Enola da son durum

70fe8b25f7cffd239d8d1c27822cb25f.jpg
924eb363b0d1e2003dc1d5de2e5cfe18.jpg
7e08b1df832135cfc61e5b21c850fe56.jpg
034270eb9d62a9f6513ead61035980da.jpg
9742b9c65ae0b3a7b73ccce464e79bbb.jpg

Son düzenleme:
Bereketli olsun Enola güzel gözüküyor maşallah :)
eskişehirin neresindensin?
tohumu eskişehirde nerden aldın ?
biraz çavdarlı gözüküyo tohumdan mı tarladan mı?
aydınlat bizi eyyy hemşerim:D
Teşekkür ederim abi Seyitgaziliyim ben Bu tarlala şükranlı ve Çukurca köyünde tohumluk kendim ayırmıştım biraz da 2. Ekim olarak çiftlerden aldım çavdar meselesi biraz tarlalardan kaynaklı koyun çok geziyor içinde Ben 3 yıldır ekiyoru gayet memnunum

Teşekkür ederim abi Seyitgaziliyim ben Bu tarlala şükranlı ve Çukurca köyünde tohumluk kendim ayırmıştım biraz da 2. Ekim olarak çiftlerden aldım çavdar meselesi biraz tarlalardan kaynaklı koyun çok geziyor içinde Ben 3 yıldır ekiyoru gayet memnunum
yanlış olmasın benim yaşım senden küçük benim sana abi demem lazım:)
Bu yıl olduğu gibi geçmiş yıllar da yani 2014 ve 2015 harmanında gayet güzel verimler aldım ama şu anda domuz belasıyla başımız dertte
domuz kılçıklı buğdaya geliyomu? ben kılçıklıya gelmiyo diye biliyodum bazı tarlalara düşünüyoduk kılçıklı buğdayı. Bizdede geçen yıl çok vardı domuz mahvetti bazı yerleri namussuz hayvan yemiyoda tükürüp atıyo yere, bu yıl fareyle uğraştık seneye neyle uğraşcaz allah bilir:(

Teşekkürler aynen yağmur tam zamanında yağdı kurtardı bu bölgede hala nadas bitmedi inanması zor ama daha çamur
Nadas çok geç kalmış nisanda vakit vardı meteroloji takip et bu iş bizim ekmegimiz geç kalma veya boşa geçirecek vaktimiz yok her şey zamanında bizim yat zamanımız kışın aralık ocak demir tavında dövülür
1 hafta boşluk buldunmu nadasları devirecen hemen gece gündüz fark etmez anında hemen

Bereketli olsun. Buğdayların güzel duruyor, gecen yıl Kırklareli tohum firmalarına enolayı sormustum satışı yok demişlerdi. Ürettiği bir hastalıktan dolayı bu yasaklamanın geldiğini söylemişlerdi. Tabi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem...