -muş eklerinden anlaşılacağı üzere bunlar sadece duyum. Denemedim, deneyenin tecrübelerini bilmiyorum. Kolay gelsin.