Major 80-Bayburt

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

20160518_184525.jpg

20160518_184552.jpg

bunun arka dingil forterralardaki gibi düz.. sen deki gibi dıştan bariz görünen çerli değil..

ilk izlenimler iyi.. ufak ufak turladik..

yolcu koltuğuna yetişkinler de oturabiliyo.. proxima kadar geniş olmasa da..

ses gidiş klasik zetor.. kukruyo ok gibi..:)

levye çok hoş

sanruf hoş olmuş..

asıl tarlayı merak ediyoruz..

İlk sese baktım.. zetor sesini duyunca tamam dedim:)

4x4 e gecis manuel
patinaj kilidi manuel

Motor seninkiyle AYNI kodlu.. aynı ama 5 bg fazla..

Vites yine 12/12 ama 4x3.

30 km. yani önde fren yok.

Şimdi ne desek bi yerde boş.. bi tarlaya girsin notunu vercez..

Almayı düşünen kişi 4-11 i iyi çeksin yeter diyo.. biz 5-12 ye garanti verdik. Allah utandirmasin:)

Bos/dolu fuar fiyatı 90-95 TL. Hemen hemen yerlilere aynı. Lakin burda İLK olacak kendi adıma burdaki ilk cesur kisiye elimden geleni yapacağım. Artık pazarlık nerde biterse:)

Kabinde dikkatimi çekti Major 60-70-80 yazıyor. Yani benim bildigim ilk çıkan 80 ve sonra çok tuttuğundan eklenen 60 dışında 70 de var yada planda.

Lakin hazır Turkiyedemi satışa hazır mi derseniz. 80 lik muhtelif opsiyonlariyla evet hazır.

Öbürlerini öğrenirim.

Lakin 60 ile 80 arasında tahminim az bi fiyat farkı vardır. Çünkü ebat-tonaj-kalıp olarak birebir AYNI.

Deutz motor 60 lığı 60 lık motor gibi dusunebilirsin.. ama Zetor motor 60 lığı sakın başka 60 lık la karıştırma.. 4200 cc 60 lık benim bildiğim başka bi marka yok:)

Yani illa 60 derseniz Deutz motorlusunu tavsiye ederim.

Daha doğrusu yakarından korkma 80 al.. tam orta karar hem kucuk-hem büyük niyetine kullan derim..

Tam olarak nerde hangi ekipmanlarla kullanılacak beklenti nedir.. bilsem daha ayrıntı veririm.

Bizim asıl ihtiyaç 8 metreküplük yem karmayı çekip çevirecek bir motor. Bunun yanında ara sıra gübre taşıyacak, 11'li patlatmayı ayak eksilterek çekebilecek bir de 21'lik mibzeri çekebilirse tadından yenmez tabi :)

74 u verdigimiz ciftlikte saydiklarinin hepsi olacak.. yarin sorayim yem karmanin hacmini..

Yalniz su garanti.. kuyruk milini cok begenmislerdi.. ayni bg yerli motor yem karmada o tadi vermiyormus.. kendi beyanlari ben gormedim.. zetor duymuyo dedilerdi..

11 li cizel pullugu 80 lik bi motor cekemez yalan yok.. zetor da hakkiyla cekemez:) oyle bi motor icat edilmedi.. cekiyo diyen tirmik niyetine topragin ustunu karistirir:)

Benim 90 likla 9 bacak 60 cm ve merdaneli videolarim var.. paylastim bakarsin..bu major EN iyi ihtimal o seviyeyi yakalar..

Romork islerine gelince en agir romork isleri dahil zetoru yoramazsin.. daha yokmu der:)

Major seri 3-4 ok gibi kalkiyo.. direk 4 ile gazla yine kalkiyo.. almayi dusunen biri var bugun denedi etkilendi..