4-5 aylık buzağı alımı

Selamun Aleykum değerli abilerim ben 4-5 aylık erkek dana alıp onları 12-15 aylık olduklarında geri satmayı planlıyorum sizce bu işten para kazanabilirmiyim değerli bilgil tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum saygılar

Iceri baglama abicim...disari basit bir alan yap etrafini saglam borularla kapa uzerine yarisi sac yarisi acik olsun. Simental veya et cinsi hayvan al saglam ciftlikten! Pazardan sakin alma! Onlerine yemlik yaptir basit catinin saci kapatsin ustune 15-16 aylikken kestir.. Ama herseyden en onemlisi yem varmi? Varsa ne var? Sadece samanla veya hazir kesif yemle yapacaksan girme ise. Maddi gucun varmi? Ne kadar? En az 25 hayvan alman gerek birseyler kazanabilmen icin bu kadar hayvana yetek bir senelik yonca, fig yulaf arpa bugday kuspen vs varmi?
Allah kolaylikk versin...

Meraya çıkarma şansın yoksa.ben yeterli bilgi veremem.abinin dediği gibi içeri koymamaya çalış illede içeri koyacaksan ahırın havar olmasi gerek. Dışarıdan ahıra girdiğinde koku hissdilmeyecek gibi olmalı bence.

eger hayvan bakmada tecruben varsa yani 4 yada 6 aylık danayı ön ayak hızasından 80 ile 90 cm civarı alıp iyi bir yonca ve yulaf artı yem rasyonuyla 110 120cm aralığına getirebilirsen vede alırken kazanırsan para bırakır buda en fazla 4 ay sürecek.Bizim burda bi yaşlı amca derdiki güzün eşşegi al baharın sat ondan bile kar edersin

• Beğen
Tepkiler: bayatkulu

benim arkadaş geçen sene 4 er aylık buzağı aldı 3 er bine bulunduğum yerdeki çiftlikten buzağılar saf simental et cinsiydi tam bir sene oldu suan o hayvanların fiyatı 8 binden fazla bilgi birikim bakma koşullarınız iyiyse iyi para bırakır

• Beğen
Tepkiler: muratardahan
eger hayvan bakmada tecruben varsa yani 4 yada 6 aylık danayı ön ayak hızasından 80 ile 90 cm civarı alıp iyi bir yonca ve yulaf artı yem rasyonuyla 110 120cm aralığına getirebilirsen vede alırken kazanırsan para bırakır buda en fazla 4 ay sürecek.Bizim burda bi yaşlı amca derdiki güzün eşşegi al baharın sat ondan bile kar edersin
slm murat kardeşim ön ayaktan 80 90 cm al 110 120 cm olduğunda sat demissin. cm olayını anlayamadım ölçüm ön ayak ile arka ayak arasımı olacak yoksa ön bacağın yuksekligimi bilgi verirseniz sevinirim

slm murat kardeşim ölçüm nasıl olacak ön ayaktan arka ayak mesafesimi yoksa ön ayak yüksekliğimi bilgi verirsen sevinirim