Massey Ferguson 286 Gold Bilgisi Olanlar Bakabilirmi ?

Yaklaşık 2 aydır traktör arayışı icindeydik nihayet bütcemize uygun hoşumuza giden bişey bulduk ama araştırmalarım sonucunda biraz tredtutde kaldım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

traktorümüz bu 2001 model 2400 saatte henüz kabinsiz eger alırsam bi şekilde bi yerden bulabilirsem orjinal kabinde almayı düşünüyorum
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...motiv-den-sifir-gibi-286-gold-300399562/detay

şimdi arkadaşlar kullannalar memnun ama diyorlarki goldların piyasası yok satarken zor satarsın satsan bile ucaz gider zarar edersin diyorlar dogrumu bu birde goldlar mazotu secermiş mazottdan dolayı arıza verdigi zaman arızası pahalı olurmuş normal 285 ve 65 mf lerin mazot sistemiyle bu goldların mazot sistemi arasındaki fark nedir
birde bunlarda hava filtresi olayı nasıl oluyor tam olarak acıklarsanız sevinirim

bir kullanıcı motor icin motor 4 silindir perkins. Max 80,5 hp. diyor dogrumu

bir kullanıcıda şöyle demiş ..tutulmayışının nedeni piston yatakları gömleksizdir rekteveye geldi mi gömlek çaktırmak gerekir

bir kullanıcıda ...turk ciftcisine mf 285s i makyajlayıp gold diye 286 olarak sattıklarını biliyorrum zira hiç bi fark yok sanzıman bile aynı

Mazot pompalarının seçici olduğu ve emsallerinden fazla yaktığı arızasının pahalı olduğu söylentisi olmuştu burada alanlarda 285 e göre dirayetsiz ve kalp olduğunu söyledi ler

ilk yorum olumsuz geldi :) bundan sonraki yorumlarda olumsuz gelirse büyük ihtimal almaktan wazgececegim bu tür sıkıntılı arızalarla karşılaşmaktansa s serisi 85 65 tercihim olucak sanırım

kardeş öncelikle fiyatı bence bayağı bir yüksek gibi bizim burda bir arkadaş 2 ay önce 1991 model 60-56 yı verdi üstede15 bin verdi 2003 modeli aldı 60-56yı 20bine saymışlar golduda 35 bin arkadaşın bana dediği oda araştırdım 285 s den hem güçlü hemde az yakıyor demişler

286 gold tambir canavar
komşumuzda 4x4 286 5 li 13 numara pulluk vardı benım ı 285 likte 4 lü 11 numara pulluk vardı yanyana denedik 286 bariz şekilde arayı açarak gitmişti 2 traktöründe tekerler yeni ve motor durumuda güzeldi. tavsiye ederım

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68
Hatta aksarayda göktaşlarda harika orj kabinli 70 66 var Oray'a bi bak 40 yazmışlar fiyat 35 40 arasında biter

kürşat kesikbaş kardeşim seni tanıyorum fhantom serisi arasında cok gidip geldik onu hic tavsiye etmıyorlar bizim köyde yok denecek kadar az deutz motor oldugundan cekişi güzel amma yakıtta seni üzer birde en ufak bir sıkıntısı dier perkins masseylere göre tuzlu olur pahalı olur dıyorlar satarkende aynı gold gibi sıkıntı cekersin dıyorlar acıkcası goldda fhontammda tavsiye etmıyorlar ben şahsen gold serisini cok begeniyorum bakalım nasip kısmet 70 66 da güzel traktör

Kullanmış biri olarak yazayım sana 285in üzerindeki perkins 248 motorun euro2 normlarına uyarlanıp yeniden üretilmiş halidir 286gold her ikisini kullanan varsa iyi bilirki 286 daha çabuk toparlar bunaldığı yerde 285e göre. Bire bir ölçüm şansımız yok ama beygir güçleri yakın olsa bile 286 nın torku 285 ten fazladır bu benim şahsi görüşüm. Evet pompası mazot seçer ama bile bile kötü mazot kullanmayıver bizde 2 yıl kaldı hiç sorun yaşamadık. Fiyat konusuna gelince sadece en son model diye 2000 yılının 285 lerine 40 bin isteyen sivri akıllılar var onu yapana kadar 30 bine 2001 286 al paranı çöpe atma. Güç konuna gelirsek ruhsatta 56kw yani 76 beygir yazar yeni normlara göre çeviri yaparsan 80 beygir çıkıyor ona çok kafanı yorma 4 eksik 4 fazla. Önerime gelince phantomlara laf edecek vatandaş 50-100 kere düşünsün zira fergusonların piyasasını koruyan yegane grubudur phantomlar alımı da satımı da diğer serilerden kolaydır. Eğer 40bin altı alacaksan 286 tercih edebilirsin 40bin ve üzerine çıkacaksan 3075 tavsiye ederim 70-66 nın 286 nın esamesi okunmaz 3075in yanında. 40bin üzerine 70-66 alan adamın aklına şaşarım özellikle belirteyim beğendiğim bir motor olmasına ve artık zetor kullanmama rağmen. Türkiye de fiatların anlamsız derecede ve hakettiğinin üzerinde şişkin bir piyasası var. Çok yakma olayına gelince uygun ekipmanla ve uygun devirle kullanımda çok yakıyor diyen varsa hangi marka hangi model hakkında olursa olsun o yorumlara eleştirel yaklaşmanı öneririm zira marka fanatikliği gırla gezer bizim memlekette. Forumdaşlarımız farklı marka ve modelleri hakkında çeşitlendirecektir önerileri acele etmezsen çok doğru analizler gelecektir.

2001 ekonomik krizi mağduru bir modeldir, 276 sını kullanıyorum, 2800 saatte 2. el olarak aldık, en yeni hatta sıfır saatte 265s getirsinler ki oda 1999 veya 2000 model olur :) her türlü ezer geçer, 7056 yı da pulluk ta geçiyor, mazot seçtiği falan yok, yeter ki depoyu doldur, yakıt pompası eleman kesmiş olsa bile1200 TL nı geçmiyor tüm masrafı.
2 yıl oldu alalı 400 saat kullandım, tek masrafım 2 adet rot başı birde Hidrolik sistem kilit valfi, o valf olmasada oluyor ben yinede aldım 140 TL sına.
Karar sizin; yolda max. 23 km/h. hız 7066 ile anlatılmaz yaşanır. Gold hiç değilse 35 km yapıyor.
Eğer imkanın olsa şu an nadas zamanı bizde, gelip denemeni isterdim. Full revizyonlu MF 265 s var, 7056 var, gold var, 3.060 phantom var

2001 ekonomik krizi mağduru bir modeldir, 276 sını kullanıyorum, 2800 saatte 2. el olarak aldık, en yeni hatta sıfır saatte 265s getirsinler ki oda 1999 veya 2000 model olur :) her türlü ezer geçer, 7056 yı da pulluk ta geçiyor, mazot seçtiği falan yok, yeter ki depoyu doldur, yakıt pompası eleman kesmiş olsa bile1200 TL nı geçmiyor tüm masrafı.
2 yıl oldu alalı 400 saat kullandım, tek masrafım 2 adet rot başı birde Hidrolik sistem kilit valfi, o valf olmasada oluyor ben yinede aldım 140 TL sına.
Karar sizin; yolda max. 23 km/h. hız 7066 ile anlatılmaz yaşanır. Gold hiç değilse 35 km yapıyor.
Eğer imkanın olsa şu an nadas zamanı bizde, gelip denemeni isterdim. Full revizyonlu MF 265 s var, 7056 var, gold var, 3.060 phantom var

Senin Goldu İyi Biliyorum Emmmi :) bakalım nasip kısmet aam 40 istedi diye 4o verecek halimiz yok o motor bizim gözümüzde 33 35 arası ederi var