Traktör alıcam lütfen yardımcı olun.

Jx65c ye en uygun pulluk seçimi nasıl olmalıdır arkadaslar bölge kütahya altıntas

topragınız sert deılse alpler 5 9 yada 4 10 almanızı tavsıye ederım ınce kıyım olurr cok guzel ıs cıkartırr sertse alpler 4 9 unlu pulluk hakkında bırsey dıyemeyecegımm ben alpler 4 9 kullanıyorum gayet cok ıyı performansıı

Taşlı ise otomatik/yaylı olursa daha iyi olur kanaatindeyim. Ben 4/11 kullanıyom. Geçen yıl ön ayna vidalarını komple koparttı. Babam tarla sürüyor bu kadar taş varmıydı diyor 2 kere bıçakları eğmiş,bu pulluğun ömrü kısa olacak vaziyet.Önceki traktör patinaj ediyordu ve bu kadar derin sürmüyorduk. Az kullanılmış 4/11 ünlü yarı otomatik var bi yerde nasıl bir pulluk bilen varmı?Sahibi traktörü yenilemiş ve 5'li almış.

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Taşlı ise otomatik/yaylı olursa daha iyi olur kanaatindeyim. Ben 4/11 kullanıyom. Geçen yıl ön ayna vidalarını komple koparttı. Babam tarla sürüyor bu kadar taş varmıydı diyor 2 kere bıçakları eğmiş,bu pulluğun ömrü kısa olacak vaziyet.Önceki traktör patinaj ediyordu ve bu kadar derin sürmüyorduk. Az kullanılmış 4/11 ünlü yarı otomatik var bi yerde nasıl bir pulluk bilen varmı?Sahibi traktörü yenilemiş ve 5'li almış.

aynısı başımıza geldi yasar abi eskı pullugumuz 3 12 iydi. caseye ufak gelır dıye ılk denemeyı komsunun 4 lü 11 no ünlü ile yaptık 285 lik tasa takıldımmı direk patınaj atıyodu bu oldugu gibi pullugun ucunu kırdı :) ünlü taşlı yerlere yaramazmış onuda tecrübe ettik.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Yarı otomatik pulluklar, az ama varolan taş ve ağaç köklü yerler için eski nesil pulluklardır. 4'lü pulluklar da otomatiği yerine getirmek biraz daha zordur. Sok sayısı azaldıkca, atan sokun yerine getirilme işlemi hem kolay hem daha basittir. Traktörden inmeden geri vitesle gidilmesi soku yerine getirir. Sok sayısı fazla oldumu birde ortadaki sok attımı anlık veya taş bulunması lazımki; geri geldiğinizde soku öne doğru atsın. Turan 3 13'lü asma çatıda epey tecrübem olmuştur [emoji5]

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Yarı otomatik pulluklar, az ama varolan taş ve ağaç köklü yerler için eski nesil pulluklardır. 4'lü pulluklar da otomatiği yerine getirmek biraz daha zordur. Sok sayısı azaldıkca, atan sokun yerine getirilme işlemi hem kolay hem daha basittir. Traktörden inmeden geri vitesle gidilmesi soku yerine getirir. Sok sayısı fazla oldumu birde ortadaki sok attımı anlık veya taş bulunması lazımki; geri geldiğinizde soku öne doğru atsın. Turan 3 13'lü asma çatıda epey tecrübem olmuştur [emoji5]

Doğru ya kafam yerinde değil komşu köyde şakalak ve turan marka vardı hatta ayarıda oluyor yanında anahtarıda vermişlerdi. Benim sürdüğüm mf 175'te 3/12 şakalak takılıydı çok ağırdı

arkadaşlar bu aldıgım casejx65c dün sürüme gittik 3/10 pullukla seri 1 viteste bayılma yapıyor pulluklar fazlada batırılmadı hadi pati çekse anlıycamda 5 saatlik traktör çiftçeker 65 beygir 4 silindir bırakın 3/10 luyu 4/10 lu çekmesi lazım diye düşünüyorum seri1de yanlısım varmı bizim buralarda massey240s yada 152 3/9 luyu seri 1 de çekiyor
nerde yanlıs yaptım yanlıs yapma imkanım yok yanlıs ne kadar olursa olsun sonucta takılı pulluk 3 lü ve bayılıyor
sonuc hayal kırıklıgı bayi ile yada direkt site müşteri hizmetleriyle konusmam lazım

arkadaşlar bu aldıgım casejx65c dün sürüme gittik 3/10 pullukla seri 1 viteste bayılma yapıyor pulluklar fazlada batırılmadı hadi pati çekse anlıycamda 5 saatlik traktör çiftçeker 65 beygir 4 silindir bırakın 3/10 luyu 4/10 lu çekmesi lazım diye düşünüyorum seri1de yanlısım varmı bizim buralarda massey240s yada 152 3/9 luyu seri 1 de çekiyor
nerde yanlıs yaptım yanlıs yapma imkanım yok yanlıs ne kadar olursa olsun sonucta takılı pulluk 3 lü ve bayılıyor
sonuc hayal kırıklıgı bayi ile yada direkt site müşteri hizmetleriyle konusmam lazım
Hayırlı olsun traktörünüz. Ben dün başıma gelen olayı anlatayım. Yeni aldığımız başak 2060 la çift sürmeye hem de yine yeni aldığımız 4 lü 10 numara pulluğu denemeye gittik. İlk çevrim tutana kadar traktör zorlandı 2 nin 2 si ile denemiştin. pulluk toprağı topladı bir yere. En son ayar tutturduğumda traktör seri 1 ile gitmeye başladı. Ancak toprak sert olduğundan 2 nin 3 ü ile sürdüm. Traktör o viteste daha rahat gitti. Yani demem o ki pulluk ayarlarında olabilir. Traktörde ise servisi arayın.

Vitesin adina takilma. Seri1, takviye 4 gibi. Her traktorun vitesleri farkli ilerleme hizi ayarli olabilir. Örnek NH td serisi nin seri 1. Vitesi, takviye 4 ten daha yavas ve haliyle güçlü. Ayrica 240 seri 1 jxc den daha yavaş olabilir. 240 hafif traktor patinaj daha kolaydir, jxc gorece agir, lastikleri yeni ve radial. Hemen karar verme, bi sure daha dene.

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr

hayırlı olsun gule gule kullanın güzel secım yapmıssınız bogulma yapmasının bır cok nedenı var 1 motor yenı 2 pulluk uyumlu olmamıs 3 de pulluk ayarları dıyebılırız hassıyet ayarları felandır bende 65c kullanıyorum alpler 4 9 numara pulluk serı 2 gıdıyor

https://www.youtube.com/watch?v=iAfSBajVAGg

inş bakalım arkadaslar yoksa çekememe gibi bi durum söz konusu olmaması lazım yarın 2 pulluk götürüp deneme yapıcm inş çeker 4/12 yada 5/10
birde 11li kazayağı tam olur heralde nasıl bişey önerirsiniz fiyatlar 2 bin ila 5 bin arası değişiyo