Zetor-Major 80/Türkçe Tanıtım Videosu

KIZIL kırmızı..

2008 öncesi eski kasalar turuncu-portakal rengi..
Kırmızı daha hoş derim.. bunun jantlarla kaput tam bi uyum icinde özellikle istedik..

Tarlayi da paylasirim insallah..

Yolda da cektik.. iyi olmadi video.. cok uzun karisik oldu.. son gaz hoplama-ziplama testi.. gayet iyi..söyle diyim..

Ayrintisini begenmeyen olabilir ama esas yapi tam zetor.. TAM ortadirek motoru.. zaten major-esasat, binbaşi vs demek:)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Bugün yine dayanamadım yağmur çamur demedim bi şehir turu daha yaptim:)

satamadan eskitcez görüntü 2. ele döndü 2 gunde:)

-seri 4 ile rahat dur-kalk yapıyo
-bizdeki proximaya göre vites geçişleri daha rahat ve yumuşak
-son gaz kötü asfaltta epey dolandim.. hem sürücü hem yolcu koltuğunda..

yolcu koltuğu bu hızda rahat değil
lakin sürücü koltuğu çok rahat

motorda hoplama ziplama dengesizlik yok.. iyice içime sindi..

freni denedim.. zink diye durdu..

-4X4 e geçiş manuel proximaya göre yumuşak.. olduğu yerde geçiyor..

proximada tatlı kalkar gibi yapti mi rahat geçer.. bunda olduğu yerde geçiyor..

bu günlük bu kadar..

motor sesini turboyu müzik diye dinle.. o yüzden zetorlar standart radyo-teypsizdir.. aramazsın:)

Motor Hacmi bizde bilinmez-sorulmaz.. ama önemli.. sesin sırrı biraz hacim biraz biraz kalite biraz da 70 yıllık tecrübe..

5-12 yi rahat çekeçek inşallah.. ben de merakliyim..

ama motorun müthiş bi albenisi var.. hiç bilinmemesine rağmen 2 kardeş bindi beğendi.. kumbarayi kırmaya karar verdiler bugün:)

20160520_134858.jpg

Resimler ve ekler

• 20160520_134850.jpg
    20160520_134850.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 113

bu boylece aceleye geldi..

-radyo/teyp

-kompresör tüpü çıkışı

-arkaya 2 çıkış eklenip 4 olcak..

1 takım filtre
1 depo mazot..

hepsi haftaya servis gelip eklenecek..

aslında yolcu koltuğu sert plastik.. oryada sünger minder benzeri bise bulmalı..

ama ESAS (Major) olarak tam ortadiregin motoru.. ben begendim.. şimdi tarla için sabırsızlanıyorum..

aha buraya yaziyom.. her deneyen inip;

bunda ne motoru var.. bu ne malı diyecek:)

Baki senin motor 2008/2009 yani eski/yeni kasa gecis döneminin EN dolu modeli.. bildigim kadar;

4x4 dugmeli
Pati kilidi dugmeli
40 km önde fren -dingildeki hortumlari cirtla saglamla.. yoksa dingille blogun araya girer ezilir..

Katlamali genis rahat yolcu koltugu

Soldan levye

Vs hepsi var.

Depo buyuk ve 124 litre olcak..
Kompresor var tüp var

Yalniz intercol yok
---

Yani senin motor suan düz proxima 90 diye cikiyor. 110-120 tl satis fiyati vardir.

Major da ayni motor ayni kalite var ama hep manuel hep sade.. bi yol izlenmis.. fiyati yerli seviyesinde zaten.. ama ustunde ne varsa avrupa zetor..

Aynen Umut abi dediğin gibi sıfırları KDV vs.. eklenince 135 -140 bin tl'yi buluyor o zamanda yanına yaklaşılmaz satın almam mümkün değildi kısmet oldu aldık. Biraz önce de Nevşehir'de pulluk pazarlığım bitti 4 lü 14 numara yüksek şase alpler marka aldım inşallah çarşamba günü getirmeye gideceğim.Motor da gelince çim tutmuş tam 20 yıldır işlenmemiş tarlamız var bir dalacağım bakalım ortaya nasıl bir iş çıkacak merakla bekliyorum..

Son düzenleme:
nurettin.. O Km :) turkiye deki ilk majorlardan biri.. sadece 3-5 arkadaş test sürüşü yaptık daha SIFIR..

ranger.. tarihte meşhur Fordson Major lar var eskinin.. hala ormanda vs kullanan vardır.. eskinin iyi orjinal motorlarindandir..

Zetor Major aslında zetorun en eski en efsane serilerinden biri.. 2-3 yıl önce tekrar üretime girdi.. mantık su; az yaksin çok çeksin, zirt-pırt ARIZA vermesin.. bana bucuk-şatil onlarca düğme lüks lazım değil.. diyenlere hitap eden bi motor..

bizde fuarlarda açıkçası çok ilgi gormedi.. çek cumh. polonya ve slovakyada kısacası avrupada zetorun EN çok satan modeli suan Major..

yerli fiyatına tamamen avrupa motor daha ne diyim.. adı belli sani belli 70. yıl.. sesi yeter:) daha güzeli yük altında aynı sesi koruyabilmesi..

Baki 4-14 ü ilave li tip al.. Inan yerine gore 5-14 e kadar yolu var korkma ceker.. demedi deme:)

Ranger... eskiyi animsatmasinin sebebi bu iste... :) Fordson Major.. ford-ferguson ortaklığı galiba.. uzun karışık bi hikayesi vardı.. tarihte yerini aldı.. yeni kasa 1970-80 modellerini gördüm.. agir devir galiba ormanda aranir bunlar.. bg az gorunuyo ama katir gibi cekiyo derler.. eskinin emektarlari..

http://vignette4.wikia.nocookie.net..._074207.JPG/revision/latest?cb=20080731044246

motor sesini turboyu müzik diye dinle.. o yüzden zetorlar standart radyo-teypsizdir.. aramazsın:)

Motor Hacmi bizde bilinmez-sorulmaz.. ama önemli.. sesin sırrı biraz hacim biraz biraz kalite biraz da 70 yıllık tecrübe..

5-12 yi rahat çekeçek inşallah.. ben de merakliyim..

ama motorun müthiş bi albenisi var.. hiç bilinmemesine rağmen 2 kardeş bindi beğendi.. kumbarayi kırmaya karar verdiler bugün:)

Ekli dosyayı görüntüle 11560
Çocuklar senin mi Umut abi? Zetor'u görünce demek kumbarayı kırmışlar. Ee çocuklar bile motorun iyisinden anlıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77