Sivas Gemerek Yolcusu Proxima 8441 ilk izlenimler..

Hacı abi.. 90-100 bg.. 4-5 farklı modeli var..

ama şu an en tutulan Power serisi.. 100 lugu bos/dolu 120-140 arasidir..

ama ANA vitesler dahil debriyaji hiç kullanmiyon.. yani otomatik şanzıman diyelim.. yok yok.. istersen on dingil amortisorune kadar..

Çok para dersen.. ve az parayla çok iş yapayım.. Major 80 i ciddi ciddi tavsiye ederim..

tanıtım filmi çekip attım.. bi seyret derim..

Onun full olanı fuarda tanıtım için 95 deniyordu.. lakin her ilde ilk olana yerli fiyatına verilecek nerdeyse.. ben buraya 1 tane tanıtım için getirdim mesela vereceğim ilk alana 3-5 demeden..

Hayırlı olsun , bol kazançlar getire Baki bey.
Bu traktörün sıfırı varmı ülkemizde. Birde güçlü güzel traktörde neden alan satıyor ve neden ucuz . yanlış anlaşılmasın yazdıklarım . acaba parca servis sorunumu varda .

Hacı Mehmet bey bu benim aldığım traktör alan satamayan değilde kredi ile alınıp ücreti ödenemeyen ve banka tarafından haciz konulan motorlardan.. Türkiye genelinde 1000 e yakın zetor var büyüklü küçüklü ilan sitelerine de bakarsanız en fazla 20 - 25 tane o da çoğu eski model yeni model çiftçeker ilanı pek yok.Parça servis konusunuda yeni mümessil Fazlı bey aldı bereket tv de de geçenlerde yayınlandı hatta 2017 gibi Zetor Traktörlerinin Türkiye'ye montaj fabrikasını kuracaklarını duyurdu. Bende denemeye gitmeden şüphelerim vardı bu traktör gib değilde iş makinası tarzı.6 vites var.Seri 6 ile kalkacakmı diye denedim motor bayılmadan at gibi sıçradı.Sakarya da tesadüfen kullanan bir çiftçiye denk geldim 12000 saatte ve halen motoruna anahtar değmediğini söyledi hayretler içerisinde kaldım.Elindeki traktörün 6441 olduğunu söyledi 5 li 12 numara pulluk kullandığını ve toprak yapısınında sert olduğunu söyledi.Bizim aldığımız 8441 in ise diğer bilndik markaların 110 - 120'liklerinin kullandığı ekipmanları üzerine takacaksın ve arkana bakmayacaksın diye söyledi.Elinde 3 tane zetor varmış 6441 - 8441 ve 10641 olduğunu söyledi.Bu 10641 in arkasına kesekleri ezmek için tırmık takıp tırmığın üzerine de MF 135 liği bindirip 15 - 17 kmH ile çektiğini söyledi.Sonra başka bir zaman da adamın oğlu ağır goble çekiyormuş orda yandaki tarladaki komşusu traktörünü durdurup izlemiş gobleyi havadan götürüyor zannedip iş yapmıyorsun şov yapıyorsun deyip fırçalamış genci.Sonra o genç gel dayı bin bak yana demiş adam da binmiş bakmış ki goblenin diskleri tam gömülü vaziyette gidiyormuş...

Benim motor elime ulaşsın farklı farklı ekipmanlarla deneyeceğiz ve göreceğiz dedikleri kadar var mı ama %90 eminim ki vardır çünkü makina çekilin ben geliyorum diyor at gibi sıçrıyor , aslan gibi kükrüyor Maşallah Allah nazarlardan saklasın..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umut abi bu konulara bir açıklık getirmek lazım makina'nın adını duymayan benimle hâlâ dalga geçiyorlar. :) :) :) Hayırlısıyla bir gelsin Facebook'tan ve burdan paylaşımlara devam..

Bizim burda duymayan kalmadı.. bi ara organik umut diyorlardı bana..

şimdi hiç tanımadığım kişiler bile tanisirken adımı bilmiyo ama "sende zetor vardı demi" diyorlar:)

şimdi ilk iş hayvan pazarına bi götüreyim Major u.. duymayan kalmasın..:)

Baki.. Zetor ta üretildiği 1946 dan beri az az gelmiş ulkemize.. eskiler yaşlılar biliyo.. kendi gözümle Gebze de ilk üretilen 1946 model zetor 25 i gördüm.. hatta sahibi az bi bakimla calisiyo dedi..

inşallah 1-2 seneye montaj işi hayata geçince zaten duymayan kalmaz..