640 ve Torunoğlu 2.35 Rotovatör(M.c.Y)

Merhabalar abiler/arkadaşlar

Daha öncesinden Pulluk ile sürdüğümüz(bkz.) tarlaları gübreleri attıktan sonra rotovatör ile karıştırıp düzleyip patates ekimine hazır hale getirdik.Bende bir video hazırladım.İyi seyirler dilerim.

Vites:Genelde 3 takviye
Devir:1800-2000 olmaya çalıştı :)

[video=youtube;hEDaRxBZLKk]https://www.youtube.com/watch?v=hEDaRxBZLKk[/video]

Kolay gelsin, takviye 3. vitese göre çalışma hızı iyi geldi bana.
Sağol abi ama devir 2000 de o yüzden olabilir :)

Kolay gelsin murat can rotavatör ün genişliği ne kadar kuruda fiat rahat dönderiyormu
Sağolasın abi rotovatör ün iş genişliği başlıktada yazıyor zaten 2.35m kendi genişliği ise 2.45-2.50 m falandır.Kuruda biraz zorlanır gibi sanki rotovatörü daha hiç kuruda denemedik genelde böyle pulluk sürümünden sonra kullanıyoruz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Fiatida en cok bu yuzden seviyorum kuyruk mili cok guclu abi ne takarsan cevirmem demiyor 80 90 beygir traktorun harci makinayi ceviriyor. Aslanim fiat yaktigin mozot helal sana
Aynen öyle ama artık yetersiz geliyor yaş itibari ile artık makinalar gelişti en basitinden çift çıkış hidrolik gerekiyor falan :)

güzel paylasım 640 ın masallahı varr takvıye 1 ile gıtseydınız bu kadar zorlamazdıı traktoru kuruda daha rahat gıder rotovator nemlı tavlı toprak tutar traktoru zorlarr
Abi takviye 1 ile tarlamı biter :) bilgi için teşekkür

Sağolasın Ercan abi :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim

Yeni farkettim kusura bakmayın

640'ın arka lastiklerinin ebatları 16,9 - 14/30 'mu yoksa değiştirdiniz mi. Arka jantlar gözüme farklı geldi sanki..
Abi değişik orjinal olanlarda duruyor orjinaller 16,9-14/30 olabilir tam emin değilim.Bu üstündekiler 36 jant olması lazım.Numaralardan tam emin değilim
Bu jant tümosanın jantı fazladan sayılabilir orjinal lastiği kalın olan (640-54c) traktörlere ince lastik gerektiğinde kullanırız.Patates sökümünde 640 a takılır.Çapa zamanı 54-c ye geçer :)
640 dada güzden kalmış önümüzde en yakın fasülye çapası var eğer 640 araya sığarsa değişmeyiz 54c bu lastiklerle tam sığıyordu bakacağız artık :)

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR