Jx80 e uygun cizel?

Traktörden gayet memnunum tek sıkıntısı yag hortumlarınıın rekor baglantıları kaçırıyor uzun yolda agırlıklı olarak kullandıgımızdan yakıtıda cok ekonomik. Unutmadan bıde ılerı gerı levyesı sıkıntı cıkarabılır bazı zmnn lar zor gecıyo

• Beğen
Tepkiler: Harun Erdoğan
Bu konuda size herhalde en iyi [MENTION=55]ASARCIKLI[/MENTION] hemşerim yardımcı olur. bu tarz şeyleri o kullanıyor.

bende alıcam cızel ama tam karar veremedım u demır ve profıl hangısı ıyı onu tam kavrayamadım olursada zaten bunlardan bırı olacak

Resimler ve ekler

• cizer-17df6c3e6c1df.jpg
    cizer-17df6c3e6c1df.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 122
  • cizel.jpg
    cizel.jpg
    949.3 KB · Görüntüleme: 132
  • Beğen
Tepkiler: KüreLee
Bu dipkazan cizel islevi gormez. Tarlanin tabanini kirmak icin yuksek beygirli traktorler cekiyor. Cizelden daha derin iscilik yapiyor. Her toprak tipine de uygun degil.

Bu aletler isimlendirilirken kavram kargaşası olmuş. Çizel ingilizce kesici, keski manasına gelen "chisel" kelimesinden türetilmiş herhalde. Yurt dışında da aynı şekilde bu kavram "chisel plow" ya da "Subsoil Chisel Rippers" şeklinde kullanılıyor. yani hem incelerine hem kalınlarına bizdeki "çizel" gibi "chisel" kullanıyorlar. "subsoil" i de kullanılıyorlar. biz de aynı aletin kalınlarına patlatma, dipkazan gibi farklı isimler kullanılıyor. Tabi Üniversitelerin Tarım Makineleri bölümleri nasıl kullanıyor asıl ona bakmalı onu kullanmalı. Ben yanlış kullanıyor olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361