15 mayıs traktör yarışına katılıyorum 4709 ile.

04.12.2007
5,969
7,754
46
lüleburgaz

Selam trakkulüp camiası.15 mayısta tekirdağ, Muratlı nın Arzulu köyünde Massey ferguson,Lassa ,TEB ve yaban TV sponsorluğunda traktör yarışı düzenlenecek.yarışlarda Massey ferguson 4709 kullanılacak .Bu yarışa bende katılıyorum inşallah elimden geleni yapıcam.belki derece alırım.desteğiNizi bekliyorum.haydi hayırlısı bakalım.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.yarışı 55 saniyede tamamladım.açık konuşayım,tehlikeli idi inanın genç kardeşlerimiz performansı beni korkuttu.Muratlı arzulu köyünden bir kardeşimiz 44 saniye de parkuru geçti 4709. Dört tekeri havalandırdığıni gördüm.cumartesi günü sabah 10 da uyanIP da gün boyu ayçiçeği aralarına çapa yapıp uyumadan gece vardiyasına gittim yorucu ve uykusuz işyerinden direk olarak yarışmaların olduğu yere gittim uykusuz ve sıcağında altında saat 14 de yarış dım yani 28 saat uykusuz lü un ardında yarışıp 55 saniye de parkuru geçtim.ama yinede genç kardeşlerim kutluyorum.

Aynen öyle 3 silindir traktör isterse 150 hp 600 nm tork olsun,4 silindir in sertliğini ve seriliğini veremez.traktör kendini zor götürüyor.sakın 4709 veya 4708 almayın.75c ondan seridir uzayda bile iddiaya girerim.

Jxc den ağır sanırım 4000 serisi. Birde ek ağırlıklar takılıysa motora ağır gelmiştir. Sen bakma Jxc nin 2800 kilo ek ağırlıksız ağırlığı var. 75 beygir bir traktör için oldukça ideal bir ağırlık. Kabinlimiydi traktör teknoloji varmıydı.

4700 serisi traktörü olan arkadaşlara burdan bir tavsiyem var,kesinlikle ama kesinlikle arkadaş tekerdeki tüm ağırlıkları sökmelisiniz.yarışmada traktör kullanan tüm yarışmacıların ortak bir yorumu vardı:traktör gaz yemiyor= traktör ağır ve traktör de 16.9- R34 13.6-R24 lastik kullanılmış.Bu traktör kendinimı taşıyacak? tekerleklerimi çevirecek?iş mi yapacak?

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361