Tüm Romork Firmalarına Kiziyorum!

20 bin tl ye romork satıp 20 tl lik 3 gen reflektor takmayan.. mesela sektör lideri palazoglu..

3 kuruş ucuz olsun diye parlamayan 3 gen reflektor uretenleri de kiniyorum.. mesela Cayirova..

Trafik Canavarı Olma-Reflektör Tak!
:)Helal abi bende aynı şekilde düşünüyorum birsürü para veriyosun sonuçta.
Reflektör takmasa iyi yine, biz kayıhandan 15 tonluk romork alınca takmıyolardı elektrik tesisatını 2012 de, arka stop filan babamın zoruyla takmışlardı şuan böyle problem yok takıpta satıyolar:D
reflektörü bilemiyorum ama;)

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
suan 3 gen reflektor takan firma tek tukdur.. trafikteki romorklarinda % 95 i reflektorsuzdur..

ben 2 yıldır idare ten 200 metre reflektor bant kesip kesip denk gelene yapıştırdı.. da gittim burda..

ama bu işin en iyisi ekipman üreten firma takip yapıştırıp öyle satacak..

mesela iyi bi 3 gen reflektor bin-1000 metre öteden parlar görünür ve 10 yıla yakın SOLMAZ parlar.. eseri 20 tl.. bedava..

ama Allah göstermesin Her sene onlarca kaza can kaybı oluyo..

Bizim yerli firmalarımız bu tarz konulara hiç önem vermiyorlar. Bende çok kızıyorum. Adam Avrupa da ekipmanların bile artık hem yanına hem arkasına reflektör takıyor. Ayrıca lamba tesisatı da standart. Ekipman üreten firmaları geçtim. Römork firmaları bile hâla bu tesisat işini adam gibi yapmıyorlar. Yani çok zor birşey mi? Bir kabloyu lambalara bağlayacaksın. Lambayı takıyor üstüne salıyor piyasaya ama tesisat yok. Reflektör falan filan onlar hiç yok zaten. Dediğiniz gibi bir römorka 20 Bin tl istemeyi biliyorlar. Ekipman üreten firmalarında artık reflektör ve lamba tesisatını standart hâla getirmesi gerek. İlaç makinası, gübre serpme makinası, mibzer takıyorsun, arka lambalar gözükmüyor. Bunları üretenler özellikle standart yapmalı artık. Diğer tarla sürme ekipmanlarında da olmalı zaten ya. Ama başlıcaları bunlar....

d7953eb16289e19ea7b8621ea4a358e6.jpg

• Beğen
Üretimde zorunlu olması lazım takıpta fiyata ekleseler kimse itiraz etmez. Yoksa çoğu umursamıyor bizim orda arkada reflektör yoksa jandarma kesinlikle bırakmıyordu. Traktörü ilk aldığımda döner tepe lambası römorkoda üçgen reflektör takmıştım biraz soldu yenilemek ve ledli stoplardan takmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
reflektor lambadan üstün derim.. niye; ampul patlar.. motora giden fiş kopar vs..

ama iyi bi reflektor senelerce parlar.. tepelambasindan da üstün.. tepelambalari çok dandik ampulu patlar vs..

cizel pulluk dahil kamyon kepce motor hepsinin dört tarafına Y apistirdim..

kural olarak;

kırmizi- Sadece arkada kullanılır

sari-hem yan hem arkada kullanılır

beyaz-ön taraf

bizim firmalar parasından kaçmıyordu.. bizde ihmal fazla.. iş güvenliği önemsiz bizde..

14 tonluk romork yaptırdık.. parası çok önemli değil çok sağlam olsun hafriyatta kullanacaz dedik.. usta öyle bi romork yapmis ki adı 14 ton biz 22 tonu gorduk:)

gel gorki.. reflektor yoktu:) ön dahil her tarafı dolandik..

öne ne gerek demeyin.. yol ortasında yükle lastik patlar bırakıp gidersiniz öylece.. faydası olur..

geçen senelerde Lassa 3-5 ilde hayrına 50 bine yakın reflektor dağıtmış galiba..

büyük firmalar dagitiyo böyle ama asıl ilk sifirken takılı şekilde satılması..

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
reflektor lambadan üstün derim.. niye; ampul patlar.. motora giden fiş kopar vs..

ama iyi bi reflektor senelerce parlar.. tepelambasindan da üstün.. tepelambalari çok dandik ampulu patlar vs..

cizel pulluk dahil kamyon kepce motor hepsinin dört tarafına Y apistirdim..

kural olarak;

kırmizi- Sadece arkada kullanılır

sari-hem yan hem arkada kullanılır

beyaz-ön taraf

bizim firmalar parasından kaçmıyordu.. bizde ihmal fazla.. iş güvenliği önemsiz bizde..

14 tonluk romork yaptırdık.. parası çok önemli değil çok sağlam olsun hafriyatta kullanacaz dedik.. usta öyle bi romork yapmis ki adı 14 ton biz 22 tonu gorduk:)

gel gorki.. reflektor yoktu:) ön dahil her tarafı dolandik..

öne ne gerek demeyin.. yol ortasında yükle lastik patlar bırakıp gidersiniz öylece.. faydası olur..

geçen senelerde Lassa 3-5 ilde hayrına 50 bine yakın reflektor dağıtmış galiba..

büyük firmalar dagitiyo böyle ama asıl ilk sifirken takılı şekilde satılması..

Bizim ilçede şeker pancar kooperatifi ücretsiz dağıttı gene çoğu takmadı. Pancar ve slaj zamanı bi görsen adamın reflektörü bırak traktörün çamurluk lambası yanmıyor. Vatandaş lastik patlak en ufak önlem almadan yola bırakıp gidiyor sonuç çok kötü oluyor.

• Beğen

valla ben de takıntı oldu bu is..

reflektor bant dagitiyorum 2 yıldır.. hatta arabada bant makas taşıyorum.. köylere gitti mi veriyorum yapistiriyorum..

bi AGA bulup sponsor yapsam.. 3 gen reflektor de dagitiriz.. hatta elinde matkapla takarız da..

dagitmakta çözüm değil.. akıllı vida lazım matkap lazım.. çoğu takmaz takamaz yine..

bizde yanlış bi tevekkul inancı var ..

Tedbirsiz tevekkul tevekkul değildir.. sonra görünmez kaza diyip geçiyoruz..

• Beğen
Tepkiler: Harun Erdoğan