JD 5625 SIKINTI.....

Arkadaşlar benim John Deere 5625 in motor alt karter kapağı contasından çok az sızıntı var bu çok problem çıkarırmı ? erkunt servisi vardı burda öyle yan komşuya gelmişken gösterdik plastik conta yok sıvı conta var bunlarda o yüzden yapar dedi sizede bi sormak istedim acaba sorun çıkarırmı ?

Arkadaşlar benim John Deere 5625 in motor alt karter kapağı contasından çok az sızıntı var bu çok problem çıkarırmı ? erkunt servisi vardı burda öyle yan komşuya gelmişken gösterdik plastik conta yok sıvı conta var bunlarda o yüzden yapar dedi sizede bi sormak istedim acaba sorun çıkarırmı ?

hocam 5015 ve 5025 lerde kronik bir olay var ama sizinkide bundan mı kaynaklanıyor kesin bir şey diyemem bizde 5715 var
jd lerde debriyaj ile şanzıman arasında bir keçe var. bu keçe kullanmaya bağlı 4000-5000 saat arasında (köyde 3000de değiştirende vardı) ömrünü yitiriyor ve şanzımandan debriyajın olduğu kısma yağ sızdırmaya başlıyor. altta tam debriyajın olduğu kısımda tahliye tarzı bir şey var yağ oradan akıyor. usta aynen şunu söylemişti ''asıl akmazsa sıkıntı var bu sefer debriyaja yağ gider motor çekiden düşer'' ancak bizde o tahliye tıkandı sanırım karter tarafından kaçırmaya başladı unutmazsam fotoğrafını atarım. çekide sıkıntı yok ama sürekli şanzımana yağ ekliyoruz. geçen sene debriyaj değişmişti keşke o zaman keçeyide değiştirselerdi şimdi traktör ustaya gidecek ikiye bölünecek en az 1 gün kalacak. köyde 3 tane 5715 1 tane 5625 bir tane de 5725 var hepsi o keçeyi birer kere değiştirdi
ama dediğim gibi aynı mıdır bilemem

Bizim öyle bişey değil sanırım hocam bu alt karter kapağı somunlarını sıktırıcaz bi kere olmazsa söktürüp plastik conta takıcaz çünkü ordan geldiği belli senin bahsettiğin 4000 saat olayı da doğru servis bile dedi 4000 de değişicek diye ama bu başka bişey o kadar severdim traktörü şu an bir o kadar soğudum .