2016 yılı Biçerdöver Bakımları

20160509_182044-01.jpeg

20160509_175414-01.jpeg

20160509_175414-01.jpeg

Bende çıkardım makinayı depodan fare girmiş kabin içine koltuğu söküp temizledim içini şimdilik bi sıkıntı görünmüyo

20160509_175654-02.jpeg

Son düzenleme:
Buralardayım dolanıyorum :) nisanda bölge geneli yağış olmayınca hafiften nakavt olma moduna girip ses seda cıkmama moduna girmştim şükür mayısta yağış alıncaya yavaştan sesim cıkmama başladı.D bende bu sezon bicerdöver yok ama abimin var5070 bu yıl ikiledi bi 5070 daha aldı onun bakımında patoz takmasına yardımcı oldum şimdi yolladık makinaları urfada biçim başlamış oraya gittiler benide şoförlüğü istedi bi kaç kişi ama bende bu yıl mercimek var ve benim kendi makina olmayınca güzel bicen olmaz diye tekrar kaç yıl öncesine döndüm zıpkalı mercimek biçme makinası yürüyen patoz ayarlaması falan uğraşıyorum bicerdöver kadar olmasada onlarda baya yorucu :D sizdeki Biçerdöverlerde patoz bizdede patozsuz Biçerdöver yok nasip olursa umduğum gibi giderse şartlar 2017 sezonuna yakın tekrar bi makina almaya niyetlenicem secim konusunda kafanı ağırtabilirim yolda sarılardan geçilmiyor ama cxten yok ve anlayanda yok sorduğundada en ideal gene TC diyorlar bakalım daha cok var :) tekrar hem tarla sahipleri için hemde makina sahipleri için bereketli bi sezon olur inşAllah :)

Hebun senide kaybettik olsun yenisine ve daha iyisine sağlık diyelim seçenek konusunda için rahat olsun sana uyan neyse beraber onu buluruz :) Ya şu Urfa taraflarında yokmu tanıdğın Tigem'den yer bulsak 10 bin dekar falan fazlasında gözüm yok azıcık bıçak çalıştırsak yeter :)

Bende çıkardım makinayı depodan fare girmiş kabin içine koltuğu söküp temizledim içini şimdilik bi sıkıntı görünmüyo

Maşallah Hüseyin sarı civcivi çıkarmışsın görücüye yardım lazımmı bir alo demen yeter hayırlı bakımlar dilerim :)

Süleyman kardeşim bol bereketli kazasız belasız bir yıl diliyorum tüm köylü biçerci çiftçi herkese...

Biçerler çalıştır bizi diye haykırıyor o kadar dinlendiler iş yaklaşıyor ;)

Teşekkür ederim Ercam mevlam cümlemize temiz hasatlar eylesin herkesin yüzünü güldüren bir sezon geçeririz inşallah :)

Kolay gelsin Süleyman.

Teşekkürler Şuayip abi ;)

Kolay gelsin dostum bakımları yaptır da çiftliği biçerken beni çağır yardıma 5070le geleyim

Aklımdasın drone nezaman alıyoruz ;)