Zetor/Ankara-Polatlı Bayi

fatih benim numaram sende varmı..

umut Türkiye geneline hitap etmeye başladın..
zetor sana borçlu...
Malesef abi ara istersen beni 505 462 34 93
bayi suan hattat bayiymis.. ali gorgoz..

motoru alan akp il başkanı-siyaset olmasın diye yazmadiydim-:)

noktayı koysunlar cebine kadar öğrenir yazarim sana merak etme.. hele bi insin polatliya.. ama power 110 muş..

ben anlamam sen soğanı hazirla:)

geçen attığım seyrettigin konya-Tarla günündeki 6-14 u çeken 120 idi.. buçuk az la bu da çeker.. dizayn-kalip-tonaj birebir aynı..
Carşamba ünlü pulluk ve matris köye tanitima geliyor ay sonuna newholland köye tanitima geliyor ramazan sonu johndeere gelecekmiş zetordan da bi atak bekleyelim mi beklemeyelimmi abi

Aksi bir durum olmazsa inşallah salı günü gece yola çıkacağım abi. 5. vites tam gaz yap bırak , sen sürerken arkada kollarda biri sorutsun sesi dinlesin aşırı bir ses ya da vites atmazsa şanzımanda sorun yoktur demişti Yozgat aydıncıktan Ali çevik abi. Senin de tavsiyelerin varsa gidince uygularım abi..

majorda motor şanzıman zetor.. proxima 80 neyse majorun temeli de o..

6 düz 2 takviye.. düz proximalarla aynı.. düğmeli buçuk yok.. yani 12/12 vites.

ama takviye 6 yaklaşık seri 2,5.. takviye 5 de seri 1,5 oluyo.. takviye 4 te seri 0,5 oluyo proximada.. majorun hız tablosuda yaklaşık budur..

bide tork yedeği deutz motorlusuna göre %40 fazla.. yani çok zor vites düşen garip bi yapısı var.. hatta nerdeyse hangi vitese atsan onla gidiyo:)

Levye.. debriyajli ve direksiyonun sol altında..

Liftomat.. opsiyon ama majorda varmı bilmiyorum..

power- forterra.. bucugun satilin dışında aslında otomatik şanzıman.. çünkü debriyaji kullanmiyon..

özetle.. Major ortadirege çok ideal derim..

üst düzey power.. dahası forterra.. dahası HD ve Crystal..

Fatih az sabret.. zetoru gor dene.. sonra ne alirsan al.. inan konyada 2014-2015 birçok motor takaslayıp zetor almışlar..

Baki;

bütün vitesleri ileri-geri dene

kuyruk mili

hidrolik kollar

hepsini dene

ses çok temiz güçlü olcak

parça lazım olursa parça senden işçilik benden diye pazarlık et.. ellerinde çok parça var..

Gassal

Liftomat.. mevzuuna ek olarak.. opsiyon ve takilir..

yalnız şunu çok test ettik.. zetorda mükemmele yakın bi hassasiyet var.. burda tiksindirme derler..

şimdi 80 lik majora 90-100 luk motorun pullugunu takacaz ve seri 2-3 ile gidecek 1,6-1,8 litre yakacak diyim anla.. hem de 300-500 saatten sonra değil hemen.. yakit sonradan dusecek hikayesi yok..

konyada biriyle görüştüm 5-13 ile 1700 gram mazot yakmış.. fikir verir sanırım..

facede video su var.. gerçekten 80 lik mi diye sorarsin öyle gidiyo..

Ben 7441 ankara polatlidan aldım polatlidan servisinde bayiside varmış zamanında.umut abi benim traktör 5 vites 40 km zetorlar hep 6 vites diyosunuz köydeki diyer7441de 6 vites yakıtta 1.8cok zetora benimki 1.5 litreyi geçmedi şimdiye kadar

10/2 vites zetorda halen opsiyon olarak var.. ülkemizde de nadir var.. levye yok yani..

sendeki 30 km mi yapıyo 40 mi.. 30 ise 5-14 u bile normal çeker inanırım.. yarı paletli tadında bindim biliyorum..

ne pulluk takiyon.. sıfır mi almıştım..

Major.. sen deki motordan 5 bg fazla (77 bg) ve aynı kodlu motor var üstünde.. ve 30 km yapıyo.. o yüzden çok ümitliyim.. sen anlarsın ne oldugunu..

bizdeki 74 luk 30 km idi.. şöyle diyim anla sendeki motor çok iyi.. bu inanılmayacak kadar iyiydi.. :)

sattığımız çiftlikte 100 luk motor var.. zetor dan sonra gözden dustu:)

---

bi ayrıntı..

zetorun sitesinde 30-40 km seçeneğini görünce.. herkes 40 ister 30 u niye yapmışlar diyip duruyordum..

binince anladim:)

forumda osman aldı 30 km 64 luk zetor.. almadan bana soruyordu "benim romorku 15 ton çeker mi" suan o yükle seri 3-4 ile kalkiyo.. inanmayan sorsun..

temiz bi zetoru kaclik niyetine kullanirsan kullan serbest:)

60-100 arası yakar/çeker olarak rakipsiz diyebilirim.. +100 bg henüz binmedim ne desem yalan ama Zetor zetordur:)

TEK TEK TEK sorun parca/servis ağı.. vesselam.

ercan ben galiba takıntılı bi adamım.. :) mercedes ferrari de.. dönüp bakmam..

falanca yerde değişik bi motor makine var de hemen gider bulurum.. öyle bi hastalık bizimkisi..

tüm motorlari seviyorum ama zetorlar bi baska:)

Benimde işim yok tarımla traktörle ama sevdiğim için uğraşıyorm bu işlerle abi bırakamdım mesela futbolu hiç sevmem ama traktörleri çok seviyorum.
Bende Erkunt sevgisi bi ayrı...

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77