10 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Exclamation 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  2016 YILI EHLİYET SINIFLARI

  1 Ocak 2016 itibariyle ehliyet sınıfları değişti. Yeni yıl itibariyle sürücü kurslarına başvuran sürücü adayları yeni ehliyet sınıflarına göre ehliyetlerini alacaklar.Toplamda 8 olan ehliyet sınıf sayısı 18'e yükselmiştir. Eski ehliyet sınıfları ille yeni ehliyet sınıfları arasındaki farkın daha iyi anlaşılabilmesi için "temel" değişiklikler ile ilgili bilgiyi alt kısımda listeledik. En alt kısımda ise özet liste var. Oradan bütün ehliyet çeşitlerine bakabilirsiniz. Sıradaki sınav 14 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır. 14 Mayıs 2016 Ehliyet sınavına girecekler yeni ehliyet sınıflarına göre ehliyet alacaklar.

  - Kurslara 2016 yılından önce kaydolan adayların ehliyet sınıfları yeni sisteme dönüştürülürken başvurdukları sınıfın dengi olacak şekilde olacaktır.

  - Yeni ehliyet sisteminin temel yapı taşı araçlara takılan ek yüklerle ilgilidir. Belli sınırlar dahilden takılacak römorklara göre ehliyet sınıfları çeşitlenmiştir. Bu kadar ehliyet sınıfı çeşidi olmasının temel sebebi budur.

  -Kimi ehliyet sınıflarında yaş sınırları değiştirilmiştir. Kimi ehliyet sınıflarına deneyim şartı getirilmiştir.

  - Eskiden B sınıfı sürücüler minibüs sürebiliyordu. İlk defa ehliyet alacaklar direk minibüs kullanamayacak ve deneyim şartı aranacak.

  - MOPED sürücüleri için yaş sınırı 16'ya düşürülmüştür ve tüm sınıflar MOPED kullanabilecekler. (M sınıfı)

  TÜM EHLİYET ÇEŞİTLERİ:


  M sınıfı sürücü belgesi nedir? M sınıfı sürücü belgesi için yaş sınır kaçtır?
  MOPED yani motorlu bisiklet kullanacakları verilecektir. 2, 3 ve 4 tekerlikli olabilir.

  Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

  Motorbisiklet(MOPED) olarak tanımlanan araçları tüm ehliyet sınıfları kullanabiliyor. Fakat hiç ehliyeti olmayan bir kişi kullanamıyor. Kullanabilmesi için en az M sınıfı ehliyet alması gerekir.

  Yönetmelikte:

  "Azami hızı saatte 45 kilometreyi, içten yanmalı motorlu ise silindir hacmi 50 santimetreküpü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kilovatı geçmeyen iki tekerlekli motorlu bisiklet şeklinde ifade edilmektedir."


  A1 sınıfı sürücü belgesi nedir? A1 için yaş sınırı kaçtır?
  2 Tekerlikli motosikletler için:

  Silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyecek.

  Güç olarak 11 kv(kilovat) sınır değerini aşmayacak.

  Kv/kg oranı 0,1 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

  3 Tekerlikli motosikletler için:

  Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

  Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

  Aynı zamanda A1 sürücü belgesine sahip olanlar M sınıfına giren araçları da kullanabilir.

  Yönetmelikte:

  " Silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti şeklinde ifade edilir."


  A2 sınıfı sürücü belgesi nedir? A2 için yaş sınırı kaçtır?
  2 Tekerlikli motosikletler için:

  Güç sınırı 35 kv(kilovat)’tır.

  Kv/kg oranı 0,2 değerini geçmeyecek şekilde sepetli veya sepetsiz olabilir.

  3 Tekerlikli motosikletler için:

  Güç sınırı 15 kv(kilovat)’tır.

  Yaş sınır 18’dir.

  A2 sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabileceklerdir.

  Yönetmelikte:

  "Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir."  A sınıfı sürücü belgesi nedir? A için yaş sınırı kaçtır? Deneyim şartı var mı?
  2 Tekerlikli motosikletler için:

  Güç sınırı 35 kv(kilovat) üstü olan motosikletleri kullanacaklara verilir. Güç, ağırlık oranı 0,2'yi geçen motosikletler A sınıfına girer.

  Sepetli veya sepetsiz olabilir.

  İki tekerlekliler için yaş sınırı 20’dir.

  3 tekerlikli olup gücü 35 kv(kilovat) aşan motosiklet türleri için de geçerlidir.

  Üç tekerlikliler için yaş sınırı 21’idr.

  A sınıfı belge alacakların en az iki yıllık A2 sınıfı deneyimlerinin olması gerekmektedir.

  Fakat 24 yaşını doldurmuş bir kişi koşulsuz olarak bu ehliyet sınıfı için başvuruda bulunabilir.

  M, A1 ve A2 sınıfı araçları kullanabildikleri için her türlü motosiklet ve MOPED’leri kullanabilir. En avantajlı ehliyet sınıfı budur.

  Yönetmelikte:

  "Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçen iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir."  Motosiklet ve Moped'lerin Silindir hacmi, Güç, Ağırlık ve Gücün ağırlığına oranına bakmak istiyorsanız ilgilendiğiniz aracın ürün sayfasında bu değerleri görebilirsiniz. Silindir hacmi cc olarak verilmektedir. Güç değeri kv olarak verilen bir değerdir. Ağırlık kg olarak verilmektedir. Bazı firmalar gücün ağırlığa oranını vermemektedir. Bu durumda Mevcut gücü/ağırlığa bölerseniz sonuç çıkar. Bunun yanında motorların ruhsatlarında bu değerler kalem kalem yazmaktadır. Buradan yola çıkarak da hangi motorun hangi sınıfa girdiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.  B1 sınıfı sürücü belgesi nedir? B1 için yaş sınırı kaçtır?
  Normal B grubuyla karıştırılmamalıdır.

  Motor gücü 15 kv’yi geçmeyen ve ağırlığı 400 kg’dan fazla olmayan dört tekerlikli motosikletleri kullanacaklara verilir.

  Yük taşımacılığında kullanılması durumunda net ağırlığı 550 kg’ı aşmayan dört tekerlikli motosikletleri kapsar.

  Elektrik ile çalışanlarda kg hesabında bataryalar dahil edilmez.

  Yaş sınır 16’dır ve sadece M sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilecek araçları kullanabilir.  B sınıfı sürücü belgesi nedir? B için yaş sınırı kaçtır? B sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. 2016 Yılı itibariyle B sınıfına başvuru yapanlar ne yazık ki artık minibüs kullanamayacak. Minibüs için önce B grubu ehliyet alıp sonra D1 sınıfı için başvuru da bulunmaları gerekecek. Alt kısımda D1 sınıfı ehliyet ile ilgili bilgi verilmiştir.

  Yaş sınırı 18’dir.

  M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler. Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler.

  Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.

  Ehliyetini 2016 yılından önce alan sürücüler otomatik veya manuel araç kullanabiliyor. Fakat 2016 yılı itibariyle sürücü adayları istemeleri halinde otomatik vitesli araç kullanabilmek için sürücü kursuna başvuru yapabilir. Otomatik vites için ayrı bir sınıf yoktur.Sınava otamatik vitesli araçla girer ve başarılı olursa ehliyet belgesinde otomatik vitesli araç kullanabilir yazacaktır. Belirtmekte fayda var bu şekilde ehliyet belgesi alan kişiler manuel araç kullanamazlar.  BE sınıf sürücü belgesi nedir? BE için yaş sınırı kaçtır? BE sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  B sınıfı sürücü belge ile kullanılan araçlarda römorklu yük taşımacılığı yapanlara verilir. Römork veya yarı römorkun yüklü ağırlığının 3.500 kg’ı geçmemesi esastır.

  Yaş sınırı 18 olarak belirlemiştir.

  M, B1, B ve F sınıfı araçları kullanabilirler.

  B grubu ehliyeti olmayan BE grubuna başvuramaz. B ve BE grubunun yaş sınırı aynı. Bu durumda B aldıktan hemen sonra BE alınabilir. Çünkü yönetmelikte belli bir zaman “deneyim gerekiyor” şartı koşulmamıştır.  C1 sınıf sürücü belgesi nedir? C1 için yaş sınırı kaçtır? C1 sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  3500’dan, 7500 Kg’a kadar olan çekici ve kamyon kullanacakların alacağı sürücü belgesi çeşididir.

  Yaş sınır 18 olarak belirlenmiştir.

  Deneyim şartı olarak en az B grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B1, B ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  C1E sınıf sürücü belgesi nedir? C1E için yaş sınırı kaçtır? C1E sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  C1E sınıfı sürücü belgesi C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçlar ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara verilir.

  Yaş sınır 18 olarak belirlenmiştir.

  Deneyim şartı olarak en az C1 grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B1, B, BE, C1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  C sınıf sürücü belgesi nedir? C için yaş sınırı kaçtır? C sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Kamyon ve çekiciler için geçerlidir.

  Yaş sınır 21 olarak belirlenmiştir.

  Deneyim şartı olarak en az B grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B1, B, C1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.  CE sınıf sürücü belgesi nedir? CE için yaş sınırı kaçtır? CE sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  CE sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir. YENİ TIR EHLİYETİDİR.

  Yaş sınır 21 olarak belirlenmiştir.

  Deneyim şartı olarak en az C grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B1, B, BE, C, C1, C1E ve F sınıfı araçları kullanabilirler.

  CE kendi sınıfı içinde en kapsamlı Ehliyet sınıfıdır.  D1 sınıf sürücü belgesi nedir? D1 için yaş sınırı kaçtır? D1 sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Minibüs kullanacakların alması gereken ehliyet sınıfıdır.

  Araçların 16+1 kişi yolcu sınırı vardır.

  Yaş sınırı 21’dir ve en az B grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B, B1 ve F sınıfı dahilindeki araçları kullanabilirler.  D1E sınıf sürücü belgesi nedir? D1E için yaş sınırı kaçtır? D1E sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Araçların 16+1 kişi yolcu sınırı vardır.

  D1’den farkı, minibüslerin 750 KG’ı geçen römorkları varsa bu ehliyet sınıfını almak gerekir.

  Yaş sınırı 21’dir ve en az D1 grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B, B1,BE D1 ve F sınıfı dahilindeki araçları kullanabilirler.  D sınıf sürücü belgesi nedir? D için yaş sınırı kaçtır? D sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Otobüs kullanabilmek için gerekli olan ehliyet sınıfıdır.

  Yaş sınırı 24’dür ve en az B grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B, B1, D1 ve F sınıfı dahilindeki araçları kullanabilirler.  DE sınıf sürücü belgesi nedir? DE için yaş sınırı kaçtır? DE sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?

  D sınıfından farkı, otobüslerin 750 KG’ı geçen römorkları varsa bu ehliyet sınıfını almak gerekir.

  Yaş sınırı 24’dür ve en az D grubu ehliyet olması gerekmektedir.

  M, B, B1,BE, D, D1, D1E ve F sınıfı dahilindeki araçları kullanabilirler  F sınıf sürücü belgesi nedir? F için yaş sınırı kaçtır? F sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  Traktör kullanacaklara verilir. Eğer normal araçta kullanacaksanız B grubu ehliyet almanızı tavsiye ederiz. Çünkü B sınıfı ehliyet ile de trakttör kullanabilirsiniz.

  M sınıfı motor bisikletleri de kullanabilir.

  Yaş sınırı 18’dir.  G sınıf sürücü belgesi nedir? G için yaş sınırı kaçtır? G sınıfı belgeye sahip sürücüler hangi araçları kullanabilir?
  İş makinesi kullanacaklara verilir. Yaş sınırı 18’dir.

  M sınıfı motor bisikletleri de kullanabilir.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: surucu-belgesi-cesitleri-yas-ve-deneyim.jpg
Görüntüleme: 143
Büyüklüğü: 125.2 KB (Kilobyte)

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: ehliyet-sınıfları.png
Görüntüleme: 1877
Büyüklüğü: 712.0 KB (Kilobyte)

  İsim: ehliyet-degisim-tablosu.png
Görüntüleme: 603
Büyüklük: 31.1 KB (Kilobyte)

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: ehliyet stajyer tablo7.jpg
Görüntüleme: 2211
Büyüklüğü: 402.8 KB (Kilobyte)  İşimize yaracağına eminim detaylarına kadar ekledim farklı 4 tane de resim de mevcut umarım beğenirsiniz
  2016 yılı itibarı ile ehliyette durum bu olduğu açık ama başlandı mı bu işe bilmiyorum ama olacağı bu.
  Ehliyet alacak arkadaşlara başarılar dilerim.

  Saygılarımla...

 2. #2
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  2016 EHLİYET HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?
  2016 Yılında harç ücretlerine yüzde 5.58 oranında zam yapılmıştır. İlk defa ehliyet alacaklar zamlı tarife üzerinden ehliyetlerini alacaklar.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: eh2.JPG
Görüntüleme: 72
Büyüklüğü: 65.9 KB (Kilobyte)


  HARÇ ÜCRETİ+DEĞERLİ KAĞIT+HİZMET BEDELİ ŞEKLİNDE ÖDEMELER BANKA ARACILIĞIYLA YAPILABİLMEKTEDİR. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.

  EHLİYET YENİLEME HARÇ ÜCRETİ NE KADAR?
  15 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİR. ÖDEMELER BANKALAR ARACILIĞIYLA YAPILIYOR. 13 TL KART ÜCRETİ + 2 TL HİZMET BEDELİDİR. BAŞKA BİR ÜCRET ÖDEMENİZE GEREK YOKTUR.  ARAÇLARIN LPG RUHSATA İŞLENMESİ DURUMUNDA

  Motorlu araç tescil belgesi 80,80 TL

  YENİ TESCİL İŞLEMLERİNDE ÖDENECEK TUTAR

  Şoförler odasından nakil dosyası 1,32 TL
  Motorlu araç tescil belgesi 80,80 TL
  Motorlu araç trafik belgesi 102,00 TL

  BELGELERİN ZAYİ EDİLMESİ VE ARAÇ ÜZERİNDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLER

  Motorlu araç tescil belgesi 76,50 TL
  Motorlu araç tafik belgesi 108,00 TL

  GEÇİCİ PLAKA (Yıllık)

  Karayolları Trafik Kanını ve Yönetmelik hükümlerine göre verilecek geçici trafik belgelerinden,
  A Sınıfı Trafik Belgesi 2.186,25 TL
  Diğerlerinden 205,30 TL
  Karayolu uygunluk belgesi verilmeyen araçlara verilen izin belgelerinden 248,10  --- Bu konuya ek olduğunu düşündüm yeni konu açmadım...---

  nailyetek, Yaşar Akgün teşekkür etti.

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Eline sağlık 2005 E 2012 D aldım 5 yıl sonra değişecek diye yeni ehliyete başvurmadım. Src tek sınavda aldımda zordu

  MUSTAFA361 teşekkür etti.

 4. #4
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı Yaşar Akgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eline sağlık 2005 E 2012 D aldım 5 yıl sonra değişecek diye yeni ehliyete başvurmadım. Src tek sınavda aldımda zordu
  Şimdilik B yetiyor siz maşallah sıralamışınız.

  Yaşar Akgün teşekkür etti.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  01 Kasım 2013
  Şehir
  Ilgin/Konya
  Yaş
  39
  Mesajlar
  506
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Sanki bu durumda traktorun arkasina 5 tonluk romork taktigimiz zaman C1 gibi bir ehliyet gerekecek bize ama neyse, karpuz kabugu dusurmeyelim ortaliga...

 6. #6
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı cem.ispir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sanki bu durumda traktorun arkasina 5 tonluk romork taktigimiz zaman C1 gibi bir ehliyet gerekecek bize ama neyse, karpuz kabugu dusurmeyelim ortaliga...
  Aman abi bişey deme kimseye

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı Ercan AYKUŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şimdilik B yetiyor siz maşallah sıralamışınız.
  Her yıl bişey çıkıyor dijital takograf kartı psikoteknik falan filan.

 8. #8
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı Yaşar Akgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her yıl bişey çıkıyor dijital takograf kartı psikoteknik falan filan.
  Dahasının da geleceğine eminim Yaşar abi, daha neler çıkacak bakalım.

  Yaşar Akgün teşekkür etti.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı Ercan AYKUŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dahasının da geleceğine eminim Yaşar abi, daha neler çıkacak bakalım.
  Ülkemizde 26.000.000 sürücü belgesi var iyi gelir kapısı.:/

 10. #10
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: 2016 YILI İTİBARI İLE SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ ve YAŞ SINIRLARI..  Alıntı Yaşar Akgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ülkemizde 26.000.000 sürücü belgesi var iyi gelir kapısı.:/
  Bu sektör ölmez abi maşallahı var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

yeni tir ehliyeti c 2016

yeni ehliyet t

ehliyet siniflari

5 tonluk romork ehliyeti almak icin hangi sinif ehliyeti almak gerekir

2016 ehliyet belgeleri

SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status