Ağır devir serisi Zetor 7441 incelemem

Geçenlerde forumda dolaşırken gözüme ağır devir 30 km yapan zetor hantal gibisinden birşey çarptı kalkarken 4 - 5 -6 ile kalkmazsa ağır görünebilir yazılmıştı.Kafamda bu konu yer etti zetor almaya gittiğimde pazarlığını filan bitirdik orda bu ağır deviri gördüm sahibine anahtarı ver bir iki tür atayım dedim sağolsun kırmadı verdi.İzlenimlerim;
1200 saatte daha Hız olarak bizim mf 135 ve amcamın deutz agroluks 75'likten ve diğer kullanılan yaygın markalardan seri ileriye de geriye de
Hele bir freni mükemmel koyunca yapıştırıyor az kalsın direksiyondan tutunmasam kaportanın üzerinden yuvarlanacaktım
Sesi acayip tatmin edici dozer gibi açılın ben geliyorum dercesine
Yüksek viteslerde denedim seri 4 - 5 ok gibi fırlıyor makina
Hidrolik ler süper 4.250 kg kapasite de
Manevrası yine aynı tek çeker traktörler gibi dar alanda tek fren yapmadan dönülebiliyor
Çekler makinanın hakkını vere vere yapmışlar malzemeden çalma çırpma yok çiftçinin ihtiyacı ne varsa üzerinde var diyebilirim.
En son işte benim aldığım 8441'le kafa kafaya vuruşturduk arada ağırlık farkı olmasına rağmen çekiyi bırakmadı makina tekerlerden duman yürüdü.Ağır seri olması aradaki bg farkını kapatıyor.
Kısaca çeklerinde dediği gibi traktör zetormuş çok farklı acayip birşey.
Bunlarda fotoları:

20160518_130451.jpg
20160518_130433.jpg
20160518_130415.jpg
20160518_130357.jpg

Baki 2 gündür O km majorla deneme sürüşü yapıyoruz.. test edenlerin geneli;

-durus/görüntü 80 lik için gayet iyi

-ses etkileyici

-gidiş kalkis ok gibi

-manevra 4×4 icin güzel

-kabinin içinde niye ayna yok, deponun kilidi niye yok:) vs gibi ufak tefek eksikler bulduk.. listeleyip firmaya bildirdim..

Yalnız motor luk özelliklerine laf yok:)

ha yolcu koltuğuna 70-80 kiloluk yetişkin oturabiliyo ama üstüne bi sünger kaplama yapmamız lazım..

+/- listeledik..

ama inşallah tarlaya girince kimsenin aklına gelmiyecek kabin içi ayna:)

Baki 2 gündür O km majorla deneme sürüşü yapıyoruz.. test edenlerin geneli;

-durus/görüntü 80 lik için gayet iyi

-ses etkileyici

-gidiş kalkis ok gibi

-manevra 4×4 icin güzel

-kabinin içinde niye ayna yok, deponun kilidi niye yok:) vs gibi ufak tefek eksikler bulduk.. listeleyip firmaya bildirdim..

Yalnız motor luk özelliklerine laf yok:)

ha yolcu koltuğuna 70-80 kiloluk yetişkin oturabiliyo ama üstüne bi sünger kaplama yapmamız lazım..

+/- listeledik..

ama inşallah tarlaya girince kimsenin aklına gelmiyecek kabin içi ayna:)

Motor ney umut abi zetor motorlumu deutz motorlumu bu yeni seriler.?

Söylediğin gibi çok farklı bu makina abi. :) :)

Baki konu için eline sağlık. Biz de 7441 aldık yani 286 gold ile takas ettik. Kısaca izlenimlerimi yazayım tur konusunda dediklerine katılmıyorum zira 286 tek çeker den kötü bir turu var. Senin denediğinde ekstra bir durum mu var bilmiyorum. Ağır devirli ve yolda yavaş bizimkisi 286 dan sonra kaplumbağa gibi geldi desem mübalağa etmiş olmam:) Gelelim artı yönlere evet tok ve güzel bir sesi var m. fergusonlar gibi tekleyerek çalışmıyor. Kamyondan indirdiğimiz yer 20-25cm ot kaplı tarlaydı ön lastikleri bitik olduğu halde 286 gibi yerinde eşinmeden yürüdü gitti dozer gibi %55-60 gibi eğimli ve otlu bir tarlada ha bunda 286 nın ön ve arkada hiç ağırlık olmaması ve malum fergusonların arka yapısının hafif olmasının da etkisi olsa gerek. Cümle çok uzun oldu yahu. Neyse devam edelim 1600-1700 devirden sonra yolda 286 yı çok aratacak gibi geldi bana zira yavaş alet. Şimdi bir yorumda bulunacağım ve tt55 ci arkadaşlar saldırmasınlar kendi deneyimimdir tt55 te 3/12 ünlü 286 da 4/9 ünlü takılı halde çift sürdük ve 4 çeker tt55 benden az yakmadı tarlanın bitiminde 285-286 ları çift sürmede kimse acımasızca eleştirmemeli aynı anda iş yapmadan lakin boşta ve ara işlerde fazla yakar ona kabul. Şimdi neden tt55 e konuyu getirdin demeyin zira bir çok kez bu karşılaştırmalar yapıldı ben de kulaktan dolma ya da farazi konuşmak yerine yazayım dedim. 7441 e geri dönecek olursak 286 dan fazla yakar mı zamanla göreceğiz. Takas etme sebebimize gelince tarlalar çok bayır 135,165,70-66,240,265,286g tek çekerlerin tek taraflı iş yapabildiğimiz yerlerde 7441 ile çift taraflı iş yapacağımız izlenimini daha yolda gidişiyle verdi bana. Fotoğraflarını paylaşacağım ayrı bir konu açıp.

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU

öndingilde manevra vidası var.. açılabilir.. Lakin arazide bloga zarar vermeyecek değmeyecek kadar acin.. limiti zorlamamak lazim..

ağır devir-30 km.. benim gibi piyasaya uzun yola gideni bayabilir..

Lakin kendine köyde çalışana tavsiye ederim.. tarlayı boyuna enine tersine.. hatta hayal gücüne kalmış zikzak bile surebilirsin:) ayağın debriyajdan kalkar kalkmaz gitmeye basliyo boş dolu farkı yok gibi..

orman-büyük romork-engebeli arazi için biçilmiş kaftan..

Forum dan Osman da ağır devir 64 var.. ormanda-çamurda hafriyatta 10-15 tonluk romork cekiyo..

Zetorun 30 km 74 ve 64 ve 80 ve 40 km 90.. bizzat test ettim..

EN çok etkileyen 30 km 74 oldu..