Aycicegi ve sorun !!!!

30 nisanda ekilen ayciceklerimizde resimlerdeki sorun yasanmaktadir. Bu durumun ne ile alakalı oldugu la ilgili fikri olan varmı. Ekilen tohum cinsini şimdilik paylasmiyorum .... IMAG1188.jpgIMAG1187.jpgIMAG1190.jpgIMAG1189.jpg

Merhaba, sıra üstünden birkaç bitki yi aynı karede çekseydiniz daha iyi tanı konulabilirdi. Şu durumda bitki başının orada olmaması düşünülürse tavşan yemiş gibi duruyor. Ama bitki köklerinin etrafındaki boşluğuda anlam veremedim....

Fotoğraf üzerinde yaptığınız bize yardımcı oldu şimdilik. Bozkurt zararlısi yaprağı yiyip toprak altına girmiş olabilir. Gece saat 10 gibi bitkiyi zarar veren bir canlı olduğu konusunda araştırmalar yaptım. Fakat işin kötüsü yoğun yağışlar sebebiyle tarla tam çıkmış durumda değil. Birkaç gün bekleyecegim

Karga zararı gibi sanki ama karga köküne ulaşır tohumun kalanını yerdi. Diplerinin oyuk olması kurt, böcek vs. İhtimalini yok ediyor. Çok yoğun değilse yağıştan sonra iz takip et. Veya şuan dikkatlice gez illa dışkı vardır.

Bitkinin yaprakları olmadığı için tavşan üstünde çok yoğunum ama birşey köklerine ulaşmaya çalışmış gibide duruyor. Bozkurt zararlısının bildiğim kadarıyla verdiği hasardan sonra bitkinin kalıntısı toprak üzerinde kalıyor çekirge gibi kesip bırakıyor. Kuş ihtimali üzerinde yoğunlaştım şuan.

Fotoğraf üzerinde yaptığınız bize yardımcı oldu şimdilik. Bozkurt zararlısi yaprağı yiyip toprak altına girmiş olabilir. Gece saat 10 gibi bitkiyi zarar veren bir canlı olduğu konusunda araştırmalar yaptım. Fakat işin kötüsü yoğun yağışlar sebebiyle tarla tam çıkmış durumda değil. Birkaç gün bekleyecegim

bozkurt toprağın altından yer üst tarafını ellemez birde bozkurdun kestiğini çekirdeğin üst tarafındaki yapraklar solduğundan anlaşılır çünkü başımıza geldi ilacı bulunuyor ilacı akşam atıyoruz

• Beğen
Tepkiler: FEHİM
Salyangoz olması pek muhtemel. Bu canlılar gece yiyip sabah geri toprak altına giriyor. Ama fazla giremediklerinden girdikleri taze delikler belli oluyor. Kazıp hemen ordan alabilirsiniz.

Bizim burada o kadar çok ki bazı bölgeler bunlara çekirdek kaptırmamak için nisan ayında ekim yapıyor. Geçen sene rüyama bile girmişti o kadar tiksinmiştim bunlarla uğraşmaktan.

Hazır satılan ilaçları var. Kg fiyatı 10 lira gibi birşey sanırım pelet şeklinde. Tarlanın etrafına takımlara dizebilrseniz en azından içeriye sızma olmaz.

aynısı bizim köy diplerinde oluyor.
ayçiçek çıkarken üstünde dış kabuğuda oluyor, onu kaparırken kafa gidiyor,
bizim burada zararı veren güvercinler, bence zarar çoksa, vakit geçmeden ikinci ekimi yapın
ve çiçek çıkmaya başladiği zaman bekleyin güvercinleri uzaklaştırın. başka türlü kurtaramazsınız.
kolay gelsin.