2016 Yılı Pioneer 64LC108 çeşidinde Intervix pro fitotoksitesi !!!

bendede 108 var ilacı attım şu anda hiç bir anormallik yok 8 gün oldu atalı ilacı sade attım hiç bir şey karıştırmadım baytore attım bu pioneere karşı yapılmış bir komplodan bir şey değil dşğer firmaların satışı çok azaldu diye duyomlar ageliyordu şu anda piyasanın yüzde 50 si pioneere geçti azmedemiyorlar sadece bu çeşit değil ll62 l119 bu sene yok sattı zaten

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
bendede 108 var ilacı attım şu anda hiç bir anormallik yok 8 gün oldu atalı ilacı sade attım hiç bir şey karıştırmadım baytore attım bu pioneere karşı yapılmış bir komplodan bir şey değil dşğer firmaların satışı çok azaldu diye duyomlar ageliyordu şu anda piyasanın yüzde 50 si pioneere geçti azmedemiyorlar sadece bu çeşit değil ll62 l119 bu sene yok sattı zaten
işte biz bu yuzden ilerleyemıyoruz. kraldan çok kralcı oldugumuz için...

• Beğen
Tepkiler: ozyy ve gkhAn
bu gün pioneer baş mühendisinle görüştüm malkaradaki olayı anllattı bana adamın 270 dekar yeri varmış bu durum 70 dekarda var diğre yerlerde neden yok o parçaya ilaç attığı gün sert poyraz varmış sıcakılk 5 derece diyor ilaç havaya gitmesin diye ilacı yerle bir gibi çok yakın atmış ve çiçel 4 gerçek yapraklı yani çok küçükmüş ve arti ilaca ayrık ilacı karıştırmış durum bundan ibaret dedi ilaçlarınızı 8 10 yaprak arası atın bütün mesuliyeti kabul ediyorux dedi hiç korkmayın

bu gün pioneer baş mühendisinle görüştüm malkaradaki olayı anllattı bana adamın 270 dekar yeri varmış bu durum 70 dekarda var diğre yerlerde neden yok o parçaya ilaç attığı gün sert poyraz varmış sıcakılk 5 derece diyor ilaç havaya gitmesin diye ilacı yerle bir gibi çok yakın atmış ve çiçel 4 gerçek yapraklı yani çok küçükmüş ve arti ilaca ayrık ilacı karıştırmış durum bundan ibaret dedi ilaçlarınızı 8 10 yaprak arası atın bütün mesuliyeti kabul ediyorux dedi hiç korkmayın
malkaradaki durum böyle peki hayraboluda muratlıda tekırdağda lüleburgazda vesair köylerınde hepsimi aynı dersiniz? komplo dıosunuz burda kımse limagrain may sygenta vb şirket ortagı değil. gecen yıl benzer problem %10gibi g46larda vardı ruhsatsız çiçek bişey diyemeyiz dediler e bu 108 ruhsatlı onu nabıcaz? artık restorerlerimi biçiyolar tohumların içine nabıolar belli değil! o mesuliyet kabul eden arkadaş yazılı bi kağıtla teminat versede bizde elimizdeki ilaçları kullanabilsek kara kara düşünüp çapaci aramasak

• Beğen
Tepkiler: ozyy
Komplo diyosunuz ama neden o zaman bu hale geliyo bu ayçiçekleri benim köyümde abimizin bütün çiçekleri 108 ve ilaç attı bütün tarlalarına ve hepsinde anormal bi şekilde sararma var nasıl oluyoda bu bi komplo olabiliyo hadi bu komplada diğer yerlerdekilerdemi komplo kraldan çok kralcılık yapmayalım lütfen

Baytore otu öldürmüyor ki çiçeği nasıl öldürsün.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Geçmiş olsun abi.İlacı attıktan ne kadar süre sonra böyle oldu? Bir kaç tarlaya ilaç attık o yüzden soruyorum

Sağol 15 gün oldu Can..

yandaki sıralarda niçin yok dikkatle inceledim sanki bu bana komplo gibime gel,yor yandaki sıralarda normal bir sarılık var sadece

163 konu 2681 mesaj = komplo ?

Burdan bu tespitimi yaptınız...

Siz tarlanızda yabancı ot keşfi yaparkende umarım bu tespit tipini kullanmıyorsunuzdur sonucuna mazallah derim..

Aynı sıra üzerinde etkilenmeyip pas geçilenlerde var. Drone'um olmadığı için sizi malesef memnun edemiycem.

İlacı sade atan bir sizsiniz birtek siz biliyorsunuz intervix gibi ilaçların agresif yapıda olduğunu. Sizin baytore dediğiniz ilaç fasulyeden nimet değil otu yavaşlatamıyor bile pıtrağı ve darıcanı anca gıdıklıyor. Mesele 119 da değil 108 biliyorsunuz oyüzden konuyu çarpıtmanın anlamı yok. Şu konunun son sayfasında şiir gibi LE119 paylaşımı yaptım yüzüne bakmadınız.

http://www.trakkulup.net/showthread.php?t=79240&page=6

Bugün hiç korkmayın diyosunuz 2 gün önce şu konunun 3. sayfasında yaptığınız yorumda Malkara'da 108 ekenlerde büyük zarar varmış ilaç atmayın diyolar diye söyleyerek uyarı yapıyorsunuz nekadar çakışıyorsunuz..

Komplo dediğiniz tarla 60 dekar dolayısıyla toprak çeşitliğide hakim. Kızılaç yeri ayçiçeğinin hiç büyümediği yer 15 gün önce bu tarlaya intervix atıldığında 4-6 yaprak arasındaydı şu duruma göre aynı şartlarda o bölgenin ölmesi bitmesi gerekirdi ne 8-10 yaprağı.

yarın otu nasıl öldürdüğünü sana atarım dostum

Atın bir zahmet faydalı açtığınız ikinci konu olsun.

iyiki ekememişim, nohut gibisi yok, bide domuz derdi olmasa :)
Neyse; kabahatin sahibi bulunmazmış, en son fatura iklime kesilir gibi geldi bana.
Yaşananlar için geçmiş olsun, çiçek işi pahalı bi sektör, bizi aşıyor.

Süleyman abi geçmiş olsun.Bende bir kaç gündür takip ediyorum olayı.Bu iş Pioneer'da bitiyor kanımca.Erkan abinin geçen seneden tohumu varmış.Bir deneme yaparsa kanıtlanmış olur bence...

beyler öncelikle geçmiş olsun hepinize. Allah herkesin gönlüne göre versin. yıllar öncesi pancar yerine atılan ilaç çıkmıştı kim satın aldıysa hepimiz hata yapmış olduk ve suç üzerimize kaldı. şimdide üzgünüm ki suç sizlere inşallah kalmaz.

En son imamoğlundan gübre alırken oradan biri ile konuşmuştuk. pionerler hep hastalık yaptı millet önümüzdeki yıl hep lg5485 e dönecek demişti. oranın yerlisi bakkalcılık yapıyordu. galiba bu yıl pioner tohumlarında sıkıntı var.
Biz 5485 ektik 150 dekar ekim sonrası attık ot ilacını. çok şükür bir sıkıntısı yok. hatta resimleri paylaşmıştım konu açıp.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Susurluk bölgesinde bizde ektirdik LC108 fakat üzerine İntervix atılmasına rağmen hiçbir sıkıntı yok sanırım farklı bir durum söz konusu olan. Hayırlısı olsun inşallah çözüm bulunur..

Süleyman sizin tohumların rengi kırmızı mıydı. Bizde geçen sene den kalma 3 torba vardı. Onlar mesela mavi renkti. Yeni aldiklarimiz ise kırmızıydı. Açınca dikkatimizi çekti. Acaba firma karıştırmış olmasın tohumları. Ilacsiz koymasinlar. Bizde hepsi 108. Ilac atmadik daha. Geçen seneki tohumlara atarız olmazsa.

Maviydi Erkan. İlaçsız koyduklarını ya da karışmış olacağını düşünmüyorum. Bana göre azosystrobin'in dediği en mantıklısı tohumlarda IMI sıkıntısı olabilir misalen %60 koruma olan bitkilerde direkt etki göstermiş %80 gibi korumalı olan bitkilerdede üstüste binince çift dozajdan açığa çıkmış tek dozajda kendini belli etmemiş olabilir. %100 ölen birkaç bitki var sayısı çok çok az bu da tohumların tamamen IMI'sız olma ihtimalinide daha baştan çürüyor. Labaratuvar ortamına girmeden kesin şu bu demek mümkün değil.

Gecen yil, 6 parca ve toplam 100 donum kadar yere LC108 ekmistim. İntervix uyguladiktan sonra sadece bir tarlada ve sınīr boyunda paylasilan resimler gibi durum olustu. Sirketin muhendisine fotograf atip aciklama bekledim, donus yapip komsu tarlaya atilan ilactan falan etkilenmistir dedi. Oyle gecistirdi, problem olan cicekler bir sure sonra duzeldi, boyda yapti kafada yapti, acikcasi hasat zamani durumu unuttugum icin gidip sorunlu gorunen bolgeye ozellikle bakmadim ama kafa yaptigi donemde bitki iyi gorunuyordu. Umarim bu isten ciftcimiz zararli cikmaz. Rabbim bol bereketli hasadini nasip etsin.

DSC_0029_1.JPG

DSC_0028_1.JPG

Geneli 5485 olan çekirdeklere bizimkiler normalde ayrı ekecekleri pioneerları aynı mibzerde karıştırmışlar. Netice itibariyle fotograf bu şekilde

Son düzenleme: