55 46 NIN DİK MİLLİ İLE İMTİHANI ( RTC TARIM ) 2016

Hayırlı olsun.
Traktör kaç metreden çekiyor, kaç tabanca takılı, yakıt tüketimi gibi sorular sorsam...
Hatta kuyu maliyeti+helezon fiyatını da sorsam.
45 metre boru var 3 m de pompa olsa 48 den cekıyo . 125mm lık yanı 5 lık pompa vansan marka . 36 tabanca taktım ben hıc sıkıntısız calıstı . yakıt tuketımı 55 le bellı olmadı olcum yapmadık ama gucu yetmedıgınden fena yaktı kanaatındeyım :D yakın zamanda deutz sehpa motor ıle calıstıracagım o zaman daha net olacak .

kuyu maalıyetı 280 lık kılıf + kazma = 110 tl / metre

pompa bıraz sıkıntılı oldu benım... mıllı pompa dusunursen cıftelerde ulusoy var hem bayı hem servıs o daha mantıklı

• Beğen
Tepkiler: ofas
Cevap için teşekkürler
Çıkış 90 lık gibi geldi bana eğer öyle ise 36 tabanca az değil bence 110 luk çıkış yapsanız ve çıkıştaki dirseği iptal etseniz yada en azından daha ileride bir yere taksanız yakıta kanımca gözle görülür etkisi olur.

110 luk boru yok para harcamayalım derseniz çıkışı çift çıkış yaptıranları görmüştüm "Y" şeklinde 90 lık Y çıkış işinizi göre bilir.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Cevap için teşekkürler
Çıkış 90 lık gibi geldi bana eğer öyle ise 36 tabanca az değil bence 110 luk çıkış yapsanız ve çıkıştaki dirseği iptal etseniz yada en azından daha ileride bir yere taksanız yakıta kanımca gözle görülür etkisi olur.

110 luk boru yok para harcamayalım derseniz çıkışı çift çıkış yaptıranları görmüştüm "Y" şeklinde 90 lık Y çıkış işinizi göre bilir.

cıkıs 110 zaten . 125 lık pompanın boruları plastıkler 110 hatlar 90 lık .. 45 takacam pancar sulamasında mecbur tarla boyları uzun olmadı tabanca memelerı ıle oynayacam

Maşallah tekrar hayırlı olsun bilader . sulama işinde 2 su dikine hatla suluyosan 1 suda yanlama sulama yap ,faydasını görürsün . sonlarada ya çift fiskiye tak yada fiskiyenin uzun atan ucunu kes daha fazla su cıkışıyla sulama yap .

Açılı tabancayı tarla sınırına koysa daha kesin çözüm gibi.

55 in kuyruk miline kuvvet , hayırlı olsun Ertaç 55 bu imtihandan başarılı olmuş gibi görünüyor .

55 basarılı degıl aslında :( yanacak zalım zaten yorgun 4 sılındır olacak bu ıstekı makıne ;) bugun deutz sehba motor ıle suladım deutz tam bu ıslerın motoru

Maşallah tekrar hayırlı olsun bilader . sulama işinde 2 su dikine hatla suluyosan 1 suda yanlama sulama yap ,faydasını görürsün . sonlarada ya çift fiskiye tak yada fiskiyenin uzun atan ucunu kes daha fazla su cıkışıyla sulama yap .

sonlardakı fıskıyelerı dedıgın gıbı yapılabılır ama enıne boyuna sulamak cok ıscılık ıster :(

Hayırlı uğurlu olsun sonunda başardın tebrikler kolay gelsin

sagolasın abım he ya yılan hıkayesıne dondu ama basardık :D 5420 mısalı :D :D