buğday fiyatları

Eğer durum böyleyse kalite değerine bakılmadan alınıyorsa sizin orda buğday yokluğu var.Kışa doğru tutma imkanı olursa fiyatlar artar kanaatindeyim.Hayırlısı olsun.

Yalnız şöyle bir durum var alper
Bizim burada yani Çukurova genelinde hiçbir esnaf rutubet dışında ölçüm yapmaz bu mısır bugday ve Ayçiçeginde hep böyle
Ektigimiz üretip hasat edip sattığımız Ayçiçeginin yag oranını bile bilmeyiz biz
Bugday konusuna dönecek olursak dedigim gibi nem ölçülür esnaf tarafından sadece un fabrikaları ölçüm yaparak alır onlarında prosedürü çok aynı kapıya çıkıyor
Buarada malesef bugday 85 kuruştan 80-82 kuruş aralıgına düştü bugün

• Beğen
Tepkiler: alper4u
05/06/2016 yani dün biçildi tahlil yok nem ölçülmedi ama biraz nemli. Burada bilmiyorum fiyatlar düşüse geçecek gibi söylentiler çıkmaya başladı inşallah olmaz.
Fiyat:845 krş
Çeşit: ceyhan99
Verim: 630 kg (1000 m²) den
Bölge verimi : 670 ile 450.
Deneme ekilen tohum ....
Çeşit: óuality
Verim: 780 kg (1000m²) den
Deneme tohumunu gönderen fehim abiye teşekkürler

Son düzenleme:
05/06/2016 yani dün biçildi tahlil yok nem ölçülmedi ama biraz nemli. Burada bilmiyorum fiyatlar düşüse geçecek gibi söylentiler çıkmaya başladı inşallah olmaz.
Fiyat:845 krş
Çeşit: ceyhan99
Verim: 630 kg (1000 m²) den
Bölge verimi : 670 ile 450.
Deneme ekilen tohum ....
Çeşit: óuality
Verim: 780 kg (1000m²) den
Deneme tohumunu gönderen fehim abiye teşekkürler

şimdi senin ve kendim adına sevindim. buralarda daha biçim yapmadık. sana konu hakkında bilgi veremiyorum. ancak quality nin değerleri varsa onları da eklersen sevinirim. şimdi den teşekkürler.

şimdi senin ve kendim adına sevindim. buralarda daha biçim yapmadık. sana konu hakkında bilgi veremiyorum. ancak quality nin değerleri varsa onları da eklersen sevinirim. şimdi den teşekkürler.
Fehim abi burda tmo dışında kimse buğdayı tahlil yapmaz. Óuality gelince onu ambara döktüm birazı tohumluk birazı ev ekmeği için. Kalitesi daneler biraz buruşuk ve tam rengini alamadı sanırım ceyhan99 göre bir su daha fazladan verilmesi gerekli. Herkese bereketli hasatlar..
a4959fb2963560ad78d0fdcac97c7170.jpg
e202960a75f7778a2835fcd3dc59222a.jpg
a93786799aa86cc3562455d7d8939712.jpg
621485a0b45c0a68695483df988b7fcf.jpg
095e224bf5edfe0bf7a57ad04808ad80.jpg

Ederi/ Ederi değile girmeden, e hadi inşallah diyelim.

Not Eskişehir de ilk arpa hasadı oldu amma ben daha biçer görmedim. Ramazan ın sonu nu rahat bulur gibi. Eskişehir rakamları yanıltıcı olabilir.

ukrayna ile aramız iyi,
ukrayna'ya bu zor günlerinde destek olmak için pek çok şey yapılıyor, bize düşen de oradan buğday ithal etmek olabilir.
malesef buğdaydan çok şey beklemeyin...
şu anda uluslararası piyasalarda
buğday'ın 1 ton'u (1000 kg) = 167,82 $
yani 492,21606 TL
yani 1 kg = 49,2 kuruş.
navlun ücretleri de tarihinin en düşük seviyesinde, küresel ticaretteki yavaşlama dolayısıyla.
1 kg buğdayı, en fazla 55 kuruşa limana kadar getirir bir ithalatçı.
niye senden 80 kuruşa alsın...

http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=wheat&months=360

Son düzenleme:
ukrayna ile aramız iyi,
ukrayna'ya bu zor günlerinde destek olmak için pek çok şey yapılıyor, bize düşen de oradan buğday ithal etmek olabilir.
malesef buğdaydan çok şey beklemeyin...
şu anda uluslararası piyasalarda
buğday'ın 1 ton'u (1000 kg) = 167,82 $
yani 492,21606 TL
yani 1 kg = 49,2 kuruş.
navlun ücretleri de tarihinin en düşük seviyesinde, küresel ticaretteki yavaşlama dolayısıyla.
1 kg buğdayı, en fazla 55 kuruşa limana kadar getirir bir ithalatçı.
niye senden 80 kuruşa alsın...

http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=wheat&months=360

İşte kazın ayağı öyle değil. Uluslarası piyasalarda ekmeklik buğday ton fiyatı 190-200 dolar bandında. Borsa komisyonu vs 200 dolar.

600 cepte.

İş navlun'la bitmiyor. Bunun kara nakliyesi, gümrük harç ve vergileri, personel giderleri gibi bir çok yönü var. Ton başına 80 doları geçiyor.

Etti 840 lira.

Şu an 49 kuruş + navlun'la buğday almak varken, Polatlı borsasında 90 kuruştan buğday akan fabrikanın deli olması lazım.

Bu bir.

Ülkemiz, en kaliteli buğdayın yetiştirildiği ülkelerden biri. Allah vergisi. Bizlik bir şey yok. Acaba Dışarıdan alınacak buğdayda aynı kalite kriteri yakalanacak mı?

Bu iki.

Ülke kendi buğday ihtiyacını karşılıyor zaten. Alınan buğdayın büyük bölümü ihracat edilen yanda ihracat kalemlerinde kullanılan buğday.

Bu 3.

En önemlisi de, "dışarda bu para, niye bu paraya alsınlar" cümlesini dile getirmek, direkt kendi ayağımıza sıkmaktır. Öyle bile olsa dillendirmemek bizim hayrımıza.